Chat with us, powered by LiveChat

Zamów dziś kurierem DHL - dostawa już jutro!

Lornetki 7x

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Cena (Od najniższej)
 3. Cena (Od najwyższej)
 4. Ocena (Od najniższej)
 5. Ocena (Od najwyższej)
 6. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 7. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 8. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 9. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
 10. Zniżka procentowa
Dostępność
Okazje
Cena
Zastosuj
Powiększenie (x)
Średnica obiektywu (mm)
Układ
Wodoodporność lornetki

25 produktów

 1. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  999,00 zł
 2. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  249,99 zł
 3. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  269,00 zł
 4. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  2299,00 zł
 5. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  839,00 zł
 6. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  549,00 zł
 7. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  339,00 zł
 8. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  949,00 zł 1099,00 zł
  Oszczędzasz 150,00 zł
 9. (2)
  Wysyłka: Natychmiast
  2999,00 zł 3499,00 zł
  Oszczędzasz 500,00 zł
 10. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  6317,50 zł 6650,00 zł
  Oszczędzasz 332,50 zł
 11. (0)
  Wysyłka: w 24 godziny
  1757,51 zł 1850,01 zł
  Oszczędzasz 92,50 zł
 12. (0)
  Wysyłka: w 24 godziny
  209,00 zł
 13. (0)
  Wysyłka: w 24 godziny
  239,00 zł
 14. Brak towaru

 15. Brak towaru

25 produktów

Schowaj Czytaj więcej

Lornetka jest przyrządem optycznym, który służy do oglądania obiektów oddalonych od obserwatora. Składa się z trzech podstawowych elementów, a są nimi: obiektyw, okular i pryzmaty. Przez obiektyw światło wpada do wnętrza naszej lornetki. Czym jest on większy, tym więcej promieniowania widzialnego może wyłapać, dlatego zastosowanie większego szkła pozwala na obserwację nawet w porach wieczornych. W skrócie: czym jest większy, tym lornetka jest jaśniejsza. Dzięki temu podczas obserwacji w warunkach niedostatecznego oświetlenia, duże urządzenia radzą sobie znacznie lepiej niż mniejsze. Okular to element optyczny, który pozwala na obserwowanie obrazu wpadającego przez obiektyw, pryzmat natomiast znajduje się pomiędzy przedstawionymi elementami składowymi lornetki, wewnątrz jej obudowy, która składa się z dwóch tubusów (chyba, że mamy do czynienia z monokularem). Pryzmaty odwracają obraz, który bez nich byłby widziany przez nas „do góry nogami”. Załamując światło są przekaźnikiem obrazu pomiędzy obiektywem, a okularem. Polecamy zapoznać się z naszym poradnikiem jak wybrać lornetkę.

Lornetki z tego działu oferują powiększenie siedmiokrotne. Znajdziesz tu lornetki 7x35, lornetki 7x45 oraz największe lornetki 7x50. Pierwsza liczba określa oczywiście powiększenie, jakie zapewnia nam urządzenie, druga natomiast, po „x”, to średnica obiektywu wyrażona w milimetrach. Czym druga liczba jest większa, tym lornetka oferuje jaśniejszy obraz, dzięki czemu można jej używać także po zmroku. Średnica obiektywu wejściowego przekłada się także bezpośrednio na jakość. Czym większa, tym obraz staje się bardziej naturalny, a pole widzenia zdecydowanie szersze. Odbywa się to jednak kosztem wymiarów. Jeżeli chcemy zakupić lornetkę kieszonkową, musimy nastawić się na pewne ograniczenia. Inaczej sprawa ma się, jeżeli wymiary i cena nie gra roli. Wtedy warto zainteresować się lornetkami o największym okularze i najwyższej jakości. Polecamy niemiecką markę Steiner, posiadającą bogatą i długą tradycję, sięgającą roku 1947. Na stronie Militaria.pl znajdziesz wiele produktów tego uznanego producenta sprzętu optycznego, dostępnego w różnych wersjach. Sprzęt ten posiada różne powiększenia i przeznaczony jest do wielu zastosowań - także profesjonalnych. Marka Steiner, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych procesów technologicznych połączonych z tradycją i solidnością swoich wyrobów, zdobyła uznanie wśród myśliwych, służby celnej, armii wielu krajów oraz miłośników aktywności na świeżym powietrzy na całym świecie. Siedmiokrotne powiększenie jest doskonałe na łódkę, podczas pieszych wypraw do lasu oraz do obserwacji przyrody.

Sprawdzi się podczas obcowania z ptactwem, poszerzając naszą wiedzę z zakresu ornitologii. Powiększenie 7x jest także dobrym wyborem na lornetkę dla dziecka, ponieważ drgania rąk nie będą powodować dużego dyskomfortu, a dzieci potrafią być bardzo aktywne, co przekłada się na wibracje obrazu. Powiększenie 7x nadaje się także do obserwacji wydarzeń sportowych, takich jak mecz naszej ulubionej drużyny, a także jako lornetka teatralna lub jako narzędzie do obserwacji sceny podczas koncertu. Warto sprawdzić także markę Delta Optical, oferującą wysoką jakość za rozsądną cenę. Ich produkty oferują bardzo dobre parametry optyczne, przez co zyskały uznanie turystów, miłośników górskich wędrówek czy amatorów obserwacji przyrody. Lornetka 7x35 to doskonały pomysł na prezent jako kieszonkowy gadżet dla preppersa, survivalowca lub bushcraftowca. Sprawdzi się jako dodatkowy ekwipunek podczas leśnych wypraw, zarówno zimą, jak i latem. Lornetka 7x45 to sprzęt, który możesz wygodnie zabrać ze sobą na szlak, korzystając z komfortu jaki daje niewielka lornetka, która zarazem posiada parametry zadowalające większość użytkowników. Największe, oferujące parametry 7x50 lornetki, to sprzęt dla najbardziej wymagających obserwatorów. Jeżeli nad wygodę i kompaktowe rozmiary przekładasz jakość i krystaliczne czysty obraz obserwowanego krajobrazu, to ten ostatni typ jest właśnie dla Ciebie. Decydując się na zakup nowej lornetki nie zapomnij dodatkowo o płynie do czyszczenia optyki - doskonale odtłuszcza szkło, a dostępny jest w naszym sklepie internetowym w osobnym dziale.