Ciekawa wiatrówka sprężynowa, dobry chwyt, przy strzale odrzut jest łagodny, naciąg sprężyny nie sprawia trudności. Przyrządy celownicze mogły być lepiej wykonane szczególnie muszka. Do przechowywania i transportu trzeba zaopatrzyć się w walizkę. Ogólnie jestem zadowolony.
Hammerli Firehornet to jednostrzałowy pistolet sprężynowy znanej marki o długoletniej tradycji. Producent wyposażył go w innowacyjny system antyodrzutowy. Dzięki niemu oraz długiej, gwintowanej lufie pistolet charakteryzuje się dużą prędkością początkową i dobrą, jak na tę klasę pistoletów, celnością. Mocny zaczep oraz osiowość mocowania lufy skutkują powtarzalnością strzałów.
Profilowana rękojeść jest wygodna i dopasowana do każdej dłoni, co gwarantuje pewny i mocny chwyt pistoletu. Wykonano ją z nowoczesnego tworzywa syntetycznego typu ABS, odpornego na uderzenia mechaniczne i zarysowania. Cały korpus, lufa, mechanizmy i spust wykonane są z metalu pokrytego oksydą.
Dane techniczne
Kaliber: 4,5 mm
Śrut: diabolo
Wykonanie: meta/tworzywo
Napęd: sprężynowy
Długość całkowita: 375 mm
Waga: 1380 g
Prędkość początkowa: 160 m/s
Producent: Hammerli, Szwajcaria & Umarex, Niemcy
Militaria.pl jest dealerem premium marki Umarex.
Umarex to niemiecka firma założona w 1972 roku, która należy do największych producentów wiatrówek, replik ASG i pistoletów alarmowych na świecie. Marka zasłynęła z wiernych replik broni palnej tworzonych na licencjach takich gigantów jak Glock, Heckler & Koch, Walther czy Beretta. W jej ofercie znajdują się także systemy treningowe T4E, amunicja, akcesoria oraz sprzęt obronny. Umarex wyróżnia się innowacjami, m.in. rewolucyjnymi wiatrówkami CO2 i systemem Fast Action. Dzięki globalnej dystrybucji produkty marki dostępne są już w kilkudziesięciu krajach. Pierwszy wielki sukces Umarex przyniosła nietypowa replika rewolweru sprzedawana w zestawie stylizowanym na książkę o Sherlocku Holmesie - produkt, który sprzedawał się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy rocznie.
| Stylistyka | Sportowa |
|---|---|
| Materiał osady/szkieletu | Metal |
| Klasa celności | Precyzyjna |
| Rodzaj śrutu | Diabolo |
| Energia początkowa | Poniżej 17 J |
| Prędkość początkowa | 160 m/s |
| Napęd wiatrówki | Sprężynowa łamana |
| Ilość strzałów z jednostki zasilania | 1 b/d |
| Blowback | Nie |
| Magazynek | Nie |
| Pojemność magazynka | b/d |
| Przeładowanie śrutu | Ręczne |
| Przyrządy celownicze stałe | Tak |
| Możliwość montażu celownika optycznego | Tak |
| Długość całkowita | 375 mm |
| Waga | 1.38 kg |
| EAN | 4000844427304 |
| Kod producenta | 2.4951 |
| Producent | Umarex |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 3
-
-
Solidne wykonanie trzymając czujesz, że to nie zabawka...duża moc i odrzut realistycznie jak w broni palnej...
-
Spora moc jak na pistolet-wiatrówkę. Solidny i ciężki - dla prawdziwych mężczyzn. Daje przedsmak broni palnej. :)
Brak opinii