Piękna wiatrówka, bardzo estetycznie wykonana, a co najważniejsze - celna!
Wyczynowy pistolet wiatrówkowy z regulatorem, dzięki któremu możliwe jest ustawienie prędkości początkowej wystrzeliwanego pocisku w zakresie od 70 do 170 m/s!
Pistolet PCP (ang. pre-charged pneumatics - powietrza uprzednio wtłoczonego) posiada zasobnik sprężonego powietrza, napędzającego umieszczoną w lufie śrucinę. Znajduje się on w chwycie, a jego napełnienie jest bardzo szybkie i łatwe - w komplecie znajduje się m.in. końcówka ładowania.
UWAGA!!!
Do ładowania wiatrówek PCP konieczne jest źródło zasilania w sprężone powietrze:
- butla, z której można przetoczyć za pomocą zestawu ładującego PCP,
- naładować za pomocą pompki.
Powietrze wtłaczane lub przetaczane do zbiornika wiatrówki powinno być osuszone, co zapobiega korodowaniu. Zbiornik powinien być stale naładowany do poziomu ok. 30-50 BAR, dzięki czemu będzie się on sam uszczelniał. Napełniony do dedykowanego ciśnienia kartusz pozwala na oddanie ok. 85 stabilnych strzałów (dla wyregulowanej prędkości ok. 125 m/s).
Przygotowanie pistoletu do strzału to dwie proste czynności: napięcie sprężynki zbijaka zaworu oraz wprowadzenie śrutu do lufy i zamknięcie jej. Co ciekawe pistolet posiada możliwość bezpiecznego wyrównania ciśnienia w zbiorniku - w tym celu wystarczy zablokować dźwignię naciągu sprężyny zbijaka zaworu i pociągnąć spust.
Precyzyjne wyregulowanie prędkości w zakresie od 70 do 175 m/s umożliwia śruba docisku sprężyny zbijaka zaworu - rozwiązanie często stosowane w drogich wiatrówkach PCP. Utrzymanie stabilnej prędkości początkowej zapewnia wbudowany regulator.
Dwuczęściowy chwyt jest wykonany z orzecha włoskiego i dla zabezpieczenia przed ślizganiem się powierzchnie styku z dłonią wytrawiono nadając mu oryginalny wygląd. Co ciekawe wygodnie leży w dłoni strzelca zarówno prawo-, jak i leworęcznego. Drewno może zostać poddane indywidualnej obróbce w celu dostosowania do kształtu i wielkości dłoni (wielkości i grubości palców).
Pistolet posiada klasyczne, otwarte przyrządy celownicze: regulowaną śrubami Williamsa szczerbinkę oraz niesymetryczną muszkę - regulowaną w pionie i poziomie, a także o regulowanej względem oka strzelca szerokości. Szczerbinka jest demontowana i posiada dodatkową końcówkę.
Dane techniczne:
Kaliber: 4,5 mm (.177)
Prędkość początkowa: 70 - 170 m/s
Długość całkowita: 398 mm
Długość lufy: 244 mm
Długość linii celowniczej: 387 mm
Wysokość: 165 mm
Szerokość: 49 mm
Waga: 880 g
Opór spustu: 3,5 - 6,5 N
Skupienie lufy (10 m): 4 mm
Ilość strzałów z jednego ładowania: 85 (dla Vo 125 m/s)
Producent: Air Arms, Wlk. Brytania
Militaria.pl jest wyłącznym dystrybutorem marki Air Arms w Polsce.
Air Arms to brytyjska marka działająca od 1983 roku, specjalizująca się w produkcji wiatrówek sprężynowych i PCP. Firma szybko zyskała rozpoznawalność dzięki modelowi TX200, który do dziś uchodzi za jedną z najlepszych wiatrówek sprężynowych na świecie. Charakterystyczną cechą marki jest stosowanie luf walcowanych na zimno oraz precyzyjnych mechanizmów spustowych z regulacją. Air Arms jako jedna z pierwszych firm wprowadziła system wielostrzałowych magazynków do wiatrówek PCP, co znacznie zwiększyło komfort i szybkość oddawania strzałów. Z marką związani są utytułowani strzelcy, tacy jak Andy Calpin, legenda dyscypliny Field Target, oraz James Osborne, wielokrotny mistrz i reprezentant światowej czołówki. Serie takie jak S400, S410, Pro Sport czy HFT 500 cieszą się uznaniem na całym świecie.
| Stylistyka | Sportowa |
|---|---|
| Materiał osady/szkieletu | Drewno |
| Klasa celności | Wyczynowa |
| Rodzaj śrutu | Diabolo |
| Energia początkowa | Poniżej 17 J |
| Prędkość początkowa | 170 m/s |
| Napęd wiatrówki | PCP |
| Ilość strzałów z jednostki zasilania | 80 |
| Blowback | Nie |
| Magazynek | Nie |
| Pojemność magazynka | 1 |
| Przeładowanie śrutu | Ręczne |
| Przyrządy celownicze stałe | Tak |
| Możliwość montażu celownika optycznego | Nie |
| Długość całkowita | 398 mm |
| Waga | 0,88 kg |
| EAN | 5031477017548 |
| Kod producenta | AF01W17SB03AWQ |
| Producent | Air Arms |
| EAN |
Piękna wiatrówka, bardzo estetycznie wykonana, a co najważniejsze - celna!
Może i wygląda nietypowo w porównaniu z pistoletami klasycznymi ale to dla tego że jest przeznaczony do strzelania sportowego w szczególności do figurek. Tylko raz z niego strzelałem i zrobił na mnie wielkie wrażenie. Mechanika i wykończenie pierwsza klasa. Gdybym miał wybrać pomiędzy nim a np. hw44 to wybrałam AA.
Z wyglądu dość dziwna, ale precyzyjna broń
Specyficzny wyglada, ale daje rade.
Brak opinii