Pancerny nóż składany o bardzo dobrze widocznym taktycznym zacięciu. Mocne sprężyny wspomagania otwierania. Na plus zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem.
Nóż składany z głownią o profilu Tanto i częściowo ząbkowaną krawędzią tnącą. Ostrze wykonane zostało z wysokowęglowej stali nierdzewnej 7Cr17MoV cechującej się dużą odpornością na ścieranie i odkształcenia. Ząbkowana część ostrza pozwala na szybkie przecinanie lin, sieci, sznurków oraz innych włóknistych materiałów.
Zastosowany w nożu system wspomagania FAST w połączeniu z dwustronnym kołkiem, umożliwia szybkie otwarcie noża użytkownikom prawo, jak i leworęcznym. Bezpieczeństwo użytkowania zapewnia bardzo mocna i odporna na zabrudzenia blokada Slide Lock. Okładziny z wytrzymałego laminatu G10 o chropowatej fakturze zapewniają stabilny chwyt. Na końcu rękojeści znajduje się otwór na linkę zabezpieczającą lub brelok.
Wygodne, codzienne noszenie zapewnia klips na rękojeści, umożliwiający przypięcie noża do paska, lub krawędzi kieszeni.
Dane techniczne
Kolor okładzin: Black
Stal: nierdzewna 7Cr17MoV
Długość ostrza: 97 mm
Rękojeść: laminat G10
Blokada: Slide Lock
Długość całkowita: 218 mm
Waga: 162 g
Producent: Gerber, USA
Militaria.pl jest dealerem premium marki Gerber Gear.
Gerber Gear to amerykańska marka założona w 1939 roku w Portland w stanie Oregon, od lat uznawana za jednego z największych dostawców noży i multitooli dla armii USA. W jej ofercie znalazły się kultowe modele, takie jak bojowy Mark II, survivalowy BMF, Strongarm czy LMF II Infantry, stworzony z myślą o bezpiecznym uwalnianiu pilotów z zestrzelonych maszyn. Gerber zasłynął ze współpracy z cenionymi projektantami, w tym twórcami customowych noży, co pozwoliło marce stale wyznaczać nowe standardy w branży. Globalną popularność przyniosła jej także seria noży survivalowych i akcesoriów sygnowana nazwiskiem Beara Gryllsa, która na trwałe zapisała się w historii outdooru.
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Militarno-taktyczny |
| Długość głowni | 97 mm |
| Profil głowni | Tanto |
| Rodzaj ostrza | Częściowo ząbkowane |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Sposób otwierania | Kołek pod kciuk + wspomaganie |
| Materiał rękojeści | Laminat G10 |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 162 g |
| EAN | 013658157644 |
| Kod producenta | 23670 |
| Producent | Gerber Gear |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 1
Brak opinii