Zamów do 23:00 - Paczkomat® i kurier DHL z dostawą na jutro!

00 g 00 m 00 s

Ponczo dla klas mundurowych

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
  1. Popularność
  2. Cena (Od najniższej)
  3. Cena (Od najwyższej)
  4. Ocena (Od najniższej)
  5. Ocena (Od najwyższej)
  6. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
  7. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  8. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  9. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Okazje
Producent
Cena
Zastosuj

2 produkty

2 produkty

Schowaj Czytaj więcej

W tej kategorii znajdziesz poncza dla klas mundurowych. O ile spodnie, bluza mundurowa czy beret nie są dla nikogo zaskoczeniem, o tyle ponczo może być. Jest to jednak świetne uzupełnienie wojskowej garderoby – głównie ze względu na wszechstronność i funkcjonalność. Ponczo to nic innego jak prostokątny kawałek materiału z otworem na głowę. Prosta konstrukcja, która była stosowana już przez rdzennych amerykanów. Początkowo zastosowanie poncza było szersze niż dzisiaj. Aktualnie chroni nas głównie przed wiatrem i deszczem. Kiedyś natomiast ponczo było wykonywane z grubszego materiału, który miał chronić przede wszystkim przed zimnem. Nie było bowiem spodni i kurtki w takiej formie, jak znamy dzisiaj.

Dlaczego warto kupić ponczo jako uzupełnienie munduru? Przede wszystkim jest całkowicie wodoodporne i zabezpieczy Twój mundur przed przemoknięciem w deszczowe dni, gdy akurat będziesz przemieszczał się po niezabudowanym terenie i w pobliżu nie będzie schronienia. Poza oczywistym przeznaczeniem, jakim jest ochrona przed deszczem, wojskowe ponczo może Ci służyć za schronienie w przypadku noclegu pod gołym niebem. Jeśli jesteś fanem survivalu lub bushcraftu, to z pewnością wiesz, o czym mowa. Niektórzy producenci oferują modele ze specjalnymi otworami, za pomocą których możesz zmienić ponczo w tarp. Będziesz wówczas w stanie zapewnić sobie dach nad głową, znajdując się w głębi lasu w nocy. Ponczo dla klas mundurowych, podobnie jak reszta munduru, musi spełnić jeden najważniejszy wymóg – musi być we wzorze „Pantera” wz. 93. Jest to oficjalny wzór stosowany w każdym elemencie polskiego umundurowania. Poncza dla klas mundurowych są zazwyczaj wykonane w 100% z poliestru. Jest to materiał z włókien syntetycznych, który ma wysoką wytrzymałość, dzięki czemu nie zmieniają swojej formy w trakcie długiego użytkowania oraz są wodoodporne, sprawdzając się jako odzież ochronna przed deszczem. Zdarza się również, że ponczo jest wykonane z winylu. Producenci, aby zwiększyć wytrzymałość poncza, bardzo często stosują siatkę Rip-Stop. Podobnie jak w przypadku spodni ma to zapewnić lepszą odporność na rozdarcia. Dzięki takiemu rozwiązaniu ponczo zachowa swoje właściwości wodoodporne nawet podczas przemieszczania się po gęstym lesie.

Do produkcji rękawic wykorzystuje się np. materiał polarowy. Cechuje się on bardzo niską wagą, dzięki czemu nawet podczas długotrwałego marszu, rękawiczki nie będą obciążały nadto naszego ekwipunku. Kolejnymi zaletami produktów wykonanych z polaru, jest szybkość wysychania w przypadku przemoczenia. Co ważne, nawet nasiąknięte rękawice z polaru, będą zachowywać dobre właściwości grzewcze. Dodatkowym sposobem, aby rękawice jak najlepiej trzymały ciepło, jest stosowanie w nich ściągaczy w okolicach nadgarstków, które uchronią przed stratą ciepła. W rękawicach można spotkać również różnego typu membrany zapobiegające przemoczeniu, zapewniające przy tym dobrą oddychalność. Możemy się spotkać również z innymi ciekawymi rozwiązaniami, których przykładem, będą te stosowane przez firmę Columbia. Producent ten stosuje technologię Omni-Heat, czyli specjalne srebrne kropki, umieszczone po wewnętrznej stronie odzieży. Odbijają one ciepło emitowane przez nasze ciało, zostawiając je wewnątrz, uniemożliwiając utratę ciepłoty ciała. Gdy natomiast jest bardzo ciepło, po kontakcie z wilgocią (potem) srebrne kropki rozpraszają jego nadmiar. Pozwala to na zachowanie komfortowej dla nas temperatury. W naszej ofercie rękawiczek taktycznych dla klas mundurowych znajdziesz produkty takich marek jak: Columbia, Fjord Nansen, Pentagon czy Texar. Każda z firm stosuje ciekawe rozwiązania, zapewniające komfort termiczny, wygodę oraz funkcjonalność. Poszukując rękawic zimowych, dbających o ochronę naszego organizmu przed wychłodzeniem, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu Militaria.pl. Posiadamy zróżnicowaną gamę produktów od wielu producentów. Dzięki temu każdy znajdzie model odpowiadający jego oczekiwaniom i zapewniając przy tym ochronę przed zimnem.

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49