Wiatrówka PCP z gwintowaną lufą Hatsan QE (QuietEnergy) o długości 494 mm ze zintegrowanym tłumikiem i łożem wykonanym z wytrzymałego i odpornego na uszkodzenia mechaniczne polimeru. Wyposażona w 10-strzałowy magazynek na śrut ołowiany diabolo 4,5 mm.
UWAGA
Do ładowania wiatrówek PCP konieczne jest źródło zasilania wyposażone w sprężone powietrze:
- butla, z której można przetoczyć za pomocą zestawu ładującego PCP,
- ładowanie za pomocą pompki PCP.
Wyższość wiatrówek PCP (ang. Precharged Pneumatics) nad wiatrówkami sprężynowymi objawia się w braku odrzutu spowodowanego ruchem tłoka napędzanego sprężyną wewnątrz cylindra - ruch elementów ważących niecałe 10 g jest nieodczuwalny dla strzelca i karabinu ważącego ponad 3 kg. Z tego względu PCP umożliwiają nie tylko stosowanie delikatniejszych wytrzymałościowo, ale i pozwalających na większe powiększenie celowników optycznych - karabin w chwili strzału może spoczywać na rękach strzelca bez obawy o jego podskakiwanie.
Stalowa lufa zakończona jest zintegrowanym tłumikiem dźwięku, który redukuję odgłos wystrzału o 50%. Uniwersalna kolba z otworem na kciuk (thumbhole) wyposażona jest w regulowaną bakę przystosowaną dla osób prawo- i leworęcznych. Gumowa stopka na końcu kolby zwiększa stabilność podczas strzału. Przeładowanie odbywa się za pomocą dźwigni znajdującej się po prawej stronie.
Umieszczona na grzbiecie podwójna szyna montażowa ze stoperem w standardach 11 mm i 22 mm (Weaver) umożliwia mocowanie celownika optycznego. Drugą szynę umieszczono w dolnej części łoża, przeznaczona jest do montażu dwójnogu. Na dole łoża znajdują się gniazda na dwa zapasowe magazynki. W pełni regulowany 2-stopniowy metalowy mechanizm spustowy Quattro Trigger pozwala na odpowiednie dopasowanie drogi i twardości języka spustowego do potrzeb użytkownika. Automatyczny bezpiecznik umieszczony na końcu lufy chroni przed przypadkowym wystrzałem.
Maksymalne naładowanie kartusza na sprężone powietrze o pojemności 180 cc wystarcza na oddanie do 60 strzałów o równej mocy. Zastosowany w wiatrówce Anti-Knock System zapobiegający ubytkom sprężonego powietrza w przypadku uderzenia. Dodatkowo wiatrówka wyposażona jest w mechanizm zapobiegający załadowaniu do lufy więcej niż jednego śrutu (Anti-double-pellet feed).
W zestawie znajdują się:
- wiatrówka Hatsan AT44-10 QE,
- 2 magazynki,
- szybkozłączka do ładowania,
- moduł do spuszczania powietrza z kartusza,
- instrukcja obsługi.
Dane techniczne
Kaliber: 4,5 mm
Lufa: gwintowana
Prędkość początkowa: 300 m/s
Energia kinetyczna pocisku: poniżej 17J
Długość lufy: 494 mm
Długość całkowita: 1155 mm
Pojemność magazynka: 10 śrucin
Waga: 3,7 kg
Producent: Hatsan, Turcja
Militaria.pl jest dealerem premium marki Hatsan.
Hatsan to turecki producent wiatrówek i strzelb, który od 1976 roku zbudował reputację jednej z najbardziej innowacyjnych marek w branży. Firma jako jedna z pierwszych w Turcji wprowadziła w pełni zautomatyzowaną technologię produkcji luf, co przełożyło się na wyjątkową precyzję i trwałość oferowanej broni. Do dzisiaj Hatsan wyróżnia się rozwiązaniami technologicznymi takimi jak system SAS (Shock Absorber System), który skutecznie redukuje wibracje podczas strzału, czy regulowany mechanizm Quattro Trigger, pozwalający dopasować pracę spustu do indywidualnych preferencji strzelca. Wśród najpopularniejszych modeli szczególne uznanie zdobyły wiatrówki PCP BT65 i AT44, które stały się wyborem zarówno strzelców sportowych, jak i myśliwych w ponad 90 krajach na całym świecie.
| Stylistyka | Sportowa |
|---|---|
| Materiał osady/szkieletu | Tworzywo sztuczne |
| Klasa celności | Precyzyjna |
| Rodzaj śrutu | Diabolo |
| Energia początkowa | Poniżej 17 J |
| Prędkość początkowa | 300 m/s |
| Napęd wiatrówki | PCP |
| Ilość strzałów z jednostki zasilania | 60 |
| Blowback | Nie |
| Magazynek | Tak |
| Pojemność magazynka | 10 śrucin kalibru 4,5mm |
| Przeładowanie śrutu | Półautomatyczne |
| Przyrządy celownicze stałe | Nie |
| Możliwość montażu celownika optycznego | Tak |
| Długość całkowita | 1155 mm |
| Waga | 3,7 kg |
| EAN | 5906660259817 |
| Kod producenta | 004536 |
| Producent | Hatsan |
| EAN |