lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Nóż Boker Plus Sledgedog D2 - Black
Wytrzymały nóż taktyczny wyposażony w głownię o długości 170 mm i profilu Drop-Point, wykonaną ze stali narzędziowej D2. Klingę wykończono metodą satynowania, nadającą efekt matu. Zaprojektowany został przez meksykańskiego designera Fernando Santosa.
Stal narzędziowa D2
Klinga została wykonana ze stali D2, znanej z bardzo wysokiej odporności na ścieranie i długiego utrzymywania ostrości. Charakteryzuje się wysoką zawartością węgla i chromu, co przekłada się na dużą odporność na zużycie.
Profil Drop-Point, szlif wklęsły
Masywną głownię o długości 170 mm wyprowadzono szlifem łagodnie wklęsłym, co w połączeniu z grubością 5,6 mm zapewnia wysoką wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także dobre właściwości tnące. Głownię wykończono poprzez satynowanie, nadając jej efekt półmatu.
rękojeść z TPR, otwór na linkę
Ergonomicznie wyprofilowana rękojeść została wykonana z trwałego i odpornego na warunki atmosferyczne tworzywa TPR. Przed zsunięciem się dłoni na ostrze chroni obustronny, szeroki jelec wykonany ze stali. W tylnej części rękojeści znajduje się otwór na linkę zabezpieczającą.
skórzana kabura
W komplecie znajduje się kabura wykonana z czarnej skóry pozwalająca bezpiecznie przenosić nóż na pasie lub ekwipunku. Przed wypadnięciem noża z kabury zabezpiecza skórzany pasek z zatrzaskiem.
elementy zestawu
- nóż Boker Plus Sledgedog D2 - Black
- kabura ze skóry
Najważniejsze cechy
- głownia wykonana ze stali narzędziowej D2
- rękojeść z TPR
- profil Drop-Point
- satynowa powłoka
- otwór na linkę
- kabura ze skóry
- szeroki jelec
Militaria.pl jest dealerem premium marki Boker.
Boker to niemiecka marka nożownicza z tradycją sięgającą XVII wieku, znana z charakterystycznego logo z kasztanowcem – „Tree Brand”. Już w 1830 roku firma produkowała aż 2000 szabel tygodniowo, które trafiały na europejskie pola bitew. W XIX wieku rozszerzyła działalność na USA, Kanadę i Meksyk, tworząc rozpoznawalne filie. Dziś główna fabryka w Solingen specjalizuje się w ręcznie wykonywanych nożach kolekcjonerskich i użytkowych, także ze stali odzyskanej z historycznych obiektów, jak pancernik Tirpitz. Marka oferuje cztery linie: Boker Manufaktur Solingen, Boker Plus, Magnum i Arbolito. Produkty Boker są cenione przez kolekcjonerów, służby mundurowe i kucharzy na całym świecie.
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Militarno-taktyczny |
| Długość głowni | 170 mm |
| Grubość głowni | 5.6 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Bardzo dobra |
| Odporność na korozję | Średnia |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 295 mm |
| Kolor główny | Black |
| Zbijak do szyb | Nie |
| Stal ostrza | D2 |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 329 g |
| EAN | 4045011313783 |
| Kod producenta | 02BP0015 |
| Producent | Boker |
| EAN |
TPR, czyli termoplastyczna guma (ang. Thermoplastic Rubber), to materiał łączący właściwości gumy i plastiku. Jest elastyczny i wytrzymały, często używany w produkcji uchwytów narzędzi, uszczelek, obuwia, i wielu innych produktów, ponieważ zapewnia komfort, dobrą przyczepność i odporność na zużycie.