Elektryczna replika karabinka szturmowego powstała we współpracy pomiędzy Bravo Company Manufacturing oraz Vega Force Company.
Lufę zewnętrzną z kolankiem gazowym, korpus oraz prowadnicę wykonano z aluminium. Manipulatory, piny, atrapę suwadła i tłumik płomieni są ze stali. Kolbę i chwyt pistoletowy wykonano z trwałego tworzywa sztucznego. Na replikę naniesiono oznaczenia BCM wraz z numerem seryjnym.
Replika została wyposażona w szereg udogodnień takich jak gumowa stopka kolby oraz okładziny chwytu, obustronna dźwignia przeładowania i ergonomiczny kabłąk spustu.
Replikę wyposażono w grzbietową szynę RIS 22 mm oraz modułowy chwyt przedni w systemie M-LOK. W zestawie znajduje się dodatkowa szyna do tego systemu. Dzięki nim mamy możliwość zaopatrzenia karabinka w całą gamę akcesoriów dodatkowych, począwszy od optyki, przez chwyty i oświetlenie taktyczne, aż po laserowe wskaźniki celu. Kolba i obsada kolby wyposażone zostały w trzy punkty mocowania pasa QD.
Dzięki regulowanej kolbie możliwe jest dostosowanie długości repliki do budowy oraz preferencji strzelca. Na chwyt pistoletowy i stopkę kolby naniesiono antypoślizgową fakturę. Tłumik płomienia osadzony został na standardowym, lewoskrętnym gwincie 14 mm.
Replikę wyposażono we wzmocniony gearbox ECS z 8 mm łożyskami ślizgowymi, dzięki któremu karabinek wystrzeliwuje kulki z prędkością około 390 FPS.
W replice zastosowano system szybkiej wymiany sprężyny, pozwalający na łatwe dostosowanie osiągów repliki do rodzaju rozgrywki.
Karabinek wyposażono w układ Aster od polskiej firmy Gate, oferujący szerokie możliwości konfiguracji repliki. W karabinku zamontowana jest lufa precyzyjna oraz rotacyjna komora Hop-Up. Replika przystosowana jest do podłączenia akumulatora z wtykiem Deans/T-Connect.
W zestawie znajdują się:
- replika,
- magazynek,
- szybkoładowarka do kulek,
- przejściówka Deans/Tamyia mała,
- szyna RIS,
- instrukcja.
Dane techniczne
Kolor: Black
Napęd: elektryczny
Pojemność magazynka: 120 kulek
Materiał: aluminium, stal, tworzywo sztuczne
Długość całkowita: 716 - 790 mm
Gearbox: ECS
Prędkość początkowa: 390/300 FPS
Hop-up: jest, regulowany
Rodzaj wtyku: Deans/T-Connect
Rodzaj magazynka: Mid-Cap
Waga: 2330 g
Producent: VFC, BCM
| Wzorowany na | M4 |
|---|---|
| Napęd repliki | Elektryczny |
| Prędkość wylotowa | 390 fps |
| Zasięg celnego strzału | Do 40 m |
| Rodzaj magazynka | Mid-cap |
| Pojemność magazynka | 120 kulek kalibru 6mm |
| Gearbox | Wzmocniony |
| Korpus | Tworzywo sztuczne |
| Długość całkowita | 790 mm |
| Waga | 2330 g |
| Blowback | Nie |
| EAN | 5902543108531 |
| Kod producenta | VFC-01-039928 |
| Producent | VFC |
| EAN |