Cena adekwatna do jakości. Nożyk to bardziej zabawka niż narzędzie ale cena też jest śmiesznie niska. Do zabawy może być, nie szkoda zniszczyć podczas użytkowania.
Składany nóż ogólnoużytkowy z głownią o profilu Drop-Point. Klinga została wykonana ze stali nierdzewnej cechujacej się odpornością na korozję i łatwością ostrzenia.
Głownię pokryto czarną matową powłoką zabezpieczającą ostrze. Nóż otwierany jest za pomocą karbowanego flippera lub alternatywnie obustronnym kołkiem pod kciuk. Głownia jest blokowana mechanizmem Liner Lock.
Okładziny rękojeści wykonano z tworzywa sztucznego z jednostronnym nadrukiem z realistycznym kamuflażem leśnym. Antypoślizgowe rowki umieszczone na dolnej okładzinie zapewniają pewny i stabilny chwyt. Nóż zaopatrzono w stalowy sprężysty klips ułatwiający wygodne przenoszenie. Na końcu rękojeści znajduje się przecinak do pasów i funkcjonalny zbijak do szyb.
Dane techniczne
Długość głowni: 90 mm
Grubość głowni: 2,8 mm
Stal: Nierdzewna
Rękojeść: Tworzywo sztuczne
Blokada ostrza: Liner lock
Długość całkowita: 220 mm
Waga: 145 g
Producent: Joker, Hiszpania
Militaria.pl jest dystrybutorem marki Joker.
Joker to hiszpańska marka noży, założona w 1987 roku w Albacete - mieście z głębokimi tradycjami rzemieślniczymi w produkcji noży. Łączy rzemiosło z nowoczesnymi technologiami, tworząc ręcznie noże bushcraftowe, survivalowe, myśliwskie, taktyczne oraz składane (navajas) z użyciem materiałów takich jak stal Sandvik 14C28N, Micarta czy poroże jelenia. Popularne modele to Artica, Ranchera, a także nowości zaprezentowane podczas IWA 2025 - między innymi Oso TS1 oraz imponujące Bowie 9.45″ z rękojeścią z poroża jelenia i ostrzem z Bohler N695. Marka oferuje jedną z najszerszych gam noży w Europie, a jej wyroby cieszą się uznaniem zarówno użytkowników outdoorowych, jak i kolekcjonerów.
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Militarno-taktyczny |
| Długość głowni | 90 mm |
| Grubość głowni | 2,8 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Niska |
| Odporność na korozję | Dobra |
| Typ blokady | Liner Lock |
| Długość całkowita | 220 mm |
| Stal ostrza | Nierdzewna |
| Sposób otwierania | Kołek pod kciuk i Flipper |
| Materiał rękojeści | Tworzywo sztuczne |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 145 |
| EAN | 8435341304258 |
| Kod producenta | JKR765 |
| Producent | Joker |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 4
-
-
Nóż bardzo dobrze leży w dłoni. Na początku blokada nie chciała się zaklikać ale po kilku otwarciach metal się dotarł i teraz od razu łapie. Nie miałem jeszcze okazji wypróbować go w warunkach polowych ale zapowiada się super. Klips bardzo mocny, dobrze trzyma się paska/spodni.
-
Za tą cenę brać. Ostry, dobrze się go otwiera tylko jak jest luzem w kieszeni to może się otworzyć ale po za tym super. Wybijak też dobrze działa ale nie testowałem przecinaka
-
Fajny nóż, ładnie się prezentuje. Odpowiednia waga, można otwierać jedną ręką, blokada liner lock działa bardzo dobrze. Poręczny i ostry. Przecinaka i zbijaka nie oceniam : )
Brak opinii