Wiatrówki repliki - pistolety i rewolwery
No creation
No creation
- Popularność
- Największa obniżka
- Cena (Od najniższej)
- Cena (Od najwyższej)
- Data wprowadzenia (Od najnowszego)
- Data wprowadzenia (Od najstarszego)
- Ocena (Od najwyższej)
- Ocena (Od najniższej)
- Ocena (Od najczęściej ocenianych)
- Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
- Stylistyka Militarno-taktyczna Usuń ten element
- Materiał osady Metal Usuń ten element
- Napęd wiatrówki CO2 12 g Usuń ten element
1 produkt
-
Brak towaru
1 produkt
Zarówno w wiatrówkowych replikach pistoletach, jak i rewolwerach można spotkać modele, które będą niemal identyczne w porównaniu z ich palnymi odpowiednikami. Będą także produkowane na licencji oryginalnych producentów. Bez większego problemu uda się znaleźć sprzęt z oryginalnym logiem firmy Walther, Beretta lub Sig Sauer. Poszukując sprzętu wiatrówkowego, zachęcamy do zapoznania się z ofertą Militaria.pl. Posiadamy szeroki wybór zarówno pistoletów, jak i wiatrówkowych replik rewolwerów, które trafią w każdy gust oraz zaoferują interesujące nas osiągi strzeleckie.
Jednym z najpopularniejszych sprzętów strzelających jest wiatrówka, która swym wyglądem przypomina prawdziwe pistolety i rewolwery. Swoją popularność zawdzięczają imponującym wyglądem oraz praktycznością w czasie zabaw strzeleckich. W zależności od naszych oczekiwań co do możliwości sprzętu strzelającego warto poznać cechy, jakie posiadają wiatrówki repliki pistoletów, a jakie wiatrówki repliki rewolwerów. Rewolwery, poza swoim klasycznym wyglądem, oferują ciekawe systemy ładowania oraz długie lufy. Oczywiście, długość lufy może różnić się względem konkretnego modelu, a najczęściej spotykane są lufy o długości od 2,5 cala aż do 6 cali. Różne długości lufy wpływają na celność śrutu — czysto teoretycznie im dłuższa lufa, tym lepsze skupienie padających strzałów. Sytuacja może wyglądać inaczej w przypadku porównania dwóch rewolwerów, jeśli jeden z nich będzie wyposażony w lufę gwintowaną, a drugi nie. Gwintowanie lufy, tak jak w broni palnej, stosuje się, aby nadać pociskowi lub śrucinie ruchu obrotowego, który ustabilizuje go w locie. Zabieg taki poprawia skupienie strzału i stabilność lotu. Warto zaznaczyć, że w przypadku wiatrówkowych replik rewolwerów wyposażonych w gwintowaną lufę, lepiej stosować śrut diabolo. Są one wykonane z ołowiu, co zapobiega wycieraniu się gwintu w trakcie użytkowania. Nie zaleca się stosowania kulek stalowych, które mogłyby nam tę lufę zniszczyć. Istnieją również modele, które mimo braku gwintowanej lufy są przystosowane do strzelania śrutem grzybkowym, a aby nadać ruch rotacyjny oraz obniżyć koszt produkcji, stosuje się łuski, które są gwintowane. W przypadku większości rewolwerów to właśnie łuski służą jako magazynki dla śrucin. Każda łuska ma odpowiednie wyżłobienie lub średnicę, która pozwoli nam załadować śrut. Przed zakupem upatrzonego modelu warto dokładnie przeczytać dane techniczne. Dowiesz się, który z rewolwerów będzie przystosowany do strzelania śrutem diabolo, a który do śrucin okrągłych typu BB.
W przypadku wiatrówkowych replik pistoletów sytuacja wygląda dosyć podobnie. Możemy spotkać zarówno modele strzelające śrutem BB, jak i Diabolo. Pistolety wyposażone w lufy gwintowane, strzelające śrutem grzybkowym, będą oferowały lepsze skupienie strzału, jednak często odbędzie się to kosztem pojemności magazynka. Pomimo wielu zalet gwintowanej lufy, to pistolety z gładką lufą, mimo słabszych osiągów pod względem precyzji, są jednymi z najpopularniejszych sprzętów. Jest to głównie wynikiem dużo lepszego odwzorowania względem palnych pierwowzorów. Również podobnie do broni ostrej, w modelach replik gładko-lufowych najczęściej stosuje się też system Blow Back. Jest to system, który symuluje pracę zamka, aby ten zachowywał się tak jak w prawdziwej broni. Takie modele przed oddaniem strzału będą wymagały ręcznego przeładowania. Podczas strzelania zamek będzie pracował, a po wystrzeleniu ostatniego naboju zostanie w pozycji tylnej, informując strzelca o tym, że magazynek jest już pusty. Jedynie w przypadku pistoletów z system Blow Back, które posiadają lufę gwintowaną i strzelają śrutem grzybkowym, zamek nie pozostanie w pozycji tylnej po wystrzeleniu ostatniego pocisku.