Zamów do 23:00 kurierem DHL - dostawa już jutro |

00 g 00 m 00 s
 • Żywność długoterminowa

  Żywność długoterminowa to obszerna kategoria produktów spożywczych o długim okresie przydatności do spożycia, wynoszącym nawet kilka lat. Długoterminowa żywność to świetny sposób na zapewnienie sobie pełnowartościowych i pożywnych posiłków podczas wypraw górskich, wycieczek rowerowych, trekkingów i innych aktywności na świeżym powietrzu. Główną zaletą takiego suchego prowiantu jest to, że nie wymaga on specjalnego przygotowania ani gotowania. Góry, las, biwak, awaria prądu - suchy prowiant wojskowy sprawdzi się wszędzie, gdzie dostęp do tradycyjnej kuchni jest ograniczony.

  Szukasz niezawodnego źródła zaopatrzenia w suchy prowiant? Sklep Militaria.pl oferuje jedzenie długoterminowe, które sprawdzi się w każdych warunkach! Czeka na Ciebie szeroki wybór konserw wojskowych, które nadają się na wyprawy survivalowe, biwaki, manewry wojskowe, a także do codziennego użytku jako zapas żywności na nieprzewidziane sytuacje. Te konserwy są dostępne w różnych smakach i zapewniają niezbędne wartości odżywcze.

  Oprócz konserw oferujemy również jedzenie survivalowe w postaci żywności suszonej, która jest lekka i łatwa do przechowywania. Suszone owoce, warzywa i mięso to świetne źródło energii i witamin. W naszej ofercie znajdziesz również suchary, które są podstawą każdego prowiantu. Suche pieczywo jest nie tylko smaczne, ale także bardzo sycące i zapewnia energię na długi czas.

  Dla tych, którzy szukają czegoś o większej dawce energii, oferujemy wysokoenergetyczne przekąski, które idealnie nadają się jako uzupełnienie suchego prowiantu wojskowego. Czekolada z kofeiną, pastylki kawowe, czy batony proteinowe to świetny sposób na szybki zastrzyk energii podczas intensywnego wysiłku. Oferujemy też wojskowe racje żywnościowe, które są kompletnym, zbilansowanym posiłkiem gotowym do spożycia. Tego typu żywność wojskowa to odpowiednio przygotowane racje, które w niektórych przypadkach są wyposażone w bezpłomieniowe podgrzewacze chemiczne, tak aby posiłek można było przygotować w każdych warunkach bez konieczności rozpalania ognia.

  Oferujemy również jedzenie długoterminowe w postaci liofilizatów. To szybki sposób na pełnowartościowy i pożywny posiłek podczas górskiej wyprawy lub wycieczki turystycznej. Gotowe produkty stanowią zapas energii niezbędnej przy intensywnym wysiłku, ale także dostarczają niezbędnych składników odżywczych i witamin. Żywność liofilizowana doskonale sprawdzi się w każdej sytuacji, gdzie wolna przestrzeń w plecaku jest na wagę złota, a każdy dodatkowy gram się liczy. Prowiant tego typu to prosty w przygotowaniu, zbilansowany posiłek zajmujący niewiele miejsca i zdatny do użytku w długim okresie (nawet do 3 lat). Dzięki swoim niepowtarzalnym właściwościom liofilizaty polecane są jako żywność survivalowa lub turystyczna, która doskonale sprawdzi się zarówno podczas wspinaczki w górach, jak i długiej wędrówki w lesie. Żywność tego typu pozbawiona jest zbędnych dodatków jak barwniki czy konserwanty. Wartość kaloryczna dań została dostosowana do zwiększonych potrzeb organizmu. Dlatego też tego typu jedzenie survivalowe to nieodzowny element każdego plecaka ucieczkowego BOB (Bug Out Bag) i najlepszy przyjaciel każdego preppersa.

  W Militaria.pl znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do skompletowania idealnego prowiantu - od konserw i liofilizatów po suchary i przekąski energetyczne. Proponujemy żywność wojskową takich marek jak: Arpol, Piast, LyoFood, Scho-Ka-Kola czy Jack Links. Zapoznaj się z naszą ofertą i zaopatrz się w jedzenie wojskowe, które zapewni Ci energię i niezbędne składniki odżywcze w każdych warunkach.