Zamów do 23:00 - Paczkomat® i kurier DHL z dostawą na jutro!

00 g 00 m 00 s

Polary dla klas mundurowych

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
  1. Popularność
  2. Cena (Od najniższej)
  3. Cena (Od najwyższej)
  4. Ocena (Od najniższej)
  5. Ocena (Od najwyższej)
  6. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
  7. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  8. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  9. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Rozmiar
Dostępność
Płeć
Producent
Cena
Zastosuj
Kaptur w bluzie / polarze
Rodzaj kroju
Rozpięcie
Kolor/kamuflaż
Materiał
Elastyczność materiału
Wodoodporność

3 produkty

3 produkty

Schowaj Czytaj więcej

Jednym z podstawowych elementów odzieży, który muszą posiadać świeżo upieczeni kadeci, są polary dla klas mundurowych. Bluza polarowa jest bardzo popularnym elementem ubioru, zapewniającym dobre właściwości termiczne, zabezpieczając nas przed niesprzyjającą temperaturą. Posiadając takie właściwości, zdecydowanym plusem polarów jest to, że zachowują przy tym niewielką wagę. Materiał typu polar powstał w 1979 roku w amerykańskiej firmie Malden Mills. Ich produkt został nazwany Polartec i od tej właśnie nazwy przyjęło się popularne określenie polar. Tkanina ta wykazuje się dobrą izolacją ciepła oraz hydrofobowością, czyli nie pochłania wilgoci. Jednym z głównych czynników wpływających na popularność polaru, oprócz jego właściwości termicznych, jest proces tworzenia tego materiału. Do jego produkcji wykorzystuje się polimer znany jako PET, który nie bez powodu kojarzy się z plastikowymi butelkami, gdyż to ten sam materiał, tylko w zupełnie innej formie. Dzięki temu, z powodzeniem do produkcji polaru można wykorzystywać materiał uzyskany poprzez recykling tworzyw sztucznych. 

Poszczególne modele bluz polarowych można podzielić ze względu na taki parametr jak gramatura materiału. Wraz ze wzrostem gęstości materiału, będzie on cieplejszy. Obecnie bluzy polarowe są produktem popularnym ze względu na swoje właściwości, przez co nie mogły ujść uwadze szkołom i służbom mundurowym. Bluzy polarowe przygotowane specjalnie dla takich jednostek mogą posiadać kilka cech różniących je, od ich nieco bardziej cywilnych odpowiedników. Jednym z nich będą oczywiście kieszenie - w polarach dla klas mundurowych ich ilość będzie zdecydowanie większa, niż w standardowej bluzie. Pozwala to na sprawny transport drobiazgów, których możemy potrzebować w terenie. Wyposażone są one również w dodatkowe elementy wzmacniające w miejscach, które są szczególnie narażone na przetarcia. Posiadają tam wzmocnienia z innego materiału o większej wytrzymałości. W praktyce wzmocnienia najczęściej można spotkać na przedramionach oraz barkach. Bluzy polarowe występują w wielu wariantach kolorystycznych - zarówno w jednolitych barwach, jak i w wersjach kamuflażowych.

Polar dla klas mundurowych, jak i wszelkiego rodzaju służb mundurowych, może być wyposażony również w kilka paneli velcro. Dzięki nim możemy nadać im nieco bardziej osobisty charakter lub po prostu umożliwić identyfikację naszego stroju. Dzięki takim panelom możemy wzbogacić nasz polar w naszywkę z naszym imieniem, nazwą szkoły, jednostki czy też dołączyć informacje o naszej grupie krwi. Na panelach znajdujących się na ramionach, często umieszcza się także krajowe godło, flagę lub godło szkoły. Bluzy polarowe wykorzystywane w nieco trudniejszych warunkach poligonowych, wyposażone są również w wysoki kołnierz, chroniący przed wiatrem. Aby zachować jak najwięcej ciepłoty ciała, rękawy oraz dół polaru wyposażone są w ściągacze, dzięki którym możemy dopasować bluzę do swojej indywidualnej sylwetki. Poszukując wyprawki dla kadetów w postaci polarów dla klas mundurowych, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu Militaria.pl. Pośród dostępnych modeli, posiadamy produkty o różnej gramaturze od kilku renomowanych producentów. Dzięki takiemu zróżnicowaniu, każdy znajdzie model spełniający jego oczekiwania.

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49