Zamów do 23:00 kurierem DHL - paczkę dostarczymy Ci już jutro!

00 g 00 m 00 s

Noże myśliwskie Ka-Bar - z głownią stałą

Schowaj Czytaj więcej

Ka-Bar to amerykańska firma z ponad studwudziestoletnią historią. W tym czasie zyskała uznanie na całym świecie i status amerykańskiej legendy, produkując noże dla wojska oraz noże myśliwskie. Historia firmy sięga roku 1897, ale przełom dla tego przedsiębiorstwa nastąpił po rozpoczęciu II Wojny światowej. W roku 1942 firma ta złożyła ofertę jednostce Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych (United States Marine Corps) na nóż do działań bojowych. Firma miała nadzieje, że zostanie on wprowadzony do użytku powszechnego w tych oddziałach. W porozumieniu i we współpracy z Jednostką Kwatermistrzowską Piechoty Morskie (Marine Quartermaster Departament) został przygotowany projekt ulepszonego noża dla żołnierzy Piechoty Morskiej. Tak powstał słynny nóż KA-BAR Knife, Fighting Utility. Nóż ten zyskał taką popularność, a nawet wręcz sławę, że w 1952 roku firma postanawia zmienić nazwę na KA-BAR Knives, Inc. z poprzedniej Union Cutlery Company. Nóż KA-BAR cieszył się bardzo dobrą opinią wśród żołnierzy piechoty morskiej. Żołnierze mieli do niego pełne zaufanie ze względu na jego wysoką jakość i niezawodność. W 1976 roku wznowiono produkcję tego noża by uhonorować dwusetną rocznicę służby Piechoty Morskiej dla Stanów Zjednoczonych. Po dziś dzień noże Ka-Bar są wyborem nie tylko żołnierzy Piechoty Morskiej, ale również wszelkich poszukiwaczy przygód, entuzjastów  survivalu, outdooru, bushcraftu czy po prostu trafiają w ręce osób, które noże kolekcjonują.

Ustaw kierunek malejący

2 produkty

 1. Wysyłka: w 24 godziny
  350,55 zł 369,00 zł
  Oszczędzasz 18,45 zł
 2. Wysyłka: w 24 godziny
  323,95 zł 341,00 zł
  Oszczędzasz 17,05 zł
Ustaw kierunek malejący

2 produkty

  Sama nazwa Ka-Bar została zarejestrowana jako oficjalny znak towarowy już w 1923 roku. Wiąże się z nią pewna dość niezwykła historia. Podobno do siedziby firmy trafiła kiedyś paczka, w której to znajdowała się skóra niedźwiedzia oraz list od trapera lub myśliwego ze stanu Alaska. Traper ten wyruszył pewnego dnia na polowanie i natknął się na niedźwiedzia kodiackiego - obok niedźwiedzia polarnego jest to jeden z największych żyjących drapieżników lądowych. Niedźwiedź ruszył na myśliwego, ten w pierwszej kolejności chciał chwycić za strzelbę, jednak ta okazała się zacięta, więc w obronie własnego życia jedyne co mu pozostało to chwycić za nóż. Myśliwemu udało się przeżyć tę walkę właśnie dzięki nożowi, który miał przy sobie. W liście do właściciela firmy napisał, że zawdzięcza swoje życie jakości ich noży. Historia tak zainspirowała właściciela, że linie noży do użytku myśliwskiego czy survivalowego zaczął sygnować oznaczeniem KA-BAR od “kill a bear”- zabić niedźwiedzia.

  Noże myśliwskie Ka-Bar z głownią stałą często nawiązują stylistyką do innych noży tego producenta. Pojawia się wiele elementów charakterystycznych dla tej firmy. Głownie noży wykonane są z jednego kawałka stali. Charakterystyczna rękojeść noży myśliwskich Ka-Bar wykonywana jest ze sprasowanych krążków skóry bawolej. Zastosowanie stalowego jelca ma zabezpieczyć przed przypadkowym zsunięciem się dłoni na ostrze, gdy mamy mokre lub zmarznięte dłonie. Wśród noży myśliwskich Ka-Bar z głownią stałą znajdziemy modele nawiązujące stylistyką do noży myśliwskich nawet z początku dwudziestego wieku. Klasyczne, piękne i stylowe modele noży myśliwskich wykonane ze stali, dodatkowo polerowanej na wysoki połysk w celu uzyskania jak najlepszego efektu. W kompletach pojawiają się też klasyczne skórzane pochwy do przenoszenia noży. Noże myśliwskie Ka-Bar z głownią stałą są znakomitym wyborem, jeżeli ktoś ceni sobie jakość wykonania oraz elegancki ponadczasowy styl nawiązujący do historii tej marki, a przy tym chciałby posiadać bardzo solidny i sprawdzony przez wielu miłośników przygód na całym świecie nóż. Narzędzie, któremu będzie mógł zaufać nawet przy wykonywaniu najcięższych zadań.

do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49