Nóż może nie powala designem, ostrością (jak każdy nowy, trzeba podostrzyć według własnych potrzeb), ale ma bardzo ważną cechę - tępy czubek, co jest istotne w użyciu na łajbach, czy przy delikatnych materiałach, których lepiej nie przebić. Warto!
Poręczny, składany nóż firmy Joker zaprojektowany z myślą o żeglarzach. Kształt głowni został specjalnie zaprojektowany, aby ułatwić pracę na jachcie. Nóż idealnie sprawdzi się podczas spędzana wolnego czasu na żaglówce, jak i podczas długich wypraw morskich.
Ostrze wykonane zostało ze stali nierdzewnej i otwiera się przy użyciu wycięcia na paznokieć, podobnie jak w scyzorykach. Blokada ostrza to klasyczna sprężyna typu slip-joint. Rękojeść o ergonomicznym kształcie wykonana została z tworzywa ABS w kolorze czarnym.
Na końcu chwytu została umieszczona zawieszka na linkę lub brelok.
Dane techniczne
Kolor: czarny
Długość głowni: 80 mm
Grubość głowni: 1,8 mm
Stal: nierdzewna
Rękojeść: ABS
Blokada: Slip joint
Długość całkowita: 180 mm
Długość rękojeści: 100 mm
Waga: 58 g
Producent: Joker, Hiszpania
Militaria.pl jest dystrybutorem marki Joker.
Joker to hiszpańska marka noży, założona w 1987 roku w Albacete - mieście z głębokimi tradycjami rzemieślniczymi w produkcji noży. Łączy rzemiosło z nowoczesnymi technologiami, tworząc ręcznie noże bushcraftowe, survivalowe, myśliwskie, taktyczne oraz składane (navajas) z użyciem materiałów takich jak stal Sandvik 14C28N, Micarta czy poroże jelenia. Popularne modele to Artica, Ranchera, a także nowości zaprezentowane podczas IWA 2025 - między innymi Oso TS1 oraz imponujące Bowie 9.45″ z rękojeścią z poroża jelenia i ostrzem z Bohler N695. Marka oferuje jedną z najszerszych gam noży w Europie, a jej wyroby cieszą się uznaniem zarówno użytkowników outdoorowych, jak i kolekcjonerów.
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 80 mm |
| Grubość głowni | 1.8 mm |
| Profil głowni | Inne |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Niska |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Slipjoint |
| Długość całkowita | 100 mm |
| Stal ostrza | Nierdzewna |
| Sposób otwierania | Wycięcie na paznokieć |
| Materiał rękojeści | Tworzywo sztuczne |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 58 g |
| EAN | 8436023205283 |
| Kod producenta | JKR0247 |
| Producent | Joker |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 1
Brak opinii