Lekki, składany nóż EDC (Every-Day-Carry) o profilu głowni Clip-Point. Klinga została wykonana ze stali nierdzewnej cechującej się odpornością na korozję i łatwością ostrzenia. Głownię pokryto czarną matową powłoką zabezpieczającą ostrze.
Nóż można otworzyć na dwa sposoby, za pomocą obustronnego kołka pod kciuk oraz przy pomocy flippera, który w pozycji otwartej służy również jako dodatkowa ochrona przed ześlizgnięciem się dłoni na ostrze. W pozycji otwartej klinga blokowana jest za pomocą mechanizmu Liner Lock, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością i stabilnością.
Okładziny rękojeści wykonano z wytrzymałego polimeru w kolorze czarnym. Antypoślizgowe rowki umieszczone na okładzinie zapewniają pewny i stabilny chwyt, nawet gdy dłoń jest mokra lub brudna. Wygodne, codzienne noszenie zapewnia sprężysty klips na rękojeści, umożliwiający przypięcie noża za paskiem lub do krawędzi kieszeni.
Dane techniczne
Długość głowni: 85 mm
Grubość głowni: 3 mm
Stal: nierdzewna
Rękojeść: polimer
Długość całkowita: 200 mm
Waga: 110 g
Producent: Joker, Hiszpania
Militaria.pl jest dystrybutorem marki Joker.
Joker to hiszpańska marka noży, założona w 1987 roku w Albacete - mieście z głębokimi tradycjami rzemieślniczymi w produkcji noży. Łączy rzemiosło z nowoczesnymi technologiami, tworząc ręcznie noże bushcraftowe, survivalowe, myśliwskie, taktyczne oraz składane (navajas) z użyciem materiałów takich jak stal Sandvik 14C28N, Micarta czy poroże jelenia. Popularne modele to Artica, Ranchera, a także nowości zaprezentowane podczas IWA 2025 - między innymi Oso TS1 oraz imponujące Bowie 9.45″ z rękojeścią z poroża jelenia i ostrzem z Bohler N695. Marka oferuje jedną z najszerszych gam noży w Europie, a jej wyroby cieszą się uznaniem zarówno użytkowników outdoorowych, jak i kolekcjonerów.
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 85 mm |
| Grubość głowni | 3 mm |
| Profil głowni | Clip-Point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Sposób otwierania | Kołek pod kciuk i Flipper |
| Materiał rękojeści | Tworzywo sztuczne |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 110 g |
| EAN | 8435341300915 |
| Kod producenta | JKR436 |
| Producent | Joker |
| EAN |