Zamów do 23:00 kurierem DHL - paczkę dostarczymy Ci już jutro!

Pistolety ASG - Green Gas i CO2

Schowaj Czytaj więcej

Pistolety ASG CO2 zasilane są dwunastogramowymi kapsułami wypełnionymi dwutlenkiem węgla pod wysokim ciśnieniem. Po umiejscowieniu takiego zbiorniczka w magazynku lub w określonym miejscu w rękojeści repliki, specjalna igła przebija kapsułę, a zawór powstrzymuje ulatnianie się gazu i dawkuje jego odpowiednią ilość, każdorazowo podczas oddawania strzału. W tej kategorii znajdziesz zarówno repliki posiadające gazowy odrzut zamka po każdym strzale, zwane z języka angielskiego blow back, jak i modele nieposiadające tej funkcji. Pistolety ASG CO2 cechuje wysoka energia początkowa kulki, dobra celność połączona z dużą powtarzalnością strzałów, bezawaryjna obsługa i niewielkie wymiary samych pojemniczków z dwutlenkiem węgla. Ilość strzałów z jednej kapsułki zależy w dużym stopniu od tego, czy pistolet posiada wspomniany wcześniej system odrzutu zamka (blow back), a także od energii początkowej oraz od temperatury otoczenia, która ma wpływ na właściwości fizyczne rozprężającego się gazu. Im na zewnątrz jest cieplej, tym więcej skutecznych strzałów oddamy z jednego zbiornika. Warto pamiętać o tej zależności podczas zimowych rozgrywek airsoftowych i nasze zapasowe kapsułki trzymać pod ubraniem, bliżej ciała, by nie dopuścić do znacznego ochłodzenia się naszego wyposażenia. Każdy pistolet ASG na CO2 wymaga regularnego stosowania smaru silikonowego, którego niewielką ilość nakładamy na gumowe elementy, takie jak uszczelki. Warto także wszystkie metalowe elementy chronić przed korozją specjalistycznymi smarami do broni.

Ustaw kierunek malejący

333 produkty

 1. (80)
  Wysyłka: Natychmiast
  179,99 zł
 2. (23)
  Wysyłka: Natychmiast
  829,00 zł
 3. (44)
  Wysyłka: Natychmiast
  249,00 zł
 4. (51)
  Wysyłka: w 48 godzin
  659,00 zł
 5. (11)
  Wysyłka: Natychmiast
  869,00 zł
 6. (12)
  Wysyłka: Natychmiast
  239,00 zł
 7. (5)
  Wysyłka: Natychmiast
  649,00 zł
 8. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  329,99 zł
 9. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  1199,00 zł 1499,00 zł
  Oszczędzasz 300,00 zł
 10. (24)
  Wysyłka: Natychmiast
  339,00 zł
 11. (4)
  Wysyłka: Natychmiast
  889,99 zł
Ustaw kierunek malejący

333 produkty

  Są to niewielkie koszty, które w dłuższej perspektywie zapewnią dłuższe życie naszego sprzętu i pozwolą na uniknięcie niepożądanych awarii. W rozgrywkach ASG, pistolety CO2 dadzą nam przede wszystkim pewność, że gdy skończy się nam nagle amunicja w naszej głównej replice, możemy wygrać pojedynek i zdobyć kolejne punkty bez konieczności przeładowania. Skorzystanie z broni bocznej zazwyczaj bywa dużo szybsze niż zmiana magazynka lub dosypanie porcji kulek. Z kolei Pistolety ASG Green Gas zasilane są z dużo większych puszek wypełnionych zazwyczaj mieszaniną propanu, sylikonu oraz środków zapachowych, mających za zadanie informować nas o nieszczelnościach. W przeciwieństwie do dwutlenku węgla mieszanka ta jest łatwopalna i należy o tym bezwzględnie pamiętać, stosując podczas zabawy pirotechnikę lub przebywając w pobliżu otwartego źródła ognia. Pistolety ASG Green Gas, podobnie jak te zasilane CO2, w niższych temperaturach sprawdzają się nieco gorzej niż podczas letnich rozgrywek. Również tu należy pamiętać, że zbytnie wychłodzenie naszego pistoletu bądź rewolweru zasilanego gazowo, może skutkować zmniejszeniem wydajności. Green gas ładowany jest bezpośrednio do butli zintegrowanej w magazynku lub chwycie repliki, w sposób przypominający ładowanie wielorazowej zapalniczki. Procedura wymaga przytrzymania przez chwilę pojemnika z gazem z jego igłą wciśniętą w gniazdo zaworu. Po wykonaniu tej czynności możemy kontynuować strzelanie. Pistolet ASG na green gas charakteryzuje się tym, że w przeciwieństwie do tego na kapsuły z dwutlenkiem węgla, możemy doładowywać go w każdej chwili.

  Repliki takie również bywają wyposażone w blow back, który zdecydowanie zwiększa realizm zabawy. Mimo iż Green Gas w swoim składzie zawiera olejek silikonowy, warto pamiętać o dodatkowej konserwacji naszego sprzętu. Do obu typów replik nierzadko przydaje się wycior, którym możemy usunąć zabrudzenia z wnętrza lufy, a także środek zapobiegający powstawaniu rdzy na elementach wykonanych z metalu. Decydując się na gazowy pistolet lub rewolwer ASG, masz do wyboru wiele znanych i sprawdzonych konstrukcji, takich jak: Colt 1911, CZ-P09 i CZ-P07, CZ-SP01 Shadow, CZ75 i CZ75 Compact, Beretta M92FS, M84, M9, Bersa Thunder, Sig Sauer M17, M320 i P226, wiele modeli Glock, H&K oraz konstrukcje bardziej egzotyczne, jak Desert Eagle, TT, PPK/S czy P08. Bez względu na to, czy wybierzesz Pistolet ASG Green Gas lub taki, który zasilany jest CO2, warto zdecydować się na sprawdzony model renomowanej marki. W ofercie Militaria.pl znajdziesz bogatą ofertę sprawdzonych producentów, takich jak Action Sports Games, Cybergun, Umarex, Sig Sauer, Česká Zbrojovka, Taurus, WE, KWC oraz wiele innych. Oferujemy także wiele akcesoriów, przydatnych podczas rozgrywek airsoftowych, jak: nakolanniki, plecaki, okulary ochronne, maski, kulki, magazynki, zawieszenie taktyczne i umundurowanie. Te i inne gadżety znajdziesz bez problemu na naszej stronie internetowej w oddzielnych kategoriach. Polecamy także zakup repliki pistoletu ASG zasilanego gazowo jako prezent dla miłośnika historii wojskowości, militariów lub aktywnego gracza ASG.

do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49