Replika karabinka G36 sygnowana oznaczeniami producenta palnego odpowiednika, firmy Heckler&Koch. Identycznie jak oryginał wykonana została większości z lekkiego i wytrzymałego tworzywa, metal wykorzystany został do wytworzenia okładzin lufy, lufę oraz drobne elementy - piny, spust, zatrzask kolby, selektor trybu ognia.
Replika wyposażona jest w trzy szyny RIS 22 mm. Pierwsza, grzbietowa pozwala na montaż dowolnej optyki, znajdują się także na niej składane mechaniczne przyrządy celownicze typu Flip up. Kolejne dwie szyny umieszczono na górze oraz dole okładziny lufy, na jej bokach zastosowano także otwory systemu KeyMod umożliwiające dołożenie kolejnych szyn.
W replice zastosowano kolbę typu IDZ z pięciostopniowym zakresem regulacji, oraz regulowaną poduszką policzkową. Kolba jest także składana na prawy bok.
Sercem repliki jest metalowy gearbox v3 wyposażony w stalowe zębatki, dzięki któremu karabinek wystrzeliwuje kulki z prędkością około ~310 FPS. Dodatkowo w karabinku zastosowano system Electric Blow Back, który porusza imitacją zamka podczas strzelania. W Gearboxie zastosowano także moduł EFCS, kontroluje on zespół spustowy, powodując płynną pracę oraz skraca czas reakcji silnika na wciśnięcie spustu. Standardowa kostka stykowa została zastąpiona systemem elektronicznym. EFCS posiada także wbudowany układ MOSFET.
Karabinek wyposażony jest w charakterystyczny dla konstrukcji H&K 45 stopniowy selektor ognia. Replika pozwala na prowadzenie ognia w trzech trybach, automatycznym, dwustrzałowych seriach, oraz semi.
Do karabinka dołączony został magazynek typu Low-cap, w którym mieści się 45 kulek.
W zestawie znajduje się:
- replika,
- magazynek.
Dane techniczne
Materiał: tworzywo sztuczne i metal
Długość lufy: 250 mm
Długość całkowita: 675 mm
Waga: 2815 g
Kolor: czarny
Napęd: elektryczny
Gearbox: v3
Prędkość początkowa: ~310 FPS
Hop-up: jest, regulowany
Blow back: jest, elektryczny
Rodzaj magazynka: Low-cap
Pojemność magazynka: 45 kulek
Producent: Umarex/Heckler&Koch, Niemcy
Militaria.pl jest dealerem premium marki Umarex.
Umarex to niemiecka firma założona w 1972 roku, która należy do największych producentów wiatrówek, replik ASG i pistoletów alarmowych na świecie. Marka zasłynęła z wiernych replik broni palnej tworzonych na licencjach takich gigantów jak Glock, Heckler & Koch, Walther czy Beretta. W jej ofercie znajdują się także systemy treningowe T4E, amunicja, akcesoria oraz sprzęt obronny. Umarex wyróżnia się innowacjami, m.in. rewolucyjnymi wiatrówkami CO2 i systemem Fast Action. Dzięki globalnej dystrybucji produkty marki dostępne są już w kilkudziesięciu krajach. Pierwszy wielki sukces Umarex przyniosła nietypowa replika rewolweru sprzedawana w zestawie stylizowanym na książkę o Sherlocku Holmesie - produkt, który sprzedawał się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy rocznie.
| Wzorowany na | G36 |
|---|---|
| Napęd repliki | Elektryczny |
| Prędkość wylotowa | 310 fps |
| Zasięg celnego strzału | Do 30 m |
| Rodzaj magazynka | Low-cap |
| Pojemność magazynka | 45 kulek kalibru 6mm |
| Gearbox | Standardowy |
| Korpus | Polimer |
| Długość całkowita | 675 mm |
| Waga | 2815 g |
| Blowback | Tak |
| EAN | 4000844657091 |
| Kod producenta | 2.6442X |
| Producent | Umarex |
| EAN |