Mały otwieracz do czołgów. Na zdjęciach w porównaniu do Spyderco Presistance. Kształt ostrza jak widać na foto :) Było batonowane. Jedynie jego wielkość odbiera komfort pracy przy tej czynności. Nóż z potencjałem.
|
Mały, lekki i poręczny nóż typu Neck Knive Extreme Survival SCHF16, wyprodukowany przez firmę Schrade. Ostrze o konstrukcji full tang i grubości 4 mm wykonano z stali 9Cr18Mov. Dla zabezpieczenia przed odblaskami oraz czynnikami zewnętrznymi pokryte zostało warstwą tytanu.
Przed zsunięciem dłoni na ostrze chronią jelcowaty kształt dolnej części chwytu oraz karbowana powierzchnia pod kciuk. Rękojeść o ergonomicznym kształcie i antypoślizgowej fakturze wykonana została z wytrzymałego laminatu G10. Na jej końcu znajduje się otwór na smycz.
Wraz z nożem otrzymujemy pochewkę z termicznie formowanego kompozytu wraz z linką na szyję.
Dane techniczne
Stal: 9Cr18Mov
Długość ostrza: 79 mm
Grubość ostrza: 4,1 mm
Rękojeść: laminat G10
Długość całkowita: 174 mm
Waga: 138 g
Producent: Schrade, USA
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 79 mm |
| Grubość głowni | 4.1 mm |
| Profil głowni | Clip-Point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Średnia |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Laminat G10 |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 138 g |
| EAN | 044356217460 |
| Kod producenta | 11420 |
| Producent | Schrade |
| EAN |
Mały otwieracz do czołgów. Na zdjęciach w porównaniu do Spyderco Presistance. Kształt ostrza jak widać na foto :) Było batonowane. Jedynie jego wielkość odbiera komfort pracy przy tej czynności. Nóż z potencjałem.
Trochę ciężki jak na necka, ale z tek lokiem na pasie jest świetny. Można nosić zamiast foldera. Aha! Moim zdaniem trochę za mocno siedzi w kydexie.
Produkt zgodny z opisem. Dobry nóż. Prawdziwa pochwa z kydexu. Dość ciężki jak na swój rozmiar. Bardzo zadowolony. Kupiłbym ponownie.
Fajny nóż, polecam
Jeden z najmasywniejszych noży w tym rozmiarze, na szyję za ciężki, za to do mini prac obozowych idealny. Rękojeść wygodna, profil ostrza pozwala na wiele zastosowań. Polecam.
Pomimo małych rozmiarów jest bardzo funkcjonalnym narzędziem. Jak na necka jest trochę zbyt masywny. Po przykręceniu tek-loka Sanrenmu [jest w ofercie sklepu] można go mocować do pasa lub oporządzenia. Na podkreślenie zasługuje ergonomia rękojeści i jimping [można rozważyć przetarcie brzegów okładzin cienko ziarnistym papierem ściernym]. Dla mnie 5/5.
Duży i solidny, za krótko go mam by móc się wypowiedzieć co do trwałości, ale jak na krótkie użytkowanie to na 5
Spoko nożyk z niezłej stali pochewka trochę ciasna, ale za to z kydexu.
Typowy Robol. Warty swojej ceny.
W tej cenie nie ma konkurencji. Rzeczywiście pochwa trzyma mocno. Dobrze, bo nie wypadnie, ale trudno wyjąć kciukiem. Nie jest lekki, ale można nosić na szyi.
Bardzo wytrzymały i poręczny. Mam go już 4 lata i wiele razy był ze mną w terenie. Otwierał puszki, ostrzył patyki, kroił jedzenie i rozpalał ogień. Jak na neck jest trochę ciężki, ale za to niezniszczalny. Polecam.
Solidny mały nóż. Jak na necka to waga jest powyżej średniej, u mnie zadomowi się poziomo na pasku. Pochwa trzyma mocno, i nie ma wystarczającego miejsca na wyciąganie kciukiem. Jedno i drugie skorygowane gorącym powietrzem
Mały, spasowany z dłonią, do wirtuozerskich prac z drewnem... Po zeszlifowaniu ostrych kantów rękojeści można pracować bez przerwy...
Brak opinii