Fajny noz, ostry, dobrze wykonany, cena tez do zaskceptowania. Zawsze moze sie w aucie przydac, moze nawet uratowac zycie. Polecam serdecznie i nie zaluje zakupu.
Fire Chief to nóż ratowniczy, który sprawdzi się także w codziennym użytkowaniu. Czerwono-czarna kolorystyka, jak i sama nazwa, nawiązują do straży pożarnej.
Do wytworzenia ostrza zastosowano stal nierdzewną 440A, charakteryzującą się bardzo wysoką odpornością na korozję. Ergonomiczna rękojeść wykonana z aluminium gwarantuje pewny chwyt w trakcie użytkowania noża.
Nóż wyposażono w szereg funkcji ratowniczych. Częściowo ząbkowane ostrze ułatwia przecinanie tkanin i linek. Na końcu rękojeści umieszczono zaś przecinak do pasów oraz zbijak do szyb.
Ostrze otwierane jest za pomocą flippera oraz obustronnego kołka pod kciuk. W pozycji otwartej użytkownika chroni niezawodna blokada typu liner lock, a jelec zabezpiecza przed zsunięciem się dłoni na ostrze.
Codzienne przenoszenie noża ułatwia metalowy klips.
Dane techniczne
Długość głowni: 115 mm
Grubość głowni: 3,3 mm
Stal: 440A
Otwarcie: flipper i kołek pod kciuk
Rękojeść: aluminium
Blokada: liner lock
Długość całkowita: 270 mm
Waga: 283 g
Producent: Boker, Niemcy
Militaria.pl jest dealerem premium marki Boker.
Boker to niemiecka marka nożownicza z tradycją sięgającą XVII wieku, znana z charakterystycznego logo z kasztanowcem -„Tree Brand”. Już w 1830 roku firma produkowała aż 2000 szabel tygodniowo, które trafiały na europejskie pola bitew. W XIX wieku rozszerzyła działalność na USA, Kanadę i Meksyk, tworząc rozpoznawalne filie. Dziś główna fabryka w Solingen specjalizuje się w ręcznie wykonywanych nożach kolekcjonerskich i użytkowych, także ze stali odzyskanej z historycznych obiektów, jak pancernik Tirpitz. Marka oferuje cztery linie: Boker Manufaktur Solingen, Boker Plus, Magnum i Arbolito. Produkty Boker są cenione przez kolekcjonerów, służby mundurowe i kucharzy na całym świecie.
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ratowniczy |
| Długość głowni | 115 mm |
| Grubość głowni | 3,3 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Częściowo ząbkowane |
| Odporność na stępienie | Średnia |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Liner Lock |
| Długość całkowita | 270 mm |
| Stal ostrza | 440A |
| Sposób otwierania | Kołek pod kciuk i Flipper |
| Materiał rękojeści | Aluminium |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 283 g |
| EAN | 4045011243936 |
| Kod producenta | 01LL313N |
| Producent | Boker |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 4
-
-
Fajny noz, ostry, dobrze wykonany, cena tez do zaskceptowania. Zawsze moze sie w aucie przydac, moze nawet uratowac zycie. Polecam serdecznie i nie zaluje zakupu.
-
Kawał fajnego noża. Nie dość, że świetnie zrobiony, pięknie wygląda to i dobrze się nosi w kieszenie, jego wielkość nie przeszkadza. Dość ostry więc nie trzeba się bawić w ostrzenie jak to czasami bywa z nożami innych firm. Polecam.
-
Bardzo sympatyczny nóż ratowniczy w razie "w". Jest dosyć sporych rozmiarów i masywny ale mimo tego chowa się ładnie w małą kieszeń spodni. Ładnie i sprawnie się otwiera. Ostrze główne jak i przecinak do pasów bardzo ostre. Towarzyszy mi praktycznie codziennie. Polecam
Brak opinii