Fajne i pożywne jedzonko w teren. Przygotowanie proste, wystarczy trochę ciepłej wody. Przed przyrządzeniem opakowanie lekkie, płaskie, łatwe do spakowania.
Żywność liofilizowana Travellunch Makaron Porcini - 125 g
Pełnowartościowy, łatwy w przygotowaniu posiłek liofilizowany w postaci makaronu porcini z borowikami, cebulką i ziołami. Zapakowany w termozgrzewalną torbę. Posiłek może być spożywany bezpośrednio z opakowania, bez konieczności używania dodatkowych naczyń.
Liofilizacja jest procesem próżniowej dehydracji produktów spożywczych przy bardzo niskich temperaturach (-50 st. C). Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii produkcji żywność liofilizowana jest pełnowartościowym, pełnokalorycznym posiłkiem, kompletnym pod każdym względem, spełnia przy tym wysokie wymagania stawiane przy uprawianiu różnego rodzaju sportów ekstremalnych jak wspinanie, turystyka wysokogórska, żeglarstwo, turystyka kwalifikowana zarówno letnia, jak i zimowa. Jest używana przez polarników, podróżników, sportowców wyczynowych, na różnych wyprawach czy obozach.
Skład i alergeny
Skład: Makaron 44 % (semolina z pszenicy durum, białko jaja, sól), skrobia modyfikowana, borowiki 8 %, pełne mleko w proszku, masło w proszku, śmietana w proszku, cebula smażona z mąką 4 % (cebula 76 %, tłuszcz palmowy, mąka pszenna), tłuszcz palmowy, maltodekstryna, laktoza, białko mleka, sól, zioła, przyprawy, aromat, ekstrakt drożdżowy, pomidory w proszku, cebula.
Alergeny: Gluten, jaja, mleko. Może zawierać śladowe ilości soi, siarczynu, gorczycy, łubinu i selera.
Wartość odżywcza w 100 g produktu
Wartość energetyczna: kcal/100g - 439 kcal, kJ/100g - 1.842 kJ
tłuszcz - 19 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone - 11 g,
węglowodany - 51 g, w tym cukry - 8,8,
białko - 11 g,
sól - 3,5 g.
| Wartość jednostkowa | 125 g |
|---|---|
| Typ żywności | Liofilizat |
| Waga netto | 125 g |
| Wartość energetyczna (kJ) | 1842 kJ/100 g |
| Wartość energetyczna (kcal) | 439 kcal/100 g |
| Ilość porcji w opakowaniu | 1 |
| Białko | 11 g/100 g |
| Tłuszcze | 19 g/100 g |
| Węglowodany | 51 g/100 g |
| Cukry | 8,8 g/100 g |
| Sól | 3,5 g/100 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 11 g/100 g |
| Rodzaj dania | Wegetariańskie |
| EAN | 4008097501291 |
| Kod producenta | 50129 |
| Producent | Travellunch |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 4
-
-
Spaghetii bolognese jest jak the answer to a never ending story... Po prostu niektóre potrawy nigdy się nie nudzą, i tak właśnie jest z spaghetii bolognese. Mógłbym jeść na okrągło.
-
Walory smakowe są ok. Jednak porównując do np TreknEat sporo minusów. Saszetka mniej funkcjonalna, nie ma skali, nie odrywa sie w połowie co ułatwia jedzenie. Samo jedzenie nie rozpuszcz sie tak sybko i tak latwo w goracej wodzie jak w przypadku wczesniej wymienionego produktu. Kupie ponownie tylko ze wzgledu na brak alternatywy poniewaz malo jest dań lio typu wege.
-
Smaczny i bardzo pożywny posiłek. Prosty w przygotowaniu i odpowiednio sycący, aby stanowić posiłek w terenie. Polecam wypróbować zarówno ten jak i pozostałe propozycje od tego producenta.
Brak opinii