Gazowa replika karabinka szturmowego SCAR-H wykonana jest z metalu oraz tworzywa. Elementy wykonane z tworzywa to dolna część korpusu, chwyt pistoletowy oraz kolba. Górna cześć korpusu, lufa, magazynek oraz pozostałe elementy montażowe wykonano z metalu. Na korpusie naniesione zostały licencjonowane oznaczenia producenta palnej broni.
SCAR H wyposażona została w długą grzbietową szynę RIS 22 mm, trzy szyny RIS na chwycie przednim oraz regulowaną kolbę. Na górnej szynie RIS założone zostały składane przyrządy celownicze typu Flip-up. Składana szczerbinka posiada pełną regulację.
Replika zaopatrzona jest w zatrzask magazynka pozwalający na zwolnienie go z obu stron karabinu oraz obustronny selektor ognia, dzięki czemu z repliki mogą wygodnie korzystać osoby prawo i lewo ręczne. Dodatkowa dźwignia przeładowania, może znajdować się po lewej lub prawej stronie korpusu (odkręcana rączka).
Dzięki rozsuwanej, składanej kolbie zakończonej stopką o antypoślizgowej fakturze, możliwe jest dostosowanie długości repliki do budowy oraz preferencji strzelca.
Karabinek posiada system Blow back, wprawiający w ruch atrapę zamka. Tak jak w palnym oryginale po wystrzeleniu ostatniej kulki z magazynka, zamek blokuje się w tylnej pozycji. Replika strzela zarówno w pojedynczym, jak i ciągłym trybie ognia.
Replika napędzana jest green gazem. Komora gazowa znajduje się, jak w przypadku innych replik gazowych tego typu, w magazynku. Magazynek mieści w sobie 30 kulek.
W zestawie znajduje się:
- replika,
- magazynek.
Dane techniczne
Materiał: stal, metal i tworzywo sztuczne
Długość całkowita: 630/820-870 mm
Waga: 3130 g
Kolor: Czarny
Napęd: green gas
Prędkość początkowa: 430 FPS
Hop-up: jest, regulowany
Blow back: jest
Rodzaj magazynka: Low-cap
Pojemność magazynka: 30 kulek
Producent: WE
| Wzorowany na | SCAR |
|---|---|
| Napęd repliki | Green gas |
| Prędkość wylotowa | 430 fps |
| Zasięg celnego strzału | Do 40 m |
| Rodzaj magazynka | Low-cap |
| Pojemność magazynka | 30 kulek kalibru 6mm |
| Gearbox | Nie dotyczy |
| Korpus | Metal i polimer |
| Długość całkowita | 870 mm |
| Waga | 3130 g |
| Blowback | Tak |
| EAN | 5902543037855 |
| Kod producenta | 1152217127(WET-02-017091) |
| Producent | WE |
| EAN |