Chat with us, powered by LiveChat

Zamów do 23:59 - kurier DHL z dostawą na jutro

00 g 00 m 00 s

Gumy do ćwiczeń

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Największa obniżka
 3. Cena (Od najniższej)
 4. Cena (Od najwyższej)
 5. Ocena (Od najniższej)
 6. Ocena (Od najwyższej)
 7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Producent
Okazje
Cena
Zastosuj

21 produktów

 1. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  34,49 zł 49,00 zł
 2. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  39,00 zł 59,00 zł
 3. (3)
  Wysyłka: Natychmiast
  29,99 zł 49,00 zł
 4. (20)
  Wysyłka: Natychmiast
  34,00 zł
 5. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  299,00 zł
 6. Brak towaru

 7. Brak towaru

 8. Brak towaru

 9. Brak towaru

 10. Brak towaru

21 produktów

Schowaj Czytaj więcej

Aby zadbać o swoje zdrowie i sprawność fizyczną warto ćwiczyć także wygodnie w domu. Podczas aktywności sportowej domowej, dobrze sprawdzają się gumy do ćwiczeń dostępne w naszym sklepie w tej kategorii. To ciekawe, a zarazem proste akcesorium, ułatwi Ci trening w domu i uzupełni popularny sprzęt taki jak hantle czy piłki. Guma do ćwiczeń daje bardzo wiele możliwości fitnessu, dzięki czemu, mając mały, niezajmujący wiele miejsca przyrząd, możesz trenować wygodnie różne partie mięśni, prowadząc do ich rozrostu. W naszym sklepie znajdziesz wiele praktycznych zestawów gum do ćwiczeń, ale też gumy pojedyncze.

Stojąc przed wyborem zakupu gumy treningowej, warto dokładniej prześledzić kilka cech i parametrów, jakie dane modele posiadają. Kluczowym parametrem, jaki należy wziąć pod uwagę, jest opór, jaki stawia guma gimnastyczna. Jest on w dużej mierze uzależniony od grubości i szerokości taśmy oraz jej długości. Im masz do czynienia z szerszą i grubszą, tym trudniej jest ją naciągnąć. Wybór, którą gumę oporową zastosować do ćwiczeń jest bardzo indywidualny, będzie to zależeć od Twojej siły i sprawności oraz od partii ćwiczonych mięśni. Z racji tego, że nie ma jednego optymalnego oporu gumy dla każdego, najrozsądniej jest posiadać ich kilka. To, po jaką taśmę sięgniesz, zależeć będzie od wykonywanego ćwiczenia. Jak łatwo zauważyć, zestaw gum do ćwiczeń zazwyczaj zawiera produkty o różnych kolorach, co często jest właśnie oznaczeniem różnych parametrów oporu. Ułatwia to użytkownikowi odpowiednie ich rozróżnienie i dobieranie stopnia trudności do pożądanych efektów. Nie bez znaczenia jest także długość gumy do ćwiczeń, jeśli planujesz wykonywać ćwiczenia takie jak podciąganie się, to bierz pod uwagę dłuższe modele. Co do tworzywa, z jakiego wykonane są taśmy treningowe, to w większości będą to gumy lateksowe, jednak do dyspozycji są także taśmy z tkaniny tekstylnej. Jak wykorzystać gumy oporowe do ćwiczeń? Wachlarz możliwości jest tutaj bardzo szeroki – dostępne w naszym sklepie akcesoria pozwalają na wykonanie ćwiczeń siłowych, rozciągających, czy też stabilizujących.

Gumy o mniejszych oporach (mini band), jak np. Resistance Band od firmy THORN+fit można także używać podczas rehabilitacji i rozgrzewki przed właściwym treningiem. Podczas treningu siłowego dolnych partii mięśni, optymalnie sprawdzają się modele typu hip band np. od firmy HMS – są one trwalsze i wytrzymalsze od gum mini band. Guma do ćwiczeń pośladków ma zazwyczaj większy opór niż ta dedykowana do mięśni ramion i treningu ogólnorozwojowego. Ciekawą alternatywą dla popularnej lateksowej taśmy treningowej jest guma materiałowa do ćwiczeń. Elastyczny materiał tekstylny zapewnia komfort podczas wysiłku – nie naciąga skóry, przez co nie powoduje bólu. Wysokiej jakości tkanina gumy materiałowej do ćwiczeń (poliester + przędza lateksowa) jest odporna na wielokrotne rozciąganie, przez co nie musisz się obawiać o jej nadmierną eksploatację. W naszym sklepie znajdziesz specjalistyczne gumy oporowe do ćwiczeń renomowanych producentów akcesoriów sportowych, takich jak THORN+fit czy HMS. Sprawdzą się zarówno wśród profesjonalistów, jak i osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z gumami treningowymi. Kobietom polecamy szczególnie zestawy taśm z kolekcji Lady, zawierające gumy o różnych oporach, lepiej dopasowane do ich predyspozycji i treningów ogólnorozwojowych oraz funkcjonalnych. W pozostałych kategoriach znajdziesz także inne akcesoria, przydatne podczas domowego treningu, jak np. wałki do ćwiczeń, maty do ćwiczeń czy też hantle i ciężary.