Zamów do 23:00 kurierem DHL - paczkę dostarczymy Ci już jutro!

00 g 00 m 00 s

Dekoracyjne miecze, szable, katany

Schowaj Czytaj więcej

Poniżej znajdziesz ofertę modeli broni dekoracyjnej, jaką oferuje sklep Militaria.pl. Dysponujemy wieloma replikami broni białej produkowanej przez renomowanych producentów broni. W poniższym materiale chcielibyśmy przedstawić, dla kogo przeznaczone są owe produkty oraz pokrótce omówimy, czym charakteryzują się poszczególne typy broni. Warto wspomnieć, że broń dekoracyjna nie musi być bezużyteczna — w naszej ofercie posiadamy w pełni funkcjonalne repliki wykonane z wysokogatunkowej stali zdatnej do treningu cięć. Do kogo jest kierowana broń dekoracyjna? Praktycznie do każdego. Jej głównym zadaniem jest zapewniać walory estetyczne, czyli po prostu dobrze wyglądać! Replika broni zawieszonej na ścianie stanie się pięknym eksponatem każdego domu i pokoju w zależności od tego, jaki model nam się zamarzy. Czy nie myślałeś kiedyś, jak świetnie byłoby powiesić piękną husarską szablę nad kominkiem, aby nadać domostwu stylu i charakteru? 

A może wolałbyś przemienić swój pokój w swojego rodzaju dojo i na szafce obok drzewka bonsai posiadać komplet samurajskich mieczy? Teraz jest w zasięgu ręki — zdobione repliki broni białej znajdziesz już w okolicach 150 złotych, a najbardziej dopieszczone modele oscylują w granicach półtora tysiąca złotych. Miecze dekoracyjne dostępne w tańszych wersjach, często są wyposażone w najprostszą gatunkowo stal, np. typu 420. Nie są też zahartowane do wysokich wartości, gdyż ich przeznaczeniem jest wyłącznie dekoracja i mają ładnie wyglądać umieszczone w efektownej pochwie. Często to temu drugiemu elementowi jest poświęcane więcej uwagi niż stali, z jakiej wyprodukowane jest ostrze. Nie zmienia to faktu, że takie wykorzystanie mieczy dekoracyjnych świetnie spełnia swoją funkcję i z pewnością nada nowego wymiaru miejscu, w którym zostaną umieszczone. Modele z wyższej półki często, oprócz pochwy wykonanej z wysokiej jakości skóry lub drewna, wyposażone są w ostrze wykonane ze stali przeznaczonej do tego typu oręża. Z reguły jest to stal wysokowęglowa 1055 lub 1095, która świetnie się sprawdza podczas cięcia i już fabrycznie zaostrzona przez producenta, przedstawia w pełni funkcjonalny model broni. Zahartowanie do wartości ~55HRC sprawi, że ostrze będziesz mógł ponownie naostrzyć bez wyspecjalizowanego sprzętu. Pamiętaj jednak, że o taką stal trzeba odpowiednio zadbać i tak samo, jak setki lat temu, będzie potrzebna konserwacja stali, która niczym niesmarowana, może ulec korozji. Na sam koniec zostawiliśmy modele dostępnej broni. Obecnie w naszej ofercie znajdziesz miecze, szable oraz katany. Gorąco zachęcamy do lektury o wyżej wymienionych rodzajach broni białej, gdyż jest to bardzo ciekawy temat, który być może rozpali w Tobie nowy rodzaj pasji — historycznej?

Miecz jest najstarszym znanym modelem broni siecznej. Charakteryzuje się prostą, obosieczną głownią oraz krzyżowym jelcem oddzielającym rękojeść od głowni. Miecze są obecne w produkcji już około pięciu tysięcy lat. Ciekawostką jest, że były dość popularnym orężem już w epoce brązu! Szabla, czyli wygięta broń sieczna o nierównej głowni, pochodzi z Azji Środkowej, a najstarsze znane egzemplarze pochodzą już z V wieku naszej ery! Do regularnego uzbrojenia na naszych terenach weszły jednak dopiero w okolicach XV wieku. To właśnie ten typ oręża polscy zbrojmistrze doprowadzili do granicy perfekcji, tworząc szablę husarską, która przez wielu specjalistów od broni białej jest uważana za najlepsze oręże w historii, przebijające swym kunsztem nawet samurajskie katany! Czy wspominaliśmy już, że posiadamy w ofercie dekoracyjne szable wzorowane na husarskich produkowanych przez amerykańską firmę Cold Steel? Ostatnim typem, jaki tutaj przedstawimy, są katany dekoracyjne. Nikomu chyba nie trzeba przedstawiać legendarnego japońskiego ostrza samurajów. Są to rodzaje długich mieczy, zaostrzonych jednostronnie, których długość wynosiła ponad 60 centymetrów. Bogato zdobione jelce są znane na całym świecie, a rękojeść była najczęściej wykonywana z drewna lub miedzi oplecioną wytrzymałą, udekorowaną skórą rekina. Najpopularniejszym producentem katan dekoracyjnych jest firma Master Cutlery oraz wspomniany już Cold Steel. Czy zdecydowałeś się już, że najnowszym nabytkiem będzie kupno szabli dekoracyjnej lub innego z powyższych modeli replik broni białej? Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą dostępnych produktów, a z pewnością znajdziesz coś, co zaimponuje Twoim znajomym lub po prostu będzie cieszyć oko przez długie lata. Dekoracyjna broń biała to także nie lada gratka dla fanów fantasy i gier komputerowych, choćby takich jak Wiedźmin 3, miecze podobne do użytkowanych przez Geralta także znajdziesz w tej kategorii.

Ustaw kierunek malejący

33 produkty

Strona
 1. (3)
  Wysyłka: Natychmiast
  489,00 zł
 2. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  99,99 zł
 3. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  239,00 zł
 4. (2)
  Wysyłka: Natychmiast
  349,00 zł
 5. (2)
  Wysyłka: Natychmiast
  29,99 zł
Ustaw kierunek malejący

33 produkty

Strona

   

do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49