Mały, niepozorny ale daje radę mimo słabej stali.
Składany nóż codziennego użytku. Ostrze o profilu Spear-Point wykonano ze stali nierdzewnej 420 z czarną powłoką.
Wygodne otwieranie noża umożliwia kołek pod kciuk. Bezpieczeństwo użytkowania zapewnia blokada Liner Lock. Rękojeść składa się z aluminiowych okładzin o antypoślizgowym fakturowaniu z laminatu G10.
Codzienne wygodne noszenie zapewnia sprężysty klips, umożliwiający przymocowanie noża do paska lub do krawędzi kieszeni.
Dane techniczne
Stal: nierdzewna 420
Materiał rękojeści: aluminium i G10
Długość całkowita: 165 mm
Długość głowni: 70 mm
Typ blokady: Liner Lock
Waga: 73 g
Producent: Umarex & Elite Force, Niemcy
Militaria.pl jest dealerem premium marki Umarex.
Umarex to niemiecka firma założona w 1972 roku, która należy do największych producentów wiatrówek, replik ASG i pistoletów alarmowych na świecie. Marka zasłynęła z wiernych replik broni palnej tworzonych na licencjach takich gigantów jak Glock, Heckler & Koch, Walther czy Beretta. W jej ofercie znajdują się także systemy treningowe T4E, amunicja, akcesoria oraz sprzęt obronny. Umarex wyróżnia się innowacjami, m.in. rewolucyjnymi wiatrówkami CO2 i systemem Fast Action. Dzięki globalnej dystrybucji produkty marki dostępne są już w kilkudziesięciu krajach. Pierwszy wielki sukces Umarex przyniosła nietypowa replika rewolweru sprzedawana w zestawie stylizowanym na książkę o Sherlocku Holmesie - produkt, który sprzedawał się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy rocznie.
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 70 mm |
| Profil głowni | Spear-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Niska |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Liner Lock |
| Długość całkowita | 165 mm |
| Stal ostrza | 420 |
| Sposób otwierania | Kołek pod kciuk |
| Materiał rękojeści | Laminat G10 |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 73 g |
| EAN | 4000844503206 |
| Kod producenta | 5.0904 |
| Producent | Umarex |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 65
-
-
Używam od 4 lat przydatny w góry, nad morze i na grzyby. :) Bardzo praktyczny:)
-
mam go już od ponad 2 lat, daje rade bez zarzutu
-
Rewelacyjny, mały , lekki nóż. Robi robotę za większe i cięższe. Polecam. Daje radę już od ponad 2 lat
-
Mały zgrabny nożyk z klipsem. Łatwo mieści się w kieszeni. Posiada blokadę ostrego ostrza.
-
Super scyzoryk, po roku zgubiłem i czekam na kolejną dostawę :) Idealny do codziennego użytku
-
Nóż bardzo dobrze wykonany, ostry a dzięki małym wymiarom można go zawsze mieć przy sobie. Polecam
-
Bardzo fajny nóż. Twarde ostrze. Solidne wykonanie.
-
Nożyk fajny, poręczny, w codziennym użytku sprawdza się nieźle
-
Zakupiony dla taty na prezent, korzysta już 2 rok, ani się nie uszkodził, ani nic złego. Wart uwagi.
-
Prezent dla taty trafiony. Wykonanie adekwatne do ceny
-
Nóż jest trochę węższy niż się spodziewałem, ale niekoniecznie jest to minus. Wygląda nieźle, musiałem jedynie go trochę naostrzyć po wyjęciu z opakowania. Jeśli ktoś szuka małego noża, to polecam.
-
Pośredni scyzoryk pomiędzy normalnym rozmiarem a malutkimi. Idealny na lato do paska lub kieszeni, gdy każdy kilogram robi różnicę. Brakuje mi tylko otwierania "flipperem", ale poza super.
-
Mały nożyk do codziennego użytku. Polecam.
-
Bardzo dobry jako EDC, dobrze wykonany. Po naostrzeniu robi robotę :)
Brak opinii