Super produkt . Jestem bardzo zadowolony , zachęcam wszystkich do zakupu !
Nóż M21 amerykańskiej firmy Columbia River Knife and Tool to doskonały następca produkowanych od lat, popularnych modeli M16 i M18. Zachowując ogólną koncepcję i materiały, stworzono nóż większy, wytrzymalszy i bardziej uniwersalny.
Konstrukcja noża opiera się na szkielecie z hartowanego aluminium lotniczego pokrytego okładzinami z laminatu szklano-epoksydowego G10 oraz na jednej stalowej płytce, pełniącej głównie funkcję blokady i dodatkowego podparcia osi obrotu głowni. Rękojeść jest wygodna, wytrzymała, a dzięki żebrowaniu i półotwartej konstrukcji bardzo ułatwia czyszczenie mechaniki noża. Wchodzący w rękojeść karbowany trzpień głowni tworzy wygodne podparcie pod kciuk.
Okładziny z laminatu szklano-epoksydowego G10 zapewniają pewny chwyt dłoni w każdych warunkach, nawet przy dużej wilgotności czy na mrozie.
Głownię o profilu recurve drop point wykonano ze stali nierdzewnej 8Cr14 oraz pokryto azotkiem tytanu dzięki czemu stal jest bardziej odporna na zarysowania i likwiduje zjawisko powstawania refleksów świetlnych na powierzchni ostrza. Na głowni umieszczono obustronny kołek obsługiwany kciukiem, dzięki któremu można łatwo otworzyć nóż zarówno prawą, jak i lewą ręką. Ponadto głownia posiada flipper, który wystarczy popchnąć palcem wskazującym i połączyć to z dynamicznym ruchem nadgarstka, aby błyskawicznie otworzyć nóż. Po otwarciu noża flipper stanowi dodatkową gardę dla palców.
W pozycji otwartej głownia blokowana jest blokadą liner lock, która dodatkowo zabezpieczona jest systemem AutoLAWKS. Dźwignia automatycznego bezpiecznika umieszczona jest z przodu po prawej stronie rękojeści - blokowanie następuje automatycznie, dźwignia służy jedynie do odbezpieczenia.
Wygodne, codzienne noszenie zapewnia sprężysty klips na rękojeści, umożliwiający przypięcie noża za paskiem lub do krawędzi kieszeni.
Polecamy pracownikom służb mundurowych oraz wszystkim poszukującym mocnego noża składanego, który sprawdzi się równie dobrze w roli codziennego narzędzia, jak i skutecznej broni.
Dane techniczne
Długość głowni: 98 mm
Grubość głowni: 3.5 mm
Stal: 8Cr14
Ostrze: gładkie
Rękojeść: G10
Blokada: Liner Lock + AUTO-LAWKS
Otwieranie: kołek + fliper
Długość całkowita: 235 mm
Masa: 167 g
Producent: CRKT, USA
Militaria.pl jest dealerem premium marki CRKT.
CRKT (Columbia River Knife & Tool) to amerykańska marka noży i narzędzi, założona w 1994 roku przez Paula Gillespie i Roda Bremera, dawnych pracowników Kershaw Knives. Światowy rozgłos przyniósł jej model K.I.S.S., zaprezentowany na targach SHOT Show w 1997 roku - wyprzedał się błyskawicznie i potroił moce produkcyjne firmy. CRKT zyskało reputację marki stawiającej na innowacje, czego dowodem są autorskie systemy Deadbolt, Field Strip, Kinematic czy opatentowane ząbkowanie Veff-Serrations. Firma słynie też ze współpracy z uznanymi knifemakerami, takimi jak Kit Carson, Ken Onion czy Liong Mah, dzięki czemu w ofercie pojawiają się noże o wyjątkowym charakterze i funkcjonalności. Wśród najbardziej rozpoznawalnych modeli znajdują się M16, Minimalist czy Pilar, które stały się ikonami w świecie EDC i noży taktycznych. CRKT od początku swojej działalności konsekwentnie promuje motto „Confidence in Hand” - podkreślające, że ich noże mają dawać użytkownikowi nie tylko narzędzie, ale przede wszystkim pewność działania w każdej sytuacji.
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Militarno-taktyczny |
| Długość głowni | 98 mm |
| Grubość głowni | 3.5 mm |
| Profil głowni | Recurve Drop-Point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie-recurve (fala) |
| Odporność na stępienie | Bardzo dobra |
| Sposób otwierania | Kołek pod kciuk i Flipper |
| Materiał rękojeści | Laminat G10 |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 167 g |
| EAN | 2007696507774 |
| Kod producenta | M21-04G M16 |
| Producent | CRKT |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 5
-
-
Ostry jak brzytwa. Zręcznie się otwiera, pewny chwyt, typowy EDC.
-
świetny folder, spore rozmiary, ale bardzo wygodny w użytkowaniu. stal trzyma ostrość. nie odbarwia się. mocny klips. i świetnej jakości blokada.
-
Solidny, bardzo dobrze spasowany, szalenie ostry.Bardzo mocny klips, czasem trudno przez niego wyciągnąć nóż z kieszeni, ale nie zgubicie go na pewno. Mimo że cena może odstraszać, to jest jej wart w 100%.
-
Super nóż do zadań specjalnych i codziennego użytku.
Brak opinii