Leatherman jak Leatherman - kawałek dobrej stali do EDC. Da się przeżyć bez otwarcia kciukiem chociaż byłoby to bardzo mocno na plus jeśli chodzi o ergonomię.
Składany nóż codziennego użytku (EDC) z częściowo ząbkowanym ostrzem i głownią o profilu Drop-Point. Wykonany ze stali narzędziowej 420HC charakteryzuje się wytrzymałością oraz odpornością na zużycie i korozję. Wyprofilowana rękojeść zrobiona została z wytrzymałego nylonu wzmocnionego włóknem szklanym.
Wycięcie na paznokieć pozwala na szybkie i łatwe otwieranie. W pozycji otwartej głownia blokowana jest za pomocą wygodnej w obsłudze blokady Liner Lock.
Klips ułatwia codzienne przenoszenie, pozwala na mocowanie noża do paska, krawędzi kieszeni, plecaka lub innych elementów oporządzenia. Dodatkowo nóż wyposażony jest w chowany karabińczyk będący jednocześnie otwieraczem do kapsli.
Dane techniczne:
Długość głowni: 66 mm
Grubość głowni: 2,4mm
Stal: 420HC
Ostrze: częściowo ząbkowane
Rękojeść: nylon wzmocniony włóknem szklanym
Blokada: Liner Lock
Otwieranie: wycięcie na paznokieć
Długość całkowita: 164 mm
Waga: 67 g
Producent: Leatherman, USA
Militaria.pl jest dealerem marki Leatherman.
Leatherman to amerykańska marka z wieloletnim doświadczeniem w produkcji narzędzi wielofunkcyjnych. Od ponad 30 lat oferuje praktyczne rozwiązania, które sprawdzają się zarówno na co dzień, jak i w bardziej wymagających sytuacjach. W ofercie marki znajdują się multitoole, noże, scyzoryki, narzędzia ratownicze oraz breloki z przydatnymi funkcjami, takimi jak kombinerki, ostrza, śrubokręty, piły czy nożyczki. Leatherman stawia na trwałość, precyzję wykonania i solidne materiały, a wszystkie narzędzia objęte są 25-letnią gwarancją. Z produktów marki korzystają służby mundurowe na całym świecie, w tym polskie jednostki specjalne, takie jak GROM czy Formoza.
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 66 mm |
| Grubość głowni | 2,4 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Częściowo ząbkowane |
| Odporność na stępienie | Niska |
| Odporność na korozję | Niska |
| Sposób otwierania | Kołek pod kciuk |
| Materiał rękojeści | Nylon zbrojony włóknem szklanym |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 67 g |
| EAN | 037447068164 |
| Kod producenta | 8600211 |
| Producent | Leatherman |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 6
-
-
Po otrzymaniu nożyków zwróciłem się z zapytaniem na czacie militaria.pl czy to aby nie pomyłka i czy wysłany produkt jest oryginalny, ponieważ wygladał inaczej niż na zdjęciach. Zapewniono mnie, że tak. Zmieniono zdjęcia jednak nie wszystkie. Nożyk noszę przy sobie cały tak samo z resztą jak obdarowany ojciec. Niestety muszę odjąć dwie gwiazdki za nowy sposób otwierania, który poprzez wcięcie na paznokieć bardzo blisko zawiasu wymaga więcej siły, niż gdyby był bliżej końca ostrza. Konstrukcja jest przystosowana do otwierania za pomocą kołka, którego producent pożałował.
-
Świetny nóż - ubolewałem po wycofaniu jakiś czas z oferty. Niestety w odświeżonej/wznowinej wersji został usunięty bolec otwierania (pod kciuk) co w zasadzie uniemożliwia otwarcie jedną ręką, co było niezwykle wygodne podczas różnych prac. W tej wersji konieczne jest użycie dwóch rąk lub dokonanie modyfikacji głowni.
-
Fajny nożyk. Bardzo lekki. Karabińczyk z funkcją otwieracza do kapsli robi robotę. Polecam.
-
W opisie jest błąd. Nóż nie posiada kołka pod kciuk. Zamiast kołka jest tradycyjne wycięcie w głowni jak w scyzorykach. W efekcie noża nie da się otworzyć jedną ręką. Posiadam dwa stare modele C33 i C33x i tam jest kołek. Tu producent chyba poszedł po oszczędności.
-
Bardzo fajny nóż. Otrzymałem wersję z wycięciem na paznokieć zamiast kołka do otwierania jedną ręką. Ta wersja też mi odpowiada więc jest OK. Polecam.
Brak opinii