Podoba mi się Bond, bo jest prosty, pozbawiony zbędnych dodatków i dobrze leży w dłoni. Kombinerki są solidne, a podstawowe narzędzia jak śrubokręty i nóż sprawdzają się w domowych pracach. Narzędzie jest lekkie, poręczne i nie wygląda masywnie, a kolor Mossy Slate wyróżnia się na tle innych. To jednak nie jest multitool do wszystkiego – w przeciwieństwie do Wave, nie ma tylu funkcji, więc jeżeli lubisz szybki dostęp do ostrzy lub narzędzi otwieranych jedną ręką, tutaj będzie to mniej wygodne i trochę wolniejsze. Jako niezawodny i prosty Leatherman, który dobrze spełnia swoje zadania i nie sprawia problemów, sprawdza się świetnie.
Multitool Leatherman Bond - Heathered Cranberry
Leatherman Bond, to lekki multitool, który swoją konstrukcją nawiązuje do legendarnego modelu PST (Pocket Survival Tool). Został wykonany ze stali nierdzewnej. Dzięki kompaktowym wymiarom i niskiej wadze sprawdzi się do zastosowań EDC (Every Day Carry), ułatwi wykonywanie codziennych zadań i jednocześnie nie będzie znacząco obciążał kieszeni. Narzędzie jest objęte 25 letnią gwarancją Leatherman.
Wytrzymała stalowa konstrukcja
Szkielet oraz narzędzia wykonano ze stali nierdzewnej 420HC i poddano obróbce termicznej nadającej optymalną twardość i wytrzymałość. Okładziny korpusu pokryto dodatkowo warstwą Cerakote w kolorze Heathered Cranberry, jest to zaawansowana powłoka ceramiczno-polimerowa, zwiększająca odporność i nadająca charakterystycznego wyglądu.
14 praktycznych narzędzi
1. Kombinerki płaskie
2. Kombinerki standardowe
3. Przecinak do drutu twardego
4. Standardowy przecinak do drutu
5. Przyrząd do zdejmowania izolacji
6. Ostrze gładkie ze stali 420HC
7. Szpikulec/szydło
8. Otwieracz do puszek
9. Otwieracz do kapsli
10. Pilnik do metalu i drewna
11. Śrubokręt phillips (krzyżak)
12. Śrubokręt płaski duży
13. Śrubokręt płaski mały
14. Miarka (4 cale/10 cm)
Dodatkowo na jednym z ramion znajduje się wysuwane kółko do kluczy.
gwarancja producenta
Jak wszystkie multitoole marki Leatherman, model Bond został wyprodukowany z zachowaniem wysokich standardów jakości i precyzji wykonania. Producent udziela na niego 25-letniej gwarancji, co potwierdza trwałość konstrukcji.
Najważniejsze cechy
- wykonany ze stali nierdzewnej
- 14 przydatnych narzędzi
- kółko do kluczy
- 25 lat gwarancji
Militaria.pl jest dealerem marki Leatherman.
Leatherman to amerykańska marka z wieloletnim doświadczeniem w produkcji narzędzi wielofunkcyjnych. Od ponad 30 lat oferuje praktyczne rozwiązania, które sprawdzają się zarówno na co dzień, jak i w bardziej wymagających sytuacjach. W ofercie marki znajdują się multitoole, noże, scyzoryki, narzędzia ratownicze oraz breloki z przydatnymi funkcjami, takimi jak kombinerki, ostrza, śrubokręty, piły czy nożyczki. Leatherman stawia na trwałość, precyzję wykonania i solidne materiały, a wszystkie narzędzia objęte są 25-letnią gwarancją. Z produktów marki korzystają służby mundurowe na całym świecie, w tym polskie jednostki specjalne, takie jak GROM czy Formoza.
| Długość ostrza | 73.6 mm |
|---|---|
| Kombinerki | Tak |
| Przecinak do drutu | Tak (integralny) |
| Obciskacz do izolacji | Nie |
| Przyrząd do zdejmowania izolacji | Tak |
| Gniazdo na bity | Nie |
| Nożyczki | Nie |
| Etui w zestawie | Nie |
| Materiał | Stal nierdzewna |
| Stal ostrza | 420HC |
| Kolor główny | Heathered Cranberry |
| Pilnik | Tak (stalowy) |
| Piła | Nie |
| Otwieracz do puszek | Tak |
| Otwieracz do kapsli | Tak |
| Miarka | Tak |
| Korkociąg | Nie |
| Materiały | Stal |
| Długość | 100 mm |
| Waga | 176 g |
| EAN | 037447021251 |
| Kod producenta | 833311 |
| Producent | Leatherman |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 5
-
-
Super multitool, mega wykonanie jak na marke przypada, przyda sie w kazdej sytuacji z racji na mega wyposazenie. Polecam bardzo serdeczeni, w pelno zadowolony
-
Fajny multitool lekki zgrabny gładko wykończony przez co nic nie haczy w kieszeni. Minusem jest, że dosyć ciężko chodzi szczególnie wyjmowanie narzędzi ale po kilku razach już ciut lepiej działa i pewnie się poprawi. Podobny problem miałem z Micra, który ma podobny system mocowań i też się dosyć wyrobiło. Dużo robi lekka waga co da się mocno odczuć w porównaniu z arc jeśli nie potrzebujemy aż tylu narzędzi tylko głównie kombinerki z nożem i piłą jest to bardzo dobra opcja na co dzień w miejskich warunkach.
-
Nie wiem czemu nie ma opinii o tym toolu.Bardzo lekki i funkcjonalny toolik.Troche biedniejsza wersja Rebara.Jeat jednak istotny element,który za nim przemawia.To cena.Mamy tu lekki i dobry toolik z gwarancją w ciekawych kolorach.wlasnie zamówiłem sobie w tej konfiguracji a mam juz 2 inne Bondziki.Polecam zakupy na militaria.pl
-
Tonjuz mój drugi bondzik.Pierwszy jest zwykły srebrny.Zakupiony zaraz jak wszedł do sprzedaży na militaria.pl. Teraz wziąłem sobie w kolorkach i na promce w świetnej cenie.Toolik jest lekki i o to mi chodziło.Zestaw narzędzi nie jest moze najbogatszy ale dorzucam sobie do edc Vicka z nozyczkami i mam wszystko co jest potrzebne w miejskiej dżungli.Polecam zakupy na militaria.pl
Brak opinii