W tych pieniądzach najlepszy zakup. Używam od kilku dni i jestem zadowolony
Druga generacja nowoczesnych wiatrówek Hatsan AirTact ED. Karabinek wystrzeliwuje śrut typu diabolo 4,5 mm z prędkością 300 m/s. Jest to świetny wybór dla osób, które pragną trenować strzelania na dalekich dystansach.
Zastosowana w tym modelu sprężyna gazowa Vortex® poprawia celność wiatrówki, gwarantuje cichą pracę, mniejszy odrzut, powtarzalność każdego strzału oraz brak zużycia sprężyny gazowej (podczas całego okresu eksploatacji).
Wiatrówka wyposażona jest w pokrytą polimerową osłoną gwintowaną lufę o długości 370 mm. Na zakończeniu lufy umieszczono powiększone urządzenie wylotowe, którego celem jest ułatwienie złamanie karabinku do przeładowania.
Osada karabinka wykonana została z lekkiego i wytrzymałego tworzywa. Ryflowanie chwytu pistoletowego oraz środkowej części łoża gwarantuje pewny uchwyt w każdych warunkach pogodowych. Na kolbie umieszczono poduszkę policzkową typu Monte Carlo, mającą ułatwić strzelcowi złożenie się do strzału. Całość zakończona jest gumową stopką pochłaniającą energię.
Wiatrówka wyposażona jest w światłowodowe przyrządy celownicze TruGlo z włókna szklanego. Oprócz nich na karabinku umieszczono także podwójną szynę montażową kompatybilną ze standardami 11 mm i 22 mm (Weaver). Dzięki jej zastosowaniu możliwe jest wybranie dowolnego celownika optycznego niezależnie od systemu montażowego. Z szyną zintegrowany jest stoper absorbujący odrzut, jego zastosowanie przemieszczaniu się wzdłuż szyny oraz rozkalibrowaniu celownika.
W karabinku zastosowano bezpieczniki manualny i automatyczny zabezpieczające je przed oddaniem niekontrolowanego strzału. System Anti Bear-Trap Safety zapobiega przedwczesnym zwolnieniem sprężyny podczas naciągania.
Dane techniczne
Kaliber: 4,5 mm
Prędkość początkowa: 300 m/s
Energia kinetyczna: poniżej 17J
Długość lufy: 370 mm
Długość całkowita: 1140 mm
Waga: 2600 g
Producent: Hatsan, Turcja
Militaria.pl jest dealerem premium marki Hatsan.
Hatsan to turecki producent wiatrówek i strzelb, który od 1976 roku zbudował reputację jednej z najbardziej innowacyjnych marek w branży. Firma jako jedna z pierwszych w Turcji wprowadziła w pełni zautomatyzowaną technologię produkcji luf, co przełożyło się na wyjątkową precyzję i trwałość oferowanej broni. Do dzisiaj Hatsan wyróżnia się rozwiązaniami technologicznymi takimi jak system SAS (Shock Absorber System), który skutecznie redukuje wibracje podczas strzału, czy regulowany mechanizm Quattro Trigger, pozwalający dopasować pracę spustu do indywidualnych preferencji strzelca. Wśród najpopularniejszych modeli szczególne uznanie zdobyły wiatrówki PCP BT65 i AT44, które stały się wyborem zarówno strzelców sportowych, jak i myśliwych w ponad 90 krajach na całym świecie.
| Stylistyka | Militarno-taktyczna |
|---|---|
| Materiał osady/szkieletu | Tworzywo sztuczne |
| Klasa celności | Rekreacyjna |
| Rodzaj śrutu | Diabolo |
| Energia początkowa | Poniżej 17 J |
| Prędkość początkowa | 300 m/s |
| Napęd wiatrówki | Sprężyna gazowa |
| Ilość strzałów z jednostki zasilania | 1 b/d |
| Magazynek | Nie |
| Pojemność magazynka | 1 b/d |
| Przeładowanie śrutu | Ręczne |
| Przyrządy celownicze stałe | Tak - światłowody |
| Możliwość montażu celownika optycznego | Tak |
| Długość całkowita | 1140 mm |
| Waga | 2.6 kg |
| EAN | 2010000155509 |
| Kod producenta | T014066 |
| Producent | Hatsan |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 13
-
-
Bardzo dobra jakość trochę głośna ale efekt zamierzony, celność powtarzalna ,do ćwiczeń bardzo dobra
-
Kupiona trochę "na siłę" - jako zamiennik dla wersji PD ( niedostępnej ), o smuklejszej lufie. ED ma dziwną grubą plastikową lufę - jakaś nowa moda... Ale po przetestowaniu - przestało mi to przeszkadzać. Plus za szynę montażową, regulację zarówno szczerbinki, jak i muszki. Po zainstalowaniu lunetki wysokiego montażu nadal można używać stałych przyrządów celowniczych. Łatwa w ładowaniu, działa płynnie, odrzut praktycznie niewyczuwalny. Dobry bezpiecznik. Komfortowy chwyt.
-
Polecam jak najbardziej. Mocna, Celna nawet na dystans 40m+ i wygodna w uzytku.
-
Lekka i łatwo się naciąga sprężynę. Dość celna i powtarzalna.
-
Super się strzela jak na pierwszą jest idealna :)
-
Wyjątkowa wiatrówka do ćwiczeń strzeleckich .Bardzo dobra na dalsze odległości wyjątkowo celna.Polecam wszystkim wspaniała zabawa.
-
Polecam jest mocna i precyzyjna lecz trochę głośna
-
BARDZO LEKKA, LEKO SIE NACIONGA, SZYBKA DOSTAWA, LADNY WYGLOND, SOLIDNE MATERIALY, ALE BEZ TLUMIKA JEST NORMALNIE GLOSNA,srut 4,5 w teflonie luzny w gnieździe, bardzo tania jak na jakość . POLECEM
-
Moja pierwsza wiatrówka. Wcześniej strzelałem z kilu innych ale ta jest rewelacyjna. Fajnie leży w rękach. Jest dobrze wykonana, lekka i bardzo celna. I do tego wszystkiego ma "kopnięcie". Za tę cenę jestem naprawdę bardzo zadowolony. Polecam niezdecydowanym.
-
Solidne wykonanie, świetny uchwyt, z dobrym śrutem bardzo powtarzalna i celna. Jak na wiatrówkę ma bardzo ładne kopnięcie
-
Ekstra wiatrówka robi wrażenie i czuć moc.
-
Jak na swoją cenę to najlepsza wiatrówka jaką miałem w ręce. Bardzo wygodny chwyt.
Brak opinii