Sprężynowa replika pistoletu Smith&Wesson M&P 40 PS w większości wykonana została z lekkiego i wytrzymałego tworzywa sztucznego (Poly Steel). Na pistolet naniesiono licencjonowane oznaczenia Smith&Wesson.
Przeładowanie repliki odbywa się poprzez przesunięcie zamka, które łączy się z jednoczesnym naciągnięciem sprężyny. Ruchoma dźwignia zrzutu zamka pełni w replice funkcję bezpiecznika. Sprężynowy napęd pozwala na wystrzelenie kulek z prędkością początkową na poziomie 220 FPS.
Umieszczona pod lufą szyna RIS 22 mm pozwala na montaż dodatkowych akcesoriów takich jak latarka lub celownik laserowy.
Do zestawu dołączony jest magazynek typu Hi-cap mieszczący 130 kulek w rozmiarze 6 mm.
Militaria.pl jest dealerem premium marki Umarex.
Umarex to niemiecka firma założona w 1972 roku, która należy do największych producentów wiatrówek, replik ASG i pistoletów alarmowych na świecie. Marka zasłynęła z wiernych replik broni palnej tworzonych na licencjach takich gigantów jak Glock, Heckler & Koch, Walther czy Beretta. W jej ofercie znajdują się także systemy treningowe T4E, amunicja, akcesoria oraz sprzęt obronny. Umarex wyróżnia się innowacjami, m.in. rewolucyjnymi wiatrówkami CO2 i systemem Fast Action. Dzięki globalnej dystrybucji produkty marki dostępne są już w kilkudziesięciu krajach. Pierwszy wielki sukces Umarex przyniosła nietypowa replika rewolweru sprzedawana w zestawie stylizowanym na książkę o Sherlocku Holmesie - produkt, który sprzedawał się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy rocznie.
| Wzorowany na | Smith&Wesson |
|---|---|
| Napęd repliki | Sprężynowy |
| Prędkość wylotowa | 220 fps |
| Zasięg celnego strzału | Do 20 m |
| Rodzaj magazynka | Hi-cap |
| Pojemność magazynka | 130 kulek kalibru 6mm |
| Gearbox | Nie dotyczy |
| Korpus | Polimer |
| Długość całkowita | 200 mm |
| Waga | 330 g |
| Blowback | Nie |
| EAN | 4000844766014 |
| Kod producenta | 2.6485 |
| Producent | Umarex |
| EAN |