Zamów do Paczkomatu z odbiorem w sobotę!

00 g 00 m 00 s

Książka "Broń strzelecka XXI wieku" - Leigh Neville

Wysyłka: Natychmiast Dostawa: Gratis
99,99 zł
  • Zamów jeszcze przez
    044133
    i odbierz paczkę w sobotę!
Zadzwoń i zamów: 71 347 47 49
Kup i zbierz 9 punktów = 4,50 zł zniżki na następne zakupy.
Kup teraz, zapłać za 30 dni
  • opis
  • dane techniczne
  • Opinie
  • Warto dokupić
99,99 zł

Nowe stulecie, dające początek nowemu tysiącleciu nie okazało się wcale spokojniejsze od poprzedniego. Wiele lokalnych konfliktach zbrojnych prowadzonych na Bliskim i Środkowym Wschodzie (Irak, Afganistan), w Afryce i nawet w Europie (Ukraina) sprawia, że armie potrzebują coraz to nowocześniejszego uzbrojenia i wyposażenia.

Dzięki postępowi technicznemu w wielu dziedzinach nauki i techniki, dzisiejsza broń jest lżejsza, mniejsza i celniejsza niż kiedykolwiek, do uzbrojenia "szarej piechoty" weszły w ciągu ostatnich dwóch dekad modele, o jakich nie śniło się żołnierzom sił specjalnych ćwierć wieku temu - ale jej wprowadzenie wymagało wielkich nakładów finansowych i logistycznych.

Autor koncentruje się na zmianach zachodzących w uzbrojeniu strzeleckim, to jest w broni palnej żołnierzy na najniższym szczeblu organizacji taktycznej - w drużynie piechoty. Opisuje używane dziś modele pistoletów samopowtarzalnych, karabinów i karabinków automatycznych, karabinów precyzyjnych i snajperskich (a także wyjaśnia różnice między tymi grupami), współczesne bojowe strzelby gładkolufowe, a także broń maszynową zarówno na szczeblu drużyny (karabiny maszynowe kalibru 5,56 mm i 7,62 mm), jak wsparcia na szczeblu plutonu (ukaemy, wukaemy, granatniki lufowe). Opisuje także trendy rozwojowe w przypadku każdej z tych broni i zjawiska takie jak zanik klasycznych pistoletów maszynowych, wypieranych przez krótkolufowe karabinki automatyczne.

Dane techniczne
Autor: Leigh Neville
Okładka: twarda
Format: 170 x 240 mm 
Ilość stron: 344
Wydawnictwo: Bellona

Więcej informacji
EAN 9788311164949
Oceń ten produkt jako pierwszy
Dodaj opinię
Dodaj opinię

Anuluj
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49