Niewielki nóż o ostrzu wykonanym ze stali CPM-S-35VN. Głownia otwiera się za pomocą flippera i unieruchamiana jest blokadą typu liner lock. Zastosowane łożysko kulkowe zapewnia niezawodną pracę mechanizmu. Rękojeść wykonano z tytanu i wyposażono w klips umożliwiający zaczepienie narzędzia o pasek lub krawędź kieszeni. Kwaiken Stubby to bardziej kompaktowa wersja modelu Kwaiken.
Długość głowni: 54 mm
Grubość głowni: 3 mm
Stal: CPM-S-35VN
Rękojeść: tytan
Blokada: liner lock
Długość całkowita: 138 mm
Waga: 91 g
Producent: Boker, Niemcy
Militaria.pl jest dealerem premium marki Boker.
Boker to niemiecka marka nożownicza z tradycją sięgającą XVII wieku, znana z charakterystycznego logo z kasztanowcem -„Tree Brand”. Już w 1830 roku firma produkowała aż 2000 szabel tygodniowo, które trafiały na europejskie pola bitew. W XIX wieku rozszerzyła działalność na USA, Kanadę i Meksyk, tworząc rozpoznawalne filie. Dziś główna fabryka w Solingen specjalizuje się w ręcznie wykonywanych nożach kolekcjonerskich i użytkowych, także ze stali odzyskanej z historycznych obiektów, jak pancernik Tirpitz. Marka oferuje cztery linie: Boker Manufaktur Solingen, Boker Plus, Magnum i Arbolito. Produkty Boker są cenione przez kolekcjonerów, służby mundurowe i kucharzy na całym świecie.
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 54 mm |
| Grubość głowni | 3 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Liner Lock |
| Długość całkowita | 138 mm |
| Stal ostrza | S35VN |
| Sposób otwierania | Flipper |
| Materiał rękojeści | Tytan |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 91 g |
| EAN | 4045011233548 |
| Kod producenta | 01BO226 |
| Producent | Boker |
| EAN |