Niska cena, sprawdzi się do nauki początkującemu użytkownikowi. Konieczne zaklejenie śrub klejem do gwintów. Dobrze wyważony. Ciekawa kolorystyka. Polecam.
Klasyczny nóż typu balisong z głownią o profilu Clip-point wykonaną z łatwej do naostrzenia stali nierdzewnej 3Cr13. Ostrze wyprowadzono szlifem wklęsłym. Na głowni umieszczono 6 otworów w formie ażurowego zbrocza. Nóż na całej powierzchni pokryto wzorem w szaro-czarne, nieregularne pasy.
Rękojeść składa się z dwóch ramion, które po otwarciu spinane są w tylnej części blokadą Latchlock. Karbowania na okładzinach poprawiają pewność chwytu, umożliwiając efektowne otwieranie i zamykanie ostrza.
Dane techniczne
Długość głowni: 104 mm
Grubość głowni: 3 mm
Stal: 3Cr13
Rękojeść: aluminium
Długość całkowita: 227 mm
Waga: 180 g
Producent: Joker, Hiszpania
Militaria.pl jest dystrybutorem marki Joker.
Joker to hiszpańska marka noży, założona w 1987 roku w Albacete - mieście z głębokimi tradycjami rzemieślniczymi w produkcji noży. Łączy rzemiosło z nowoczesnymi technologiami, tworząc ręcznie noże bushcraftowe, survivalowe, myśliwskie, taktyczne oraz składane (navajas) z użyciem materiałów takich jak stal Sandvik 14C28N, Micarta czy poroże jelenia. Popularne modele to Artica, Ranchera, a także nowości zaprezentowane podczas IWA 2025 - między innymi Oso TS1 oraz imponujące Bowie 9.45″ z rękojeścią z poroża jelenia i ostrzem z Bohler N695. Marka oferuje jedną z najszerszych gam noży w Europie, a jej wyroby cieszą się uznaniem zarówno użytkowników outdoorowych, jak i kolekcjonerów.
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Balisong (motylek) |
| Długość głowni | 104 mm |
| Grubość głowni | 3 mm |
| Profil głowni | Clip-Point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Średnia |
| Odporność na korozję | Dobra |
| Typ blokady | Balisong |
| Długość całkowita | 227 mm |
| Stal ostrza | 3Cr13 |
| Sposób otwierania | Balisong (motylek) |
| Materiał rękojeści | Aluminium |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 180 g |
| EAN | 8435341303701 |
| Kod producenta | JKR710 |
| Producent | Joker |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 1
Brak opinii