Jednak się nie myliłem co do wyboru. Wśród opinii na forach, w których to dominuje przekonanie, że istnieje na rynku tylko jedna słuszna marka, a reszta nadaję się co najwyżej strzelania na 15m do flaszek, mimo to pozostałem w ich obliczu sceptyczny i zdecydowałem się na Hunter 440. Jestem niesamowicie zadowolony. W komplecie z luneta Hawke Vintage 4x12 i śrutem Exact 4,5mm po 3 sesji strzeleckiej i wystrzelonych może z 300szt śruta na 30m robię skupienia rzędu 2cm a na 50m 5cm i myślę, że to nie moje ostatnie słowo. Bo widzę, że jest jeszcze spore pole do pracy nad sobą (szczególnie spust). Uważam, że to idealnie wyważona jakościowo i ekonomicznie propozycja dla ambitniejszej rekreacji. Za niedługo test na 70m :)
Klasycznie łamana wiatrówka z gwintowaną lufą, wygodnym i ergonomicznym łożem oraz systemami poprawiającymi komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania. Model Hunter 440 strzela śrutem grzybkowym (diabolo) kaliber 4,5 mm.
Łatwość w mierzeniu do celu - nawet w trudnych warunkach oświetleniowych - zapewniają światłowodowe przyrządy celownicze: czerwona muszka i zielona szczerbinka regulowana w pionie i poziomie. Zastosowanie przyrządów światłowodowych ułatwia i przyspiesza celowanie w warunkach gorszego oświetlenia - po zmierzchu, a także w zaimprowizowanej strzelnicy w pomieszczeniu zamkniętym.
Na wiatrówkę można zamontować lunetę celowniczą - umożliwia to szyna montażowa w standardzie 11 mm, znajdująca się w górnej zewnętrznej części cylindra. Szyna posiada stoper wykluczający przemieszczanie się montażu w wyniku wstrząsów po oddanym strzale.
Osada karabinka wykonana jest drewna orzechowego. Kolba typu Monte Carlo posiada lekko wyniesioną bakę (poduszkę policzkową). Ponadto kolba zakończona jest gumową, wentylowaną stopką zwiększającą komfort podczas strzelania.
Wiatrówka posiada bezpiecznik, zapobiegający oddaniu niekontrolowanego strzału. Przed językiem spustowym znajduje się dźwignia bezpiecznika - w pozycji zablokowanej uniemożliwia wygodne położenia palca na spuście i nawet umyślne jego ściągnięcie nie spowoduje strzału. Ponadto karabinek wyposażono w regulację długości drogi języka spustowego.
Dane techniczne
Kaliber: 4,5 mm
Typ śrutu: grzybkowy (diabolo)
Lufa: gwintowana
Prędkość początkowa: do 305 m/s
Energia kinetyczna: poniżej 17J
Łoże: drewno
Waga: 3 kg
Długość całkowita: 1120 mm
Długość lufy: 440 mm
Producent: Gamo, Hiszpania
| Stylistyka | Klasyczna |
|---|---|
| Materiał osady/szkieletu | Drewno |
| Klasa celności | Precyzyjna |
| Rodzaj śrutu | Diabolo |
| Energia początkowa | Poniżej 17 J |
| Prędkość początkowa | 305 m/s |
| Napęd wiatrówki | Sprężynowa łamana |
| Ilość strzałów z jednostki zasilania | 1 b/d |
| Blowback | Nie |
| Magazynek | Nie |
| Pojemność magazynka | 1 b/d |
| Przeładowanie śrutu | Ręczne |
| Przyrządy celownicze stałe | Tak - światłowody |
| Możliwość montażu celownika optycznego | Tak |
| Długość całkowita | 1120 mm |
| Waga | 3 kg |
| EAN | 793676003382 |
| Kod producenta | 6110056-16J |
| Producent | GAMO |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 29
-
-
Wiatrówka dobrze radzi sobie z butelkami, grubą blachą i sklejką. Na szczerbince jest całkiem fajna celność na ponad 30 metrów i za niedługo przetestuje ją z lunetą na dalsze dystanse. Wiatrówka ma również fajnie prezentujące się wykonanie oraz dobre wyważenie. Opinie w internecie również są bardzo pozytywne i w pełni zgadzam się z nimi
-
Dobry, wręcz bardzo dobry, precyzyjny i dobrze wyważony karabinek. Perfekcja wykonania z dbałością o szczegóły nie tylko przyciąga oko, ale daje również ogromną satysfakcję z faktu posiadania takiej wiatrówki. Po oddaniu około tysiąca strzałów (po zakupie był dwudniowy maraton strzelecki ;)) nie zauważyłem żadnego pogorszenia celności, czy utraty mocy. Prędkość wylotowa, w zależności od śrutu, w granicach 225-245 m/s. Najlepsze skupienie przy śrucie JSB Exact 4.52 mm. W tej cenie, moim zdaniem, to znakomity wybór i strzał w dziesiątkę! Polecam ten model, a także równie udany ‘Gamo CFX Royal 4,5 mm’, którego również jestem posiadaczem, wszystkim początkującym i zaawansowanym miłośnikom dobrej zabawy.
-
Wiatrówka sprawia wrażenie solidnej. Po kilku pierwszych strzałach odkręciła się śruba trzymająca łoże. Musiałem ją dokręcić. Przy pierwszym strzale śrut nie opuścił lufy.
-
Bardzo udany model gamo, dlugo produkowany juz dzieki czemu jest sprawdzona konstrukcja, fajny spust i celna lufa, polecam
-
Wiatrówka generalnie bardzo dobra, światłowody na muszce i szczerbince bardzo pomocne przy celowaniu. Wykonana solidnie, dość ciężka. Dla osób o krótszych rękach kolba może być zbyt długa, co na początku utrudnia celowanie - trzeba potrenować. Nieco twardy spust (choć to może kwestia przyzwyczajenia) - muśnięcie na pewno nie wystarczy, naciskając łatwo stracić cel. W moim egzemplarzu dochodzi do drobnych pęknięć gumowej uszczelki cylindra (są widoczne po ok. 50-60 strzałach).
-
dobra
-
Świetna wiatrówka, mocna, lekka i dobrze leży, polecam z całego serca
-
Świetnie wykonana,ergonomiczna,doskonalem ryflowanie kolby,wyważona, dobry sust(szkoda że tworzywo. Świetna wiatrówka,uczta dla oka, nie widziałem leiej wykonanej nawet wśród dwukrotnie droższych ale... Egzemplarz,który miałem dieslował, o przełamaniu kolby i jej powrocie coś strasznie rzęziło.Wykonałem 2 strzały Zamieniłem na HW5OS i mam wrażenie,że są bardzo zbliżone.
-
Celna mocna wiatrówka. Dobrze leży w ręce i bardzo ładnie się prezentuje.
-
Bardzo ładnie wykonana wiatrówka. Fajnie wygląda moi celność bardzo dobra. Jestem bardzo zadowolony z zakupu i polecam innym.
-
Fajna wiatrówka, dobrze wykonana, świetnie wygląda. Precyzyjnie strzela i ma dużo mocy. Przez światłowody dobrze się celuje.
-
Super wiatrówka. Wykonanie na wysokim poziomie i do tego ma dużą moc. :)
-
Precyzyjny i celny karabinek. Polecam.
-
dobrze wykonana wiatrowka gamo, polecam
Brak opinii