Sztylety
No creation
No creation
- Popularność
- Największa obniżka
- Cena (Od najniższej)
- Cena (Od najwyższej)
- Data wprowadzenia (Od najnowszego)
- Data wprowadzenia (Od najstarszego)
- Ocena (Od najwyższej)
- Ocena (Od najniższej)
- Ocena (Od najczęściej ocenianych)
- Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
- Odporność na korozję Niska Usuń ten element
- Dostępność w sklepie Kraków Usuń ten element
1 produkt
1 produkt
Sztylety – obosieczne noże, których konstrukcja optymalizowana jest do zadawania pchnięć. W dziale tym znajdziesz zarówno funkcjonalne repliki historyczne, jak i modele współczesne. Mimo nasycenia pola walki nowoczesnym uzbrojeniem i coraz rzadszymi sytuacjami walki wręcz sztylety nadal są chętnie noszone przez żołnierzy i operatorów sił specjalnych.
Sztylety charakteryzują się smukłą klingą, zakończoną ostrym i spiczastym sztychem. Taka konstrukcja umożliwiała łatwe wbijanie się w materiał. Ten rodzaj uzbrojenia był wyjątkowo popularny w Europie od piętnastego wieku. Powstał we Włoszech i początkowo służył głównie do obrony, ataku oraz jako broń ostatniej szansy, gdy przeciwnik pozbawił nas miecza. Przeciwnik uzbrojony w sztylet ukryty pod ubraniem mógł być wyjątkowo skuteczny, szczególnie w wąskich korytarzach i ciasnych przestrzeniach, dlatego była to wyjątkowo lubiana przez skrytobójców broń. W czasach bardziej współczesnych sztylety nadal bywają ważnym elementem uzbrojenia. Przykładem może być Nóż szturmowy Fairbairn-Sykes, opracowany przed samą Drugą Wojną Światową. Był on oficjalnym nożem bojowym armii Wielkiej Brytanii, zyskał uznanie wśród elitarnej jednostki specjalnej SAS, oddziałów Commando, a także w polskiej 1 Samodzielnej Brygadzie Spadochronowej. Użytkowany był przez armie Kanady oraz Stanów Zjednoczonych. Po II Wojnie Światowej noże Fairbairn-Sykes były produkowane także na zamówienie francuskiej Legii Cudzoziemskiej. Jeżeli rozglądasz się za wyjątkowym prezentem, warto przemyśleć podarowanie komuś czegoś naprawdę niespotykanego. W tej kategorii męskich prezentów oferujemy najwyższej jakości sztylety, wykonane przez wyspecjalizowane firmy przy użyciu zaawansowanych oraz tradycyjnych procesów technologicznych. Przykładem świetnej jakości sztyletów może być model wykonany ze stali damasceńskiej przez amerykańskiego producenta noży – markę Cold Steel. Oferuje on również inne noże, wykonane ze stali nierdzewnej VG-10 San Mei. Jest to stal znana w środowisku fanów ostrzy. Ciekawym produktem są duże modele sztyletów, które były używane zarówno do atakowania, jak i blokowania nadchodzących ciosów. Możliwe było również dzięki temu parowanie i pozbawianie przeciwnika jego własnej broni.
W tej kategorii znajdziesz także obosieczne noże do rzucania, zwane popularnie rzutkami. Wykonane są one ze stali odpornej na pękanie i są odpowiednio wyważone, przez co lepiej zachowują się w locie. Tego typu produkty oferują firmy Ka-Bar, Cold Steel, Magnum, Master Cutlery oraz Kershaw. Polecamy zawsze zakup zestawu lub większej ilości noży, ponieważ posiadanie kilku takich samych rzutek poprawia komfort treningu oraz nie zmusza nas do ciągłego odzyskiwania rzuconego w cel narzędzia. Warto pomyśleć o zakupie tarcz, które możesz rozwiesić na sztywnym kartonie lub plastrze pnia drzewa. Tarcze zwiększają realizm i frajdę z treningu rzucania nożem. Znajdziesz je bez problemu w oddzielnej kategorii produktowej na naszej stronie internetowej. Oprócz konstrukcji klasycznej oraz rzutek polecamy noże typu push dagger. Mają stałą głownię, są stosunkowo krótkie i szerokie, mają wygodną, poprzecznie umiejscowioną rękojeść, którą trzymamy w zaciśniętej pięści. Ten rodzaj noża służy głównie do obrony przed niespodziewanym atakiem i w ekstremalnej sytuacji może uratować nam życie. Często używany przez amerykańskie służby oraz żołnierzy jako ostrze ostatniej szansy. Równie często ma możliwość zawieszenia go na szyi jako neck knife. Znajdziesz tu także amerykański nóż okopowy służący żołnierzom w roku 1943, którzy nie otrzymali z przydziału bagnetu. Oferujemy współczesną reedycję, produkowaną z okazji sześćdziesiątej piątej rocznicy powstania projektu. O każdy nóż warto odpowiednio zadbać, dlatego polecamy również zakup osełki oraz smaru do konserwacji.