Nóż składany Joker JKR888 Airforce
Lekki i poręczny nóż składany (folder) przeznaczony do codziennego użytku (EDC - Every Day Carry), ze zbijakiem do szyb oraz przecinakiem do pasów. Znakomite narzędzie, które umożliwi niesienie pomocy w przypadku kryzysowej sytuacji.
Głownia Drop-Point
Częściowo ząbkowane ostrze o profilu Drop-Point wykonane zostało ze stali narzędziowej D2. Ten gatunek stali charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na ścieranie, a przy tym dość dobrą odpornością na korozję. Ostrze pokryto czarną powłoką redukującą odbicia.
blokada liner-lock, otwieranie kołkiem
Nóż można otworzyć na dwa sposoby, za pomocą kołka pod kciuk oraz przy pomocy flippera, który w pozycji otwartej służy również jako dodatkowa ochrona przed ześlizgnięciem się dłoni na ostrze. Wspomaganie łożyskiem przyspiesza wysunięcie klingi W pozycji otwartej klinga blokowana jest za pomocą mechanizmu liner-lock, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością i stabilnością.
aluminiowe okładziny z grafiką, zbijak do szyb
Okładziny rękojeści wykonano z laminatu G10 wzmocnionego włóknem szklanym z grafiką przedstawiająca pilota oraz myśliwiec nawiązując do sił powietrznych. Antypoślizgowa faktura gwarantuje stabilny i pewny chwyt. Na końcu rękojeści umieszczono zbijak do szyb oraz przecinak do pasów, co zwiększa funkcjonalność noża w sytuacjach awaryjnych.
Najważniejsze cechy
- głownia o profilu Drop-Point
- stal nierdzewna
- otwieranie kołkiem
- flipper
- blokada liner-lock
- przecinak do pasów
- zbijak
Militaria.pl jest dystrybutorem marki Joker.
Joker to hiszpańska marka noży, założona w 1987 roku w Albacete - mieście z głębokimi tradycjami rzemieślniczymi w produkcji noży. Łączy rzemiosło z nowoczesnymi technologiami, tworząc ręcznie noże bushcraftowe, survivalowe, myśliwskie, taktyczne oraz składane (navajas) z użyciem materiałów takich jak stal Sandvik 14C28N, Micarta czy poroże jelenia. Popularne modele to Artica, Ranchera, a także nowości zaprezentowane podczas IWA 2025 - między innymi Oso TS1 oraz imponujące Bowie 9.45″ z rękojeścią z poroża jelenia i ostrzem z Bohler N695. Marka oferuje jedną z najszerszych gam noży w Europie, a jej wyroby cieszą się uznaniem zarówno użytkowników outdoorowych, jak i kolekcjonerów.
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ratowniczy |
| Długość głowni | 90 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Częściowo ząbkowane |
| Odporność na stępienie | Bardzo dobra |
| Odporność na korozję | Średnia |
| Typ blokady | Liner Lock |
| Długość całkowita | 195 mm |
| Stal ostrza | D2 |
| Sposób otwierania | Kołek pod kciuk i Flipper |
| Materiał rękojeści | Laminat G10 |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 180 g |
| EAN | 8435341308881 |
| Kod producenta | JKR888 |
| Producent | Joker |
| EAN |