Zamów do 22:00 kurierem DHL - dostawa już w poniedziałek |

00 g 00 m 00 s

Bloczki wspinaczkowe

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
  1. Popularność
  2. Największa obniżka
  3. Cena (Od najniższej)
  4. Cena (Od najwyższej)
  5. Ocena (Od najniższej)
  6. Ocena (Od najwyższej)
  7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
  8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Cena
Zastosuj

3 produkty

3 produkty

Schowaj Czytaj więcej

Kompletując swój sprzęt wspinaczkowy, warto pamiętać o małym gadżecie, jakim są bloczki wspinaczkowe. Ten ciekawy element wyposażenia do wspinaczki ma szerokie zastosowanie hobbystyczne, ale i z powodzeniem wykorzystywany jest w innych dziedzinach. Popularne zastosowanie bloczków, poza wspinaczką wysokogórską, to prace na wysokościach, ratownictwo wysokościowe, speleologia, tworzenie tyrolek i innych atrakcji w parkach linowych. Bloczek wspinaczkowy ma prostą konstrukcję, która opiera się na obrotowej rolce osadzonej na łożyskach. Pozwala to na redukcję tarcia zachodzącego na linie podczas wciągania czy opuszczania ciężarów, co jest głównym zadaniem bloczków. Na Militaria.pl w tej kategorii znajdziesz szereg bloczków do wspinaczki, które zadowolą wszelkich entuzjastów sportów wysokogórskich, zjazdów tyrolkowych oraz użytkowników, którzy ze sprzętu tego typu korzystają w swojej pracy. Szereg cech determinuje wybór odpowiedniego bloczka linowego, dopasowanego do typu naszych aktywności i prac oraz do indywidualnych wymagań. Aby łatwiej było wybrać odpowiedni bloczek, warto zapoznać się ze specyfiką produktu i poznać kilka ważnych parametrów, które charakteryzują poszczególne modele.

Bloczki linowe możemy podzielić według konstrukcji, gdzie wyróżnimy dwa typy: pojedyncze i podwójne. Bloczki pojedyncze to najprostsze modele oparte na jednej rolce. Dobrze sprawdzą się podczas przenoszenia różnego rodzaju sprzętu podczas wyprawy terenowej, a także możesz je z powodzeniem stosować zamiast karabinków wspinaczkowych, czym zredukujesz tarcie na linie. Bloczki podwójne z kolei mają dwie ruchome rolki ułożone obok siebie. Stosuje się je podczas tworzenia pionowych i poziomych systemów do podnoszenia i opuszczania znacznych obciążeń z redukcją ich masy (tyrolki czy wyciągarki). Bloczki podwójne dobrze sprawdzają się do przenoszenia większych ciężarów, dzięki wykorzystaniu dwóch niezależnych mechanizmów obrotowych. Wśród bloczków podwójnych można wyróżnić także tandemy, czyli bloczki podwójne, gdzie rolki zostały ułożone jeden za drugim w jednej linii. Bloczki do wspinaczki rozróżnimy także ze względu na typ łożyska, gdzie wyodrębnić możemy łożysko ślizgowe lub łożysko kulkowe. Tańszym i powszechniejszym rozwiązaniem jest łożysko ślizgowe, które jest wystarczające w znacznej większości zastosowań. Składa się ono z rolki obrotowej, wewnątrz której zamocowana jest mosiężna nasmarowana tuleja. Łożyska kulkowe nadają się do bardzo dużych ciężarów, ponieważ charakteryzują się większą wytrzymałością. W tym typie pomiędzy rolką obrotową a tuleją łożyska został umieszczony dodatkowy element, jakim są ruchome metalowe kulki, które zwiększają wytrzymałość układu. W naszym sklepie znajdziesz funkcjonalne, lekkie i niezawodne bloczki wspinaczkowe, polecane miłośnikom wspinaczek oraz pracownikom wysokościowym.

Dostępne na naszej stronie bloczki do wspinaczki wykonane są najczęściej ze stopu aluminium, co zapewnia im dużą wytrzymałość i lekkość. Tuleje samosmarujące zapewniają cichą, skuteczną i bezproblemową pracę, zarówno w trakcie robót wysokościowych, jak i wspinaczki. Znajdziesz tutaj zarówno produkty z pojedynczą, jak i z podwójną rolką. Bloczek pojedynczy sprosta prostym systemom linowym, a bloczek podwójny sprawdzi się przy bardziej wymagających obciążeniach. Doskonałym zastosowaniem do tego typu bloczków będą zjazdy na tyrolkach, gdzie maksymalna prędkość wynosi 10 m/s. W zależności od potrzeb i wymagań możesz dobrać produkt dopasowany do Twoich indywidualnych oczekiwań. Sprawdź ofertę bloczków wspinaczkowych na Militaria.pl. Wśród oferowanych przez nasz sklep produktów znajdziesz bogatą ofertę od czołowych producentów sprzętu i akcesoriów turystycznych, takich jak Petzl czy Climbing Technology, przeznaczonych do wielu różnych obciążeń. Oferowane przez nas produkty wyróżnia najwyższa jakość komponentów, przez co cechuje je wysoka wytrzymałość i solidność, a korzystanie z nich jest bezpieczne. Entuzjastów wypraw outdoorowych i wysokogórskich zachęcamy do przejrzenia pozostałych kategorii, gdzie można znaleźć szereg produktów uzupełniających, przydatnych podczas trekkingów i wspinaczek. Polecamy kurtki zimowe, termoaktywną odzież, plecaki taktyczne oraz praktyczny sprzęt wspinaczkowy taki jak: kaski, karabinki, czekany czy uprzęże.