Cóż, żeby zdobyć lunetę o takich parametrach, trzeba wydać grubo ponad tysiaka. Tutaj jest ona za 5 stów. Zamontowana na wiatrówce PCP daje radę: można wybierać w którą część jednogroszówki trafić z 70 metrów. Ma to wszystko też małe niedogodności, jak np. na największym powiększeniu trzeba utrzymywać oko idealnie w osi optycznej lunety, bo łatwo zgubić obraz. Baka musi być dopasowana Korekta błędu paralaksy nastawna od 25Y. Jako budgetowa luneta o krotności x40 jest jak najbardziej w porządku.
Luneta celownicza oferująca zmienne powiększenie 10-40x z obiektywem 50 mm. Korpus lunety wykonano z wytrzymałego aluminium lotniczego 6063 T6 i uszczelniono co zapewnia wodoodporność klasy IPX4 oraz odporność na wstrząsy do 600 g. Średnica tubusu wynosi 25,4 mm (1 cal). Warto także wspomnieć, że celownik został wyposażony w możliwość korekty błędu paralaksy.
Zobacz poradnik jak przystrzelać lunetę:
Regulacja krzyża celowniczego typu R14 Ranging jest możliwa w pionie i poziomie przy pomocy wygodnych wieżyczek regulacyjnych. Soczewki zostały pokryte powłokami antyrefleksyjnymi w systemie FMC (Fully Multi Coated). Luneta umożliwia regulację dioptrii w zakresie -2 do +2.
W lunecie zastosowano wypełnienie azotem, co zapobiega parowaniu soczewek przy zmianach temperatury otoczenia.
W zestawie z celownikiem dołączany jest montaż na szynę RIS/Picatinny oraz zaślepki na szkła.
Dane techniczne
Powiększenie: 10-40x
Średnica obiektywu: 50 mm
Siatka Celownicza: R14 Ranging
Regulacja krzyża celowniczego: 1 klik = 1/8 MOA
Zakres regulacji:
pionowo: 35 MOA
poziomo: 35 MOA
Pole widzenia (m/100)
dla powiększenia 10x: 2,87 m
dla powiększenia 40x: 0,79 m
Źrenica wyjściowa:
- 5 mm dla 10x
- 1,75 mm dla 40x
Odległość od oka: 92 mm
Długość: 420 mm
Waga: 610 g
Producent: Vector Optics
Militaria.pl jest dealerem premium marki Vector Optics.
Vector Optics to producent optyki strzeleckiej i obserwacyjnej założony w 2007 roku przez Stephena Shena, którego celem było stworzenie w Chinach sprzętu dorównującego najlepszym światowym standardom. Marka działa dziś w ponad 80 krajach, oferując nie tylko lunety celownicze, lecz także lornetki i lunety obserwacyjne wykorzystywane przez myśliwych, strzelców sportowych oraz służby mundurowe. Produkty wyróżniają się solidną konstrukcją, pełną kontrolą jakości oraz autorską powłoką optyczną VePRO FMC, która poprawia transmisję światła i odporność w trudnych warunkach. Vector Optics zyskało uznanie na prestiżowych targach SHOT Show i IWA, umacniając swoją pozycję w świecie broni i optyki.
| Średnica obiektywu | 50 mm |
|---|---|
| Podświetlenie znaku celowniczego | Nie |
| Regulacja paralaksy | Pierścień na obiektywie |
| Znak celowniczy | R14 |
| Montaż w zestawie | Tak |
| Zastosowanie lunety | Air Soft Gun, wiatrówki |
| Powiększenie lunety (x) | 10-40 x |
| Korekcja dioptryczna okularu | Tak |
| Źrenica wyjściowa | 5 mm |
| Pole widzenia (m /100 m) | 2,87-0,79 m/ 1000 m |
| Średnica tubusu | 25,4 mm (1 cal) |
| Odległość od oka | 92 mm |
| Korekcja dioptryczna okularu | Tak |
| Powłoka antyrefleksyjna | Fully Multi Coated (FMC) |
| Wysokość montażu | Wysoki |
| Długość | 420 mm |
| Waga | 610 g |
| EAN | 5902543971364 |
| Kod producenta | VEC-10-032662 |
| Producent | Vector Optics |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 1
Brak opinii