Super solidny duży nóż. Fajna stal. Wart swojej ceny. Dużo lepiej wygląda na żywo niż na zdjęciach. Super zakup.
Wzorowany na japońskim puginale Tanto należącego do wyposażenia bojowego kasty samurajów. Razem z mieczami Katana i Wakizashi stanowił podstawowy ekwipunek japoński szlachciców-wojowników. Jest najmniejszy z całej trójki, jednak ze względu na swoje wymiary najbardziej uniwersalny - pełnił zarówno funkcję dodatkowej broni do walki w zwarciu jak i broni do skrytego, codziennego noszenia.
Ostrze wykonano ze stali nierdzewnej 440C i wyprowadzono szlifem Wklęsłym. Na głowni o profilu drop point znajduje się wąskie zbrocze.
Rękojeść została pokryta antypoślizgową gumą zapewniającą pewny chwyt w każdych warunkach.
W komplecie pochwa z nylonu 600D.
Polecamy miłośnikom kultury japońskiej oraz wszystkim kolekcjonerom broni.
Dane techniczne:
Długość głowni: 279 mm
Grubość głowni: 4,5 mm
Stal: 440C
Rękojeść: guma
Długość całkowita: 419 mm
Waga: 600 g
Producent: Master Cutlery, USA
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Militarno-taktyczny |
| Długość głowni | 279 mm |
| Grubość głowni | 4.5 mm |
| Profil głowni | Straight Back |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 419 mm |
| Stal ostrza | 440C |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Guma |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 600 g |
| EAN | 805319083429 |
| Kod producenta | MX-8130 |
| Producent | Master Cutlery |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 20
-
-
Mam też nóż od około 2 lat. Bardzo fajnie wykonany, solidny, mega ostry. Jeżeli chodzi o outdoor, nóż - jak widać - nie jest typowym nożem obozowym, ale cięłem nim drewno i niewiele go to obeszło. Solidny kawał metalu. Stal 440C faktycznie jest niezła.
-
Nóż raczej kolekcjonerski niż użytkowy więc jeżeli szukasz coś co urozmaicić twoją kolekcje to polecam natomiast nie jest to dobry nóż outdoorowy.
-
Przyjemnie się trzyma w ręce, kawał stali ,masywny ,duży, ew. jeszcze go odrobinę podostrzę .
-
Duży ciężki, ale ostry nóż. Ozdobi kolekcję. Dostawa błyskawiczna. Byłem w szoku. Dzięki.
-
Nóż jest zdecydowanie za duży do pracy w drewnie i jest strasznie ciężki. Trudno go nosić przy pasku by nikt na niego nie zwracał uwagi.
-
Bardzo dobry nóż, wysoka jakość!
-
Świetnie wyglądający i wykonany ostry kawał noża.
-
Porządny nóż, daje się dobrze naostrzyć, dobrze leży, rękojeść nie najlepsza ale taki pomysł twórców.
-
Bardzo dobrej jakości produkt . Proporcja ceny do jakości
-
Polecam towar
-
Dobra jakość użytkowa i niewątpliwie wizualna
-
Witam wszystkich wielbicieli białej broni nóż jest jak za tą cenę super rękojeść jest troszkę przy mała jak na wielkość całkowitą noża. Ogólnie wrażenie jest dobre polecam produkt
-
Świetny nóż a raczej mini miecz mogłaby być pochwa z tworzywa, ale za tą cenę i tak warto.
-
Witam Bardzo przyzwoity, duży nóż! Napatrzyłem go porządnie i służy głównie na pokaz albo do rezolutnych pokazówek dla przyjaciół �� POLECAM BO JEST ZAJEFAJNY!!!
Brak opinii