Zamów dziś do 21:00 kurierem DHL - dostawa już jutro!

Wiatrówka Air Arms S410 4,5 mm Walnut Thumbhole

Ocena:
100% of 100
Producent: Air Arms
Wysyłka: Natychmiast Dostawa: Gratis
5499,00 zł
  • Zamów teraz! Dostawa kurierem DHL już w poniedziałek!

Kup na raty: 366,60 zł x 15 rat 0%
Kup i zbierz 549 punktów = 274,50 zł zniżki na następne zakupy.
Kup teraz, zapłać za 30 dni
  • opis
  • dane techniczne
  • Opinie 4
  • Warto dokupić
5499,00 zł

Wiatrówka gwintowana kaliber 4,5 mm, należąca do kategorii najbardziej zaawansowanych technologicznie karabinków pneumatycznych PCP (Pre-Charged Pneumatic). Wyprodukowana przez renomowaną angielską firmę Air Arms.

Śrut jest wystrzeliwany za pomocą sprężonego powietrza, znajdującego się we wbudowanym na stałe zbiorniku ciśnieniowym o pojemności 180 ml, umieszczonym pod lufą. Maksymalne naładowanie zbiornika pozwala na oddanie nawet 100 strzałów.
Uzupełnienie zbiornika odbywa się za pomocą specjalnej ręcznej lub elektrycznej pompki czy też z butli nurkowej. W komplecie znajduje się specjalna końcówka umożliwiająca ładowanie powietrza na oba sposoby. Wiatrówka jest wyposażona w ciśnieniomierz, umieszczony na spodzie kolby, dzięki któremu nie możliwe jest kontrolowanie stanu napełnienia zbiornika.

UWAGA!!!
Do ładowania wiatrówek PCP konieczne jest źródło zasilania w sprężone powietrze:
- butla, z której można przetoczyć za pomocą zestawu ładującego PCP - zobacz produkt
- naładować za pomocą pompki - zobacz produkt.

Powietrze wtłaczane lub przetaczane do zbiornika wiatrówki powinno być osuszone, co ma zapobiec korodowaniu. Zbiornik powinien być stale naładowany do poziomu ok. 30 BAR, dzięki będzie się on samouszczelniał.
Dla bezpieczeństwa zarówno wiatrówki, jak i użytkownika kartusz po przekroczeniu maksymalnej wartości napełnienia 250 BAR ulega trwałemu rozszczelnieniu pozwalając na bezpieczne ujście nadmiarowi sprężonego powietrza. Należy zatem pamiętać, że przekroczenie maksymalnego dopuszczalnego ciśnienia w kartuszu może w skrajnych przypadkach skutkować nieodwracalnym jego uszkodzeniem.

S-410 jest jednym z nielicznych modeli wiatrówek posiadającym magazynek o pojemności 10 śrutów! Dzięki takiemu unikalnemu rozwiązaniu nie trzeba po każdym strzale ładować śrutu. Śrut podawany jest bezpośrednio do lufy wprost z obrotowego magazynka, co pozwala uzyskać dużą szybkostrzelność praktyczną. Optymalny wybór dla zaawansowanych strzelców.

Ładowanie śrutu odbywa się w łatwy sposób poprzez odciągnięcie rygla zamka, wzorowanego na kbks, do tyłu - moduł magazynka obróci go o 1/10 (36 stopni). Następnie rygiel musi wrócić do pierwotnej pozycji, co spowoduje wprowadzenie śruciny do lufy.

Gwintowana lufa została wykonana w niemieckich zakładach Lothar Walther. Lufa posiada 12-polowy gwint o prawym skręcie 1:450 mm - optymalnym dla wiatrówek strzelających śrutem 4,5 mm z energią poniżej limitu 17 Jouli.

Największą zaletą wiatrówki jest brak zjawiska odrzutu, przy opuszczaniu lufy przez śrut jest on niewyczuwalny. Brak odrzutu korzystnie wpływa na celność wiatrówki, którą śmiało można określić jako perfekcyjną. W tym elemencie S-410 przewyższa najlepsze wiatrówki sprężynowe.

Ręcznie wykonane łoże z drewna orzechowego zapewnia pewny chwyt. Doskonale wyprofilowana kolba przypominająca "Monte Carlo" z wysoko wyprofilowaną baką (poduszką policzkową) oraz gumowa stopka pozwalają wygodnie złożyć się do strzału. Sama kolba jest szeroko wyprowadzona znad chwytu pistoletowego, który jest słabo zaznaczony ze względu na otwór na kciuk - tzw. thumbhole to profesjonalne rozwiązanie poprawiające stabilność celowania i strzelania.

Regulacja spustu pozwala na dowolne ustawienie długości drogi, a także siły spustu. Na uwagę zasługuje również wyjątkowo mała waga, co umożliwia precyzyjne celowanie bez konieczności użycia sporej siły. Spust oczywiście posiada przetykową blokadę.

Montowanie celowników optycznych umożliwia dwudzielna szyna montażowa w standardzie 11 mm. Sama szyna jest nieznacznie podwyższona względem lufy, dzięki czemu na średnim montażu zmieści się bez problemu nawet celownik z obiektywem 50 mm!

Doskonała jakość wykonania, siła, brak odrzutu i perfekcyjna celność - strzelanie z tej wiatrówki to więcej niż sama przyjemność!

Dane techniczne
Kaliber: 4,5 mm (.177)
Prędkość początkowa: 240 m/s
Energia kinetyczna pocisku: poniżej 17J
Lufa gwintowana
Długość całkowita: 980 mm
Długość lufy: 494 mm
Maksymalne ciśnienie w zbiorniku: 190 bar (2750 psi)
Waga: 2,72 kg
Producent: Air Arms, Wlk. Brytania

Materiały dodatkowe
Więcej informacji
Materiał osady Drewno
Klasa celności Wyczynowa
Odrzut Brak
Kaliber 4.5 mm
Rodzaj śrutu Diabolo
Energia początkowa Poniżej 17 J
Prędkość początkowa 240 m/s
Napęd wiatrówki PCP
Ilość strzałów z jednostki zasilania 170 b/d
Blowback Nie
Magazynek Tak
Pojemność magazynka 10 b/d
Przeładowanie śrutu Ręczne
Przyrządy celownicze stałe Nie
Możliwość montażu celownika optycznego Tak
Długość całkowita 980 mm
Waga 2.72 kg
Cechy dodatkowe Chwyt typu Thumnhole, wyokogatunkowe drewno.
EAN 5031477034743
Kod producenta S410M17SX12RWH
Ocena:
100
5/5
4 Opinie
Dodaj opinię
Dodaj opinię
Opinie są weryfikowane przez naszych moderatorów. Pojawiają się przy produkcie najczęściej w około 7 dni roboczych.

Anuluj
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49