Zamów do 23:00 kurierem DHL - dostawa już jutro |

00 g 00 m 00 s
  • Odzież i bielizna termoaktywna

    Odzież termoaktywna to obecnie absolutna podstawa komfortowego uprawiania sportu, turystyki czy pracy zawodowej związanej z intensywnym wysiłkiem fizycznym. Utrzymuje ciepłotę jednocześnie odprowadzając wraz z wilgocią jej nadmiar. Jej najważniejszą cechą jest jej hydrofobowość - mając stały kontakt z wilgocią ludzkiego ciała nie zatrzymuje jej, dzięki czemu zapewnia użytkownikowi stałe uczucie suchości i komfortu termicznego.

    Ubrania oddychające mają wiele zalet, które są powszechnie cenione. Przede wszystkim pozwalają na skuteczne odprowadzanie wilgoci z powierzchni skóry, żeby następnie umożliwiać jej szybkie odparowywanie. Dzięki specjalnej strukturze materiału, pot wytwarzany podczas aktywności fizycznej zostaje szybko wchłonięty i przetransportowany do zewnętrznych warstw odzieży termoaktywnej. Jest to przede wszystkim skuteczna ochrona przed przesadną utratą ciepła organizmu, co może mieć miejsce właśnie podczas noszenia przemoczonych ubrań.

    Odzież termoaktywna oraz opisane powyżej działanie, wiąże się też z inną, równie istotną zaletą, mianowicie z poczuciem komfortu. Użytkownik korzystający z termoaktywnych ubrań nie jest narażony na nieprzyjemne doznania, które są charakterystyczne dla noszenia przemoczonej odzieży, dodatkowo wychładzającej organizm. Sucha skóra i komfort termiczny sprawiają, że do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu wiele osób wybiera właśnie odzież termoaktywną.

    Firmy takie jak Columbia czy np. Under Armour, najczęściej wyposażają swoją odzież termoaktywną w opatentowane rozwiązania technologiczne, dzięki którym użytkownik może cieszyć się jeszcze większą ilością zalet. Under Armour oferuje np. szybkoschnącą bawełnę o nazwie Charged Cottor, która schnie pięć razy szybciej od zwykłej bawełny. HeatGear to z kolei technologia, dzięki której odzież termoaktywna sprawdza się doskonale przy wysokich temperaturach. Columbia stosuje np. rozwiązanie o nazwie Omni-Heat Reflective, co sprawdza się przy niskich temperaturach i pozwala na skuteczniejsze zatrzymywanie ciepła wytwarzanego przez organizm.