Jest to nóż o zwartej konstrukcji. W dłoni leży pewnie. Wykonanie bd. , estetyka również. Po przesmarowaniu flipper jest bardziej przyjazny. Można go otwierać i zamykać jedną ręką. Ostrość noża dobra, przecinak do pasów i zbijak bez zarzutu. Ogólna ocena bd.
Nóż składany ratowniczy Master Cutlery MTech PD Spring Assisted - Black/Blue
Lekki i poręczny, składany nóż ratowniczy z głownią o profilu Drop-Point. Klinga została wykonana ze stali nierdzewnej 3Cr13 cechującej się wysoką wytrzymałością i długim trzymaniem ostrości. Częściowo ząbkowaną powierzchnię ostrza wykończono metodą satynowania nadającą efekt półmatu. Na klindze umieszczono zbrocze z otworami.
Głownia o profilu Drop-Point
Głownia o profilu Drop-Point została wyposazona w flipper oraz obustronny kołek, który umożliwia swobodne otwieranie użytkownikom prawo-, jak i leworęcznym. Proces otwierania usprawniono poprzez zastosowanie systemu Spring Assisted, dzięki któremu proces otwierania przebiega szybko i płynnie. W pozycji otwartej klinga blokowana jest przy pomocy systemu Liner Lock. Dodatkowe wcięcie pod palec wskazujący zapobiega ześlizgnięciu się dłoni na ostrze. W miejscu oparcia kciuka umieszczono jimping (karbowanie) zwiększający kontrolę pracy w trakcie prowadzenia cięć.
aluminiowa rękojeść, zbijak do szyb, przecinak do pasów
Rękojeść wykonana z aluminium charakteryzującego się odpornością na czynniki zewnętrzne została ergonomicznie wyprofilowana, dzięki czemu zapewnia pewny i stabilny chwyt. Nóż wyposażono w sprężysty klips umożliwiający zamocowanie do paska bądź krawędzi kieszeni. Z tyłu rękojeści znajduje się zbijak do szyb i przecinak do pasów. Przeznaczone są zarówno do prac codziennych, jak i do użytku w sytuacjach kryzysowych.
Najważniejsze cechy
- głownia o profilu Drop-Point
- stal nierdzewna 3Cr13
- otwieranie za pomocą flippera lub obustronnego kołka
- proces otwierania wspomagany sprężynowo
- sprężysty stalowy klips
- blokada Liner Lock
- aluminiowa rękojeść
- zbijak do szyb
- przecinak do pasów
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ratowniczy |
| Długość głowni | 85 mm |
| Grubość głowni | 2,7 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Częściowo ząbkowane |
| Odporność na stępienie | Niska |
| Odporność na korozję | Dobra |
| Typ blokady | Liner Lock |
| Długość całkowita | 207 mm |
| Stal ostrza | 3Cr13 |
| Sposób otwierania | Kołek pod kciuk i Flipper |
| Materiał rękojeści | Aluminium |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 155 g |
| EAN | 805319086567 |
| Kod producenta | MT-A865PD |
| Producent | Master Cutlery |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 1
Brak opinii