Zamów do Paczkomatu z odbiorem w sobotę!

Książka "Sztuka podróżowania" - Francis Galton

Ocena:
100% of 100
Wysyłka: Natychmiast Dostawa: 3,99 zł
49,90 zł
  • Zamów jeszcze dzisiaj i odbierz paczkę w sobotę!

Kup i zbierz 4 punkty = 2,00 zł zniżki na następne zakupy.
Kup teraz, zapłać za 30 dni
  • opis
  • dane techniczne
  • Opinie 13
  • Warto dokupić
49,90 zł

Sir Francis Galton, kuzyn Charlesa Darwina, urodzony w 1822 roku zajmował się statystyką, socjologią, psychologią, meteorologią; był geografem, odkrywcą, innowatorem i prekursorem badań nad inteligencją. Opracował podstawowe narzędzia statystyki, stworzył system rozpoznawania odcisków palców, a także kontrowersyjną koncepcję eugeniki.

Galton był również podróżnikiem. Odkrył jezioro Otjikoto w północnej Namibii. W roku 1853 został nagrodzony złotym medalem Królewskiego Towarzystwa Geograficznego. Ugruntowało to jego reputację jako geografa i odkrywcy. W młodości brał udział w wyprawie przez południowo-zachodnią Afrykę. Swoje przemyślenia dotyczące podróży opisał w opublikowanej po raz pierwszy w 1885 roku książce "The art of travel" czyli "Sztuce podróżowania".

Z kart książki czytelnik dowie się jak w epoce wiktoriańskiej szukano źródeł wody, rozbijano obozy, przekraczano rzeki, wspinano się na drzewa, rozpalano ogień, dbano o ówczesną broń palną a także jak dyscyplinowano towarzyszy ekspedycji i negocjowano z wrogo nastawionymi tubylcami. Tematyka poruszana w "Sztuce podróżowania" zachwyca czytelników do dziś, po niemal 170 latach od pierwszego wydania.

Dane techniczne
Autor: Francis Eugene Galton
Przekład: Diana Wierzbicka
Rok wydania: 2019
Oprawa: miękka
Wydawca: Stary Wspaniały Świat

Więcej informacji
EAN 9788394944858
Ocena:
100
5/5
13 Opinie
Dodaj opinię
Dodaj opinię
Opinie są weryfikowane przez naszych moderatorów. Pojawiają się przy produkcie najczęściej w około 7 dni roboczych.

Anuluj
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49