Gazowa replika pistoletu wykonana w większości z metalu, jedynie okładziny chwytu wykonane zostały z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Układ gazowy repliki zasilany mieszanką Green Gas zapewnia osiągi na poziomie 300 FPS, a system Hop-Up odpowiedzialny za podkręcenie kulki znacząco podnosi zasięg celnego strzału.
Na lewej stronie zamka wygrawerowany został napis "Molon Labe" (gr. Przyjdź i weź! ). Korpus i zamek pomalowane zostały tak, by przypominać mocno zużytą broń.
Replika została wyposażona w system Blow-Back, który powoduje cofanie zamka przy każdym strzale, zapewniając efekt odrzutu jak w palnym pierwowzorze. Po wystrzeleniu ostatniej kulki z magazynka zamek blokuje się w pozycji tylnej. Przed oddaniem niekontrolowanego strzału chronią bezpiecznik chwytowy umieszczony z tyłu repliki oraz bezpiecznik skrzydełkowy umieszczony w tylnej części zamka.
Spust repliki pracuje w systemie SA (ang. Single Action). Takie rozwiązanie pozwala na oddawanie strzałów przez odciągnięcie kurka i naciśnięcie z małą siłą spustu, system ten jest używany przy sportowym strzelaniu gdzie liczy się precyzja. Do pistoletu dołączony został magazynek typu Low-Cap, w którym mieszczą się 23 kulki i zbiornik na mieszankę Green Gas.
W zestawie znajdują się:
- replika,
- magazynek.
Dane techniczne
Kolor: Black
Materiał: metal i tworzywo sztuczne
Długość całkowita: 225 mm
Napęd: green gas
Prędkość początkowa: ~300 FPS
Hop-up: tak, regulowany
Blow back: tak
Rodzaj magazynka: Low-Cap
Pojemność magazynka: 23 kulek
Waga: 1150 g
Producent: Armorer Works
| Wzorowany na | M1911 |
|---|---|
| Napęd repliki | Green gas |
| Prędkość wylotowa | 300 fps |
| Zasięg celnego strzału | Do 10 m |
| Rodzaj magazynka | Low-cap |
| Pojemność magazynka | 23 kulek kalibru 6mm |
| Gearbox | Nie dotyczy |
| Korpus | Metal |
| Długość całkowita | 225 mm |
| Waga | 1150 g |
| Przyrządy celownicze stałe | Tak |
| Blowback | Tak |
| Hop-up | Tak, regulowany |
| EAN | 6517080003882 |
| Kod producenta | AWO-02-017967 |
| Producent | Armorer Works |
| EAN |