W tej cenie dość dobry do nauki trików. Polecam zakleić od razu wszystkie śrubki, żeby się nic nie luzowało. Jakość wykonania całkiem przyzwoita. Polecam.
Klasyczny nóż typu balisong z głownią o profilu Clip-point wykonaną z łatwej do naostrzenia stali nierdzewnej 3Cr13. Ostrze wyprowadzono szlifem wklęsłym. Nóż na całej powierzchni pokryto kamuflażem.
Rękojeść składa się z dwóch ramion, które po otwarciu spinane są w tylnej części blokadą Latchlock. Dzięki swej konstrukcji, nóż motylkowy można otwierać i zamykać w efektowny sposób.
Dane techniczne
Długość głowni: 100 mm
Grubość głowni: 3 mm
Stal: 3Cr13
Rękojeść: aluminium
Długość całkowita: 225 mm
Waga: 160 g
Producent: Joker, Hiszpania
Militaria.pl jest dystrybutorem marki Joker.
Joker to hiszpańska marka noży, założona w 1987 roku w Albacete - mieście z głębokimi tradycjami rzemieślniczymi w produkcji noży. Łączy rzemiosło z nowoczesnymi technologiami, tworząc ręcznie noże bushcraftowe, survivalowe, myśliwskie, taktyczne oraz składane (navajas) z użyciem materiałów takich jak stal Sandvik 14C28N, Micarta czy poroże jelenia. Popularne modele to Artica, Ranchera, a także nowości zaprezentowane podczas IWA 2025 - między innymi Oso TS1 oraz imponujące Bowie 9.45″ z rękojeścią z poroża jelenia i ostrzem z Bohler N695. Marka oferuje jedną z najszerszych gam noży w Europie, a jej wyroby cieszą się uznaniem zarówno użytkowników outdoorowych, jak i kolekcjonerów.
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Balisong (motylek) |
| Długość głowni | 100 mm |
| Grubość głowni | 3 mm |
| Profil głowni | Clip-Point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Niska |
| Odporność na korozję | Dobra |
| Stal ostrza | 3Cr13 |
| Sposób otwierania | Balisong (motylek) |
| Materiał rękojeści | Aluminium |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 160 g |
| EAN | 8435341303824 |
| Kod producenta | JKR722 |
| Producent | Joker |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 1
Brak opinii