Grawer gratis na Dzień Dziecka | Pozostało:   00 d 00 g 00 m 00 s

Nóż składany ANV Knives Z100 DLC Olive/Black

Produkt archiwalny
Do góry
  • opis
  • dane techniczne
  • Opinie
  • Warto dokupić

Nóż składany codziennego użytku z ostrzem pokrytym powłoką DLC (Diamond-like Carbon), którą cechują właściwości antyrefleksyjne (nie odbija światła) oraz stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed korozją.

Głownię typu Drop-point wykonano ze szwedzkiej stali narzędziowej Sleipner, która charakteryzuje się dużą agresywnością cięcia oraz wysoką odpornością na wykruszanie. Ostrze o grubości 3,5 mm wyprowadzono szlifem płaskim wysokim, co zapewnia dodatkową wytrzymałość klingi podczas cięższych prac. 

Otwarcie głowni ułatwi duży, wygodny flipper, na który naniesiono fluorescencyjną kropkę (ANV lumi dot) ułatwiającą odnalezienie noża w ciemnościach. Po otwarciu ostrza flipper stanowi dodatkową gardę dla palców, zabezpieczając dłoń przed zsunięciem się na ostrze. Klinga została osadzona na nylonowych podkładkach, co sprawia, że otwieranie i zamykanie noża jest niezwykle płynne. W pozycji otwartej głownia blokowana jest klasyczną blokadą liner lock.

Antypoślizgowa rękojeść wykonana z laminatu G10 sprawia, że chwyt pozostaje pewny, nawet gdy dłoń jest mokra, zabrudzona lub używamy noża w rękawicach taktycznych. Dodatkowo na końcu rękojeści znajduje się otwór np. na linkę paracord zabezpieczającą przed zgubieniem lub upuszczeniem noża podczas pracy.

Codzienne wygodne noszenie zapewnia sprężysty, stalowy klips typu Deep Carry Reversible, umożliwiający łatwe przymocowanie noża do paska lub do krawędzi kieszeni. Klips może być zamontowany zarówno na prawej, jak i lewej okładzinie.

Dane techniczne
Długość głowni: 85 mm
Grubość głowni: 3,5 mm
Stal: narzędziowa Sleipner
Rękojeść: laminat G10
Długość całkowita: 205 mm
Waga: 95 g
Producent: Acta Non Verba Knives, Czechy

Więcej informacji
Typ noża Składany
Styl Ogólnoużytkowy
Długość głowni 85 mm
Grubość głowni 3.5 mm
Profil głowni Drop-point
Rodzaj ostrza Gładkie
Gatunek stali Sleipner
Odporność na stępienie Bardzo dobra
Odporność na korozję Średnia
Sposób otwierania Flipper
Typ blokady Liner Lock
Materiał rękojeści Laminat G10
Klips do noszenia Tak
Kabura w komplecie Nie
Waga 95 g
EAN 8594194201791
Kod producenta ANVZ100-024
Producent ANV Knives
Oceń ten produkt jako pierwszy
Dodaj opinię
Dodaj opinię
Opinie są weryfikowane przez naszych moderatorów. Pojawiają się przy produkcie najczęściej w około 7 dni roboczych.

Anuluj