MĘSKIE PREZENTY
10.12 | Niedziela handlowa - sklepy stacjonarne otwarte →

Muszkiet

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
  1. Popularność
  2. Cena (Od najniższej)
  3. Cena (Od najwyższej)
  4. Ocena (Od najniższej)
  5. Ocena (Od najwyższej)
  6. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
  7. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  8. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  9. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Okazje
Producent
Cena
Zastosuj
Schowaj Czytaj więcej

Muszkiet to dawna broń palna, ładowana odprzodowo (tzn. od strony wylotu lufy). Muszkiety używane były od początku XVI w. aż do końca XIX w. skutecznie zastępując klasyczne łuki oraz kusze. Oferując wówczas dużo większy zasięg oraz siłę penetracji. Ich obsługa nie wymagała również dużej siły i lat treningu, jak w przypadku długich łuków angielskich. Wymagały jednak regularnej konserwacji ze względu na zbierający nagar oraz zachowania wyjątkowych środków ostrożności podczas ładowania i przechowywania czarnego prochu, który służył do zasilania muszkietów.

Muszkiet to długa, gładkolufowa broń palna kalibru od 13 do 25 milimetrów. Na polach bitew pojawił się z początkiem XVI wieku, głównie w armiach hiszpańskich i włoskich. W armiach europejskich muszkiety używane były aż do końca XVIII wieku, w Stanach Zjednoczonych natomiast używano ich jeszcze podczas wojny secesyjnej (1861-1865 r.). Na przełomie lat konstrukcja muszkietu oczywiście ewoluowała, a rozwiązania takie jak wprowadzenie gwintowanej lufy oraz zamków skałkowych nie tylko znacząco zwiększyły celność, ale również szybkość przeładowania. Muszkiet ceni się jednak głównie za prostą obsługę.

W czasach współczesnych najczęściej spotkać możemy jednak repliki muszkietów produkowane na potrzeby rekonstrukcji historycznych, kinematografii oraz jako eksponaty kolekcjonerskie. Tego typu produkty mogą Państwo znaleźć między innymi i w naszej ofercie. Muszkiety sklepu Militaria.pl to wierne repliki wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49