Super imitacja kowbojskich karabinków. Przeładowywanie lewarkiem, latające łuski, piękna sprawa. Jedna z lepszych wiatrówek jakie miałem przyjemność użytkować.
Wiatrówka wzorowana na amerykańskich strzelbach Winchester Lever Action, używanych na Dzikim Zachodzie. Wersję Renegade charakteryzuje uwspółcześniona, taktyczna stylistyka. Wykonana jest niemal w całości z metalu, jedynie chwyt przedni i kolbę wytworzono z wytrzymałego tworzywa sztucznego.
Cowboy Rifle napędzany jest przez dwa 12 g naboje CO2, które umieszczane są pod demontowalną stopką kolby, pełniącą jednocześnie rolę klucza. Sprężony dwutlenek węgla jest w stanie wygenerować prędkość początkową rzędu 180 m/s.
Realizm korzystania z karabinu zwiększa zastosowanie mosiężnych atrap nabojów wielokrotnego użytku, do których ładowane są kuliste śruciny BB kalibru 4,5 mm. Magazynek mieszczący 10 nabojów znajduje się pod lufą, a proces ładowania odpowiada zastosowanemu w palnym odpowiedniku.
Każdy strzał poprzedzany jest przeładowaniem, które odbywa się w systemie lever-action, za pomocą owiniętej linką paracord dźwigni, będącej jednocześnie osłoną spustu. Przy przeładowaniu zużyte łuski są w sposób widowiskowy wyrzucane z komory, tak jak ma to miejsce w palnym pierwowzorze.
Grzbietowa szyna RIS 22 mm pozwala na dobranie celownika przez strzelca. Nad dźwignią przeładowania umieszczono łatwo dostępny bezpiecznik, zapobiegający oddaniu niekontrolowanego wystrzału. Jeden ruch palca wystarczy, aby bezpiecznik został odblokowany.
W zestawie znajduje się:
- wiatrówka,
- komplet łusek.
Dane techniczne
Kaliber: 4,5 mm (.177)
Typ śrutu: 4,46 mm (BB)
Prędkość początkowa: 180 m/s
Pojemność magazynka: 10 szt.
Materiał: tworzywo sztuczne i metal
Waga: 2835 g
Długość: 990 mm
Producent: Umarex, Niemcy
Militaria.pl jest dealerem premium marki Umarex.
Umarex to niemiecka firma założona w 1972 roku, która należy do największych producentów wiatrówek, replik ASG i pistoletów alarmowych na świecie. Marka zasłynęła z wiernych replik broni palnej tworzonych na licencjach takich gigantów jak Glock, Heckler & Koch, Walther czy Beretta. W jej ofercie znajdują się także systemy treningowe T4E, amunicja, akcesoria oraz sprzęt obronny. Umarex wyróżnia się innowacjami, m.in. rewolucyjnymi wiatrówkami CO2 i systemem Fast Action. Dzięki globalnej dystrybucji produkty marki dostępne są już w kilkudziesięciu krajach. Pierwszy wielki sukces Umarex przyniosła nietypowa replika rewolweru sprzedawana w zestawie stylizowanym na książkę o Sherlocku Holmesie - produkt, który sprzedawał się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy rocznie.
| Stylistyka | Militarno-taktyczna |
|---|---|
| Materiał osady/szkieletu | Metal |
| Klasa celności | Rekreacyjna |
| Rodzaj śrutu | BB (okrągły) |
| Energia początkowa | 7,5 J |
| Prędkość początkowa | 180 m/s |
| Napęd wiatrówki | CO2 12 g |
| Szyna na akcesoria | Tak |
| Kaliber | 4,5 mm (.177 ") |
| Ilość strzałów z jednostki zasilania | 40 |
| Blowback | Nie |
| Magazynek | Tak |
| Pojemność magazynka | 10 b/d |
| Przeładowanie śrutu | Automatyczne (seria) |
| Przyrządy celownicze stałe | Nie |
| Możliwość montażu celownika optycznego | Tak |
| Długość całkowita | 990 mm |
| Waga | 2835 g |
| EAN | 4000844746818 |
| Kod producenta | 5.8374 |
| Producent | Umarex |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 3
-
-
Nie spodziewałem się aż tak ciekawego i realistycznego wykonania. Mechanizm przeładowania wskazuje wyraźnie na model 1894 i tylko na ten. Każdy detal jest odwzorowany zgodnie z oryginałem. Kolba oraz łoże są udaną imitacją drewna, są matowe i lekko szorstkie, przede wszystkim nic nie trzeszczy. Piękna praca systemu przy przeładowaniu, puste łuski strzelają w powietrze, całość jest mocna i pozwala trochę zaszaleć. Zadowolenie z zakupu na długi lata, z uwagi na wykonanie i sprawdzonego producenta
-
Bardzo fajny karabinek.Replika bardzo zbliżona do oryginału.System ładowania i wyrzutu łuski rewelacja. Polecam wszystkim zwolennikom replik zbliżonych do oryginału.
Brak opinii