Zamów do 23:00 - Paczkomat® i kurier DHL z dostawą na jutro!

00 g 00 m 00 s

Plecaki z demobilu

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
  1. Popularność
  2. Cena (Od najniższej)
  3. Cena (Od najwyższej)
  4. Ocena (Od najniższej)
  5. Ocena (Od najwyższej)
  6. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
  7. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  8. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  9. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Producent
Kolor/kamuflaż
Materiał plecaka
Pojemność plecaka
Zapięcie komory głównej
Dedykowana kieszeń na laptop
Kompatybilność z molle/pals
Kompatybilność z systemem nawadniającym
Schowaj Czytaj więcej

Jeżeli jesteś pasjonatem historii, kolekcjonujesz militaria lub podoba Ci się wojskowy styl, plecaki z demobilu będą dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Demobil to produkty, które pochodzą z magazynów armii wojskowych z różnych państw świata. Jest to sprzęt wojskowy, który trafia na rynek cywilny. Plecaki z demobilu mają bardzo dużą wytrzymałość, ale również nadają charakter oraz poczucie oryginalności.  Plecaki produkowane dla wojska muszą być porządne oraz pojemne. Właśnie dlatego są wykonane z najwytrzymalszych tkanin. Materiałem, z którego szyje się takie plecaki jest Cordura. Jest to tkanina nieprzepuszczająca wody oraz niezwykle odporna na przecieranie i rozdarcia. W trakcie długich wypraw należy być przygotowanym na każdą pogodę. Właśnie dlatego powinno wybierać się plecaki, które bardzo dobrze zabezpieczą nasze rzeczy przed lekkim deszczem, ale również przed intensywnymi opadami. 

Takie plecaki muszą być też bardzo pojemne. Plecaki dla armii powinny być skonstruowane tak, aby połączyć dużą pojemność z tym, aby przedmioty w środku były łatwe do odnalezienia. Plecaki zazwyczaj posiadają jedną dużą komorę oraz kilka dodatkowych małych kieszeni. Duże przedmioty bez problemu zmieszczą się w głównej komorze. Natomiast mniejsze kieszenie pozwolą utrzymać porządek w plecaku. Plecaki są wyposażone w dodatkowe pasy znajdujące się po bokach oraz na dole plecaka. Za pomocą tych pasów możne przymocować do plecaka większą ilość ekwipunku lub przedmioty, które są zbyt duże, aby zmieścić się w komorze głównej plecaka. Wybierając demobilowe plecaki należy zwrócić uwagę na pasy kompensacyjne. Są to pasy, za pomocą których można zmniejszyć objętość plecaka zależnie od jego wypełnienia. Te dwa pasy znajdują się po bokach plecaka. Zaciągając je sprawimy, że plecak będzie bardziej stabilny. Pasy można również wykorzystać do przenoszenia dodatkowego ekwipunku - na przykład karimaty.

Podczas długich wędrówek bardzo ważna jest wygoda noszenia plecaka. W plecakach z demobilu zastosowany jest specjalnie przygotowany system nośny. Składa się on z szybko wypinanych szelek. Możliwość regulacji ich długości pozwala na dobranie dla siebie idealnego rozmiaru. Ważnym elementem, który poprawia komfort wędrówki jest zapięcie pasa piersiowego i pasa biodrowego. Pasy te pozwalają na przenoszenie cięższego ekwipunku bez kontuzji kręgosłupa. Korzystając z pasa biodrowego odciążamy ramiona, a ciężar przenosi się na biodra. W kupionych w demobilu plecakach zastosowany jest również system wentylacji. Zapobiega on poceniu się pleców oraz zwiększa wygodę podczas wędrówki.

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49