Zamów do 23:00 z gwarancją dostawy w sobotę |

00 g 00 m 00 s

Wiatrówka Air Arms TX200 HC Ultimate Springer 4,5 mm - wersja dla praworęcznych - Stained Black

Wysyłka: Natychmiast Dostawa: gratis
6 299,00 zł
Zadzwoń i zamów: 71 347 47 49
Kup na raty: 629,90 zł x 10 rat 0%
Kup i zbierz 629 punktów = 314,50 zł zniżki na następne zakupy.
Darmowa dostawa od 200 zł
Bezterminowe zwroty dla klubowiczów KSK
Do góry
6 299,00 zł

Wiatrówka Air Arms TX200 HC Ultimate Springer 4,5 mm - wersja dla praworęcznych - Stained Black

Wiatrówka gwintowana z dolnym naciągiem, i kalibrze .177 (4,5 mm). Konstrukcja obejmuje osadę z bukowego drewna, wykończoną na czarno, oraz precyzyjną lufę Lothar Walther o długości 319 mm. Wariant .177 generuje energię wylotową na poziomie około 16,2 J, podczas gdy wersja .22 zapewnia porównywalną moc, dostosowaną do masy śrutu.

Łoże z drewna bukowego, szyna 11 mm

Osada wykonana jest z drewna bukowego i została pokryta czarną warstwą ochronną. Na chwycie oraz łożu umieszczono laserowo wycinane teksturowanie, które poprawia kontrolę i stabilność podczas strzału. Górna część korpusu wyposażona została w szynę montażową 11 mm (dovetail), umożliwiającą montaż celowników optycznych. Stopka kolby z trójosiową regulacją pozwala na precyzyjne dopasowanie do preferencji strzelca.

Gwintowana lufa o długości 319 mm

Karabinek został wyposażony w stalową lufę Lothar Walther o długości 319 mm, zintegrowaną z wbudowanym tłumikiem skutecznie redukującym hałas strzału. Konstrukcja lufy poprawia stabilizację śrutu, co przekłada się na powtarzalność wyników.

Regulowany mechanizm spustowy z blokadą

Zastosowany dwustopniowy spust pozwala na regulację zarówno siły nacisku, jak i długości drogi spustu. Po naciągnięciu sprężyny aktywuje się automatyczna blokada, umieszczona w tylnej części cylindra, która zapobiega przypadkowemu oddaniu strzału przed jej dezaktywacją.

Regulowana baka i ergonomiczna gumowa stopka

Kolba została wyposażona w regulowaną bakę policzkową, której wysokość i położenie można dostosować dla lepszego dopasowania do strzelca. Możliwość regulacji ułatwia stabilne złożenie się do strzału i wpływa na precyzję celowania. Gumowa stopka z trójosiową regulacją poprawia komfort użytkowania, amortyzując odrzut i ułatwiając przyjęcie wygodnej pozycji strzeleckiej.

Brak przyrządów celowniczych, możliwość zainstalowania tłumika

Model ten nie posiada żadnych przyrządów celowniczych, należy więc zainstalować lunetę. Lufa pozwala na zainstalowanie tłumika.

Najważniejsze cechy

  • sprężynowy mechanizm z dolnym naciągiem
  • kaliber .177 (4,5 mm)
  • precyzyjna lufa o długości 319 mm
  • automatyczny bezpiecznik
  • dwustopniowy, regulowany spust
  • szyna 11 mm do montażu optyki
  • zintegrowany tłumik
  • teksturowane powierzchnie poprawiające pewność chwytu
  • regulowana baka policzkowa (możliwość dostosowania w pionie i poziomie)
  • trójosiowa, gumowa stopka kolby
Air Arms


Militaria.pl jest wyłącznym dystrybutorem marki Air Arms w Polsce.


Air Arms to brytyjska marka działająca od 1983 roku, specjalizująca się w produkcji wiatrówek sprężynowych i PCP. Firma szybko zyskała rozpoznawalność dzięki modelowi TX200, który do dziś uchodzi za jedną z najlepszych wiatrówek sprężynowych na świecie. Charakterystyczną cechą marki jest stosowanie luf walcowanych na zimno oraz precyzyjnych mechanizmów spustowych z regulacją. Air Arms jako jedna z pierwszych firm wprowadziła system wielostrzałowych magazynków do wiatrówek PCP, co znacznie zwiększyło komfort i szybkość oddawania strzałów. Z marką związani są utytułowani strzelcy, tacy jak Andy Calpin, legenda dyscypliny Field Target, oraz James Osborne, wielokrotny mistrz i reprezentant światowej czołówki. Serie takie jak S400, S410, Pro Sport czy HFT 500 cieszą się uznaniem na całym świecie.

Więcej informacji
Stylistyka Myśliwska
Materiał osady/szkieletu Drewno
Klasa celności Precyzyjna
Rodzaj śrutu Diabolo
Energia początkowa Poniżej 17 J
Prędkość początkowa 283 m/s
Napęd wiatrówki Sprężynowa dolny naciąg
Szyna na akcesoria Tak
Kaliber 4,5 mm (.177 ")
Ilość strzałów z jednostki zasilania 1
Blowback Nie
Magazynek Nie
Przeładowanie śrutu Ręczne
Przyrządy celownicze stałe Nie
Możliwość montażu celownika optycznego Tak
Długość całkowita 975 mm
Waga 4,2 kg
EAN 5031477057803
Kod producenta TX01C17NX12RKT
Producent Air Arms
Oceń ten produkt jako pierwszy
Dodaj opinię
Dodaj opinię
Opinie są weryfikowane przez naszych moderatorów. Pojawiają się przy produkcie najczęściej w około 7 dni roboczych.

Anuluj