Jakość wykonania jest taka jaką chciałem. Karabinek jest solidny, wykonany z głównie z blachy i drewna i ciężki. Ma sporo niedoróbek lakierniczych. Po wyjęciu z kartonu, wszystko pracuje tak, że ledwo daje się ruszyć, trzeba posmarować i rozruszać. Oddałem na razie 2 testowe strzały i było super, zapach palonego, chińskiego smaru z lufy i głośny huk, a śrut poleciał tam gdzie celowałem. Myślę, że każdy następny wystrzał będzie jeszcze lepszy. Szczerbinka jest regulowana tylko w pionie.
Klasyczna wiatrówka z bocznym naciągiem i gwintowaną lufą w kalibrze 4,5 mm. Na mierzącej 390 mm lufie znajdują się mechaniczne przyrządy celownicze: regulowana muszka i szczerbinka, co pozwala nanosić poprawki nie tylko na opad śrutu, ale i na jego znoszenie pod wpływem np. wiatru. Muszka została obudowana metalową oprawą, co zabezpiecza ją przed przypadkowym uszkodzeniem.
System przeładowania przy pomocy bocznego naciągu, doskonale sprawdzi się podczas strzelania z pozycji leżącej.
Części mechaniczne zostały osadzone w ergonomicznie zaprojektowanym i estetycznym łożu, a jego kształt nawiązuje do kultowej konstrukcji AK. Przedni chwyt wykonany z drewnianej sklejki pokryty został bezbarwnym lakierem, co nadało mu delikatnego połysku i dodatkowo zabezpieczyło przed wilgocią i drobnymi uszkodzeniami.
Wygodny pistoletowy chwyt wykonany z drewnianej sklejki wyposażono w antypoślizgową strukturę, co zapewnia pewne trzymanie wiatrówki podczas strzelania. Wiatrówka została rozbudowana o składaną kolbę szkieletową redukującą wagę sprzętu, zwiększającą stabilność podczas celowania oraz pozwalającą na częściowe złożenie wiatrówki podczas transportu. W samym przenoszeniu wiatrówki pomogą również dwa uchwyty, umożliwiające korzystania z pasa nośnego.
Montaż celownika optycznego możliwy jest dzięki szynie montażowej w standardzie 11 mm. Wiatrówka wyposażona została w bezpiecznik chroniący przed przypadkowym wystrzałem. Bezpiecznik w formie selektora ognia umieszczony został z lewej strony korpusu nad chwytem pistoletowym.
Dane techniczne
Kaliber: 4,5 mm (.177)
Prędkość początkowa: 270 m/s
Energia kinetyczna pocisku: poniżej 17J
Długość całkowita: 910 mm
Długość ze złożoną kolbą: 683 mm
Długość lufy: 390 mm
Waga: 3140 g
Producent: TM
| Stylistyka | Militarno-taktyczna |
|---|---|
| Materiał osady/szkieletu | Metal |
| Klasa celności | Rekreacyjna |
| Rodzaj śrutu | Diabolo |
| Energia początkowa | Poniżej 17 J |
| Prędkość początkowa | 270 m/s |
| Napęd wiatrówki | Sprężynowa boczny naciąg |
| Ilość strzałów z jednostki zasilania | 1 b/d |
| Magazynek | Nie |
| Pojemność magazynka | 1 b/d |
| Przeładowanie śrutu | Ręczne |
| Przyrządy celownicze stałe | Tak |
| Możliwość montażu celownika optycznego | Tak |
| Długość całkowita | 910 mm |
| Waga | 3.14 kg |
| EAN | 2007696518794 |
| Kod producenta | B5 4,5 |
| Producent | TM |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 18
-
-
Dziś właśnie otrzymałem owy karabinek. Jeżeli chodzi o wygląd-wszystko na plus,zgodne z opisem a nawet trochę lepiej. Wbrew temu co piszą niektórzy muszka JEST regulowana i to identycznie jak w oryginale. Wykonanie bardzo pozytywne jak na tę cenę. Jeszcze nie strzelałem więc nie wypowiem się. Co do ładowania i napinania sprężyny-nie jest to niebezpieczne jak piszą inni. BHP i jest ok. Wystarczy ładować śrut przy częściowo napiętej sprężynie.
-
Celność różna bo przyrządy celownicze trochę słabo wykonane, montaż do lunety też dość delikatny. Nadrabia mocą bo tej nie brakuje
-
Całkiem niezła wiatrówka jak za taką cenę, polecam
-
Wiatrówka mocna i w dobrej cenie. Idealna do strzelania w pozycji leżącej. Polecam !
-
W tej cenie wiatrówka mocna i realistyczna. Wygodna do strzelania w pozycji leżącej. Polecam !
-
Fajny karabinek dla początkujących. Za swoją cenę jest świetnym.
-
Super wiatrówka bardzo dobrze strzela. Polecam !
-
Wiatrówka dość mocna i w dobrej cenie. Ma realistyczny wygląd i czuć ją w rękach. Boczny naciąg sprawia że można strzelać w pozycji leżącej. Fajna do strzelania rekreacyjnego. Za tą cenę bardzo polecam !
-
Wiatrówka dość mocna i posiada realistyczny wygląd. Fajnie się z niej strzela na leżąco że względu na naciąg boczny. Do strzelania rekreacyjnego idealna. Cena też dobra. Polecam !
-
Wiatrówka dobrze się sprawuje do strzelania rekreacyjnego. Jest bardzo realistyczna ponieważ jest wykonana w większości z metalu. Bardzo dużym plusem jest to że można jej używać na leżąco bez konieczności przeładowywa lufy w dół że względu na jej boczny naciąg. Stosunek jakości do ceny bardzo dobry. Jeżeli ktoś ma ochotę kupić mocna wiatrówke w dodatku realistyczną i tanią to idealnie trafił
-
Do postrzelania w ogrodzie w sam raz, polecam
-
Wizualnie super, jednak wolałbym nie ryzykować wkładając wkładając palce do portu ładowania...
-
muszka niestety nieregulowana co powoduje potrzebę nanoszenia poprawek intuicyjnie - na 20-25 m muszę celować w lewo ok 10-15cm od tarczy... ale jak siE wyczuje to... daje radę i celność jest później naprawdę powtarzalna, nawet na 50m; niestety po ok 500 strzałach - pierdyknął mechanizm sprężynowy i teraz wiatrówka czeka na odesłanie do reklamacji. Ogólnie boczny naciąg wygodny, sprawdza się w strzelaniu z poz. leżącej; początkowo trudności z ład śrutu, ale do opanowania i do przyzwyczajenia. +
-
do dzialkowego strzelania super sprawa, fajnie ze boczny naciag.
Brak opinii